Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzierzgowo. To egzamin z rozsądku, logiki i odpowiedzialności


Obecny czas w gminie Dzierzgowo wójt Rafał Kuciński nazwał egzaminem z rozsądku, logiki i odpowiedzialności. Między innymi takie słowa padły podczas ostatniej sesji rady gminy 27 marca. Wójt zaapelował też o ograniczenie obecności mieszkańców zwłaszcza na dzierzgowskim rynku. Słowa te padły jeszcze przed wczorajszym zaostrzeniem wymogów sanitarnych przez rząd.


– Na tym naszym rynku w Dzierzgowie jest większe zagęszczenie ludzi niż na ulicach sąsiednich miast.

Ten nasz rynek jest specyficzny, ponieważ w bliskich odległościach od siebie jest gmina, GOPS, kościół, bank, apteka, poczta i sklepy, to powoduje, że na co dzień sporo ludzi się tu przemieszcza, by załatwiać wszystkie sprawy codziennej egzystencji, ale myślę, że można to jeszcze ograniczyć i o to apeluję – mówił wójt Kuciński.

Podał też naganny przykład, że są osoby, które potrafią nawet osiem razy w ciągu dnia pojawić się w sklepie na zakupach. Zachęcał za to do stosowania się do zaleceń i nakazów rządowych.

– To egzamin z rozsądku, logiki i odpowiedzialności. Bo póki co, to jest jedno jedyne lekarstwo na walkę z korona wirusem – dodał wójt.  

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
Rafał
2 lata temu

Czesiek

Mławianin
Mławianin
2 lata temu

Brawo Panie Wójcie

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x