Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rozpoczęto dystrybucję maseczek od Wipaszu


fot. mp/fb


Jak podaje urząd miasta w komunikacie, rozpoczęto dystrybucję bezpłatnych maseczek ochronnych, które 27 marca dotarły do Mławy. W pierwszej kolejności uzupełniły one potrzeby szpitala – trafiło tam 1 000 sztuk.

Organizatorzy akcji podają, że maseczki posiadają certyfikat OEKO-TEXÒ i mogą być stosowane również przez dzieci. Maseczki nie są wyrobem medycznym. Wspomagają ograniczenie kontaktu rąk z twarzą i rozprzestrzenianie się aerozolu wydychanego przez użytkownika maseczki (katar, kaszel). Maseczka może ograniczyć niebezpieczeństwo zarażenia, nie zapewnia jednak pełnej ochrony przed drobnoustrojami i wirusami.

Miasto wczoraj rozpoczęło kolportaż maseczek wśród mieszkańców Mławy. W pierwszej kolejności trafiają one do mieszkańców domków jednorodzinnych.

Liczba maseczek, które trafią pod dany adres, będzie zgodna z liczbą osób wykazanych w deklaracji odbioru odpadów. Do skrzynek listowych w blokach roznoszenie maseczek rozpocznie się po rozpisaniu list na podstawie danych, które urząd miasta uzyska od administratorów budynków wspólnot i spółdzielni.

Dystrybucją masek zajmują się pracownicy Urzędu Miasta Mława, Miejskiego Domu Kultury w Mławie, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz pracownicy oddelegowani ze szkół publicznych (prowadzonych przez Miasto Mława). Wrzucają je do skrzynek pocztowych umieszczonych na ogrodzeniach lub na budynkach. 

Na opakowaniu każdej maseczki naklejona jest instrukcja jej użycia i dezynfekcji.

Zachęcamy również do obejrzenia instrukcji obsługi maseczki .

red.

 

Maseczki dla Polski – Instrukcja nakładania maseczki

NASZA MASECZKAMaseczki na twarz dystrybuowane w ramach akcji „Maseczki dla Polski” są wielorazowego użytku i nie są wyrobem medycznym. Wspomagają ograniczenie kontaktu rąk z twarzą i rozprzestrzenianie się areozolu wydychanego przez użytkownika maseczki (katar, kaszel).Maseczka może ograniczyć niebezpieczeństwo zarażenia, nie zapewnia jednak pełnej ochrony przed drobnoustrojamii wirusami.Dystrybuowane maseczki mogą różnić się kolorem.#maseczkidlapolski

Opublikowany przez Maseczki dla Polski Sobota, 28 marca 2020

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x