Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Paliwa wyraźnie staniały. To dobra wiadomość, ale …


Od ubiegłego tygodnia kierowcy z przyjemnością obserwują miły dla oka i kieszeni trend na wszystkich, ale przede wszystkim mławskich stacjach paliw. Tak tanio dawno nie było. Zapewne, można by się z tego powodu tylko cieszyć, gdyby nie ograniczenia w komunikacji spowodowane epidemią korona wirusa.


Ceny różnego rodzaju paliw, które wlewamy do baków naszych pojazdów są zróżnicowane w zależności od tego na których stacjach tankujemy. Mało tego, nawet na stacjach sieciowych tego samego koncernu, ceny różnią się o kilka bądź kilkanaście groszy w zależności gdzie stacja jest umiejscowiona.

Według ekspertów BM Reflex, ceny benzyn są najniższe od sierpnia 2016 roku, oleju napędowego od września 2017, a ceny autogazu od września 2019 roku.

Według cen z ubiegłego tygodnia, tańsza z benzyn bezołowiowych (PB95) kosztuje w Polsce średnio 4,31 zł za litr. Za droższą wersję PB 98 zapłacimy 4,66 zł za litr, olej napędowy kosztuje 4,39 zł, a autogaz 1,97 zł.

W Mławie najtańszą bezołowiową PB95 można już zatankować nawet za około 3,40 zł. W mediach społecznościowych pojawiają się wpisy, że ze względu na tak niskie ceny niektóre stacje wprowadzają limit tankowania, ale takich przypadków w Mławie nikt nam nie sygnalizował.

Na obniżkę ceny paliwa wpłynęła na pewno cena ropy na światowych rynkach i zmniejszony popyt związany z sytuacją epidemiczną kraju. Czy jest jeszcze szansa że ceny spadną jeszcze trochę? Tu nie ma jednoznacznej prognozy. To co, tankujemy pod korek?

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu

Paliwo zawsze mieliśmy w cenie jak w de. Więc takie ceny powinny być zawsze odpowiednio do zarobków kraju bo w de się zarabia 8 razy więcej a litr kosztował jeszcze miesiąc temu 10euro centów taniej niż w Mławie

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x