Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W obecnej sytuacji dobre wiadomości są na wagę złota


Prace na drodze Bogurzynek – Mdzewo

W obecnej sytuacji dobre wiadomości są na wagę złota, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że mimo niesprzyjających okoliczności prace remontowe na drogach powiatowych zmierzają w bardzo dobrym kierunku. 

Na terenie Miasta Mława w ramach porozumienia Powiatu Mławskiego i Miasta Mława dotyczącego bieżącego utrzymania dróg powiatowych w obrębie granic Miasta Mława trwa remont chodnika na ul. Płockiej  wraz z budową 10 zjazdów na odcinku od skrzyżowania z ul. Gen. Władysława Andersa do skrzyżowania z ul. Szmaragdową po stronie prawej, jadąc w kierunku od ronda ks. Jerzego Popiełuszki do Drogi Krajowej nr 7.

Powiat Mławski przeznaczył na ten cel 130 000,00 zł. Wykonano ok 40% robót. Rozebrano istniejący chodnik i zjazdy, w miejsce których kładziona jest nowa nawierzchnia z betonowej kostki brukowej koloru szarego na chodniku oraz koloru czerwonego na zjazdach. Wykonawcą robót jest Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Sp. z o.o.

Na drodze Podkrajewo – Wiśniewo w ostatnim czasie wykonano warstwę ścieralną z betonu asfaltowego. Ustawiono nowe oznakowanie pionowe. W tej chwili trwają prace związane z wykonywaniem poboczy. Zgodnie z umową inwestycja ma zostać zakończona do końca maja bieżącego roku. Wykonawca złożył już dokumenty związane z zakończeniem inwestycji. Po dokonaniu niezbędnych odbiorów i dopełnieniu formalności, kierowcy będą mogli poruszać się po zmodernizowanej nawierzchni, która znacząco wpłynie na komfort jazdy i bezpieczeństwo. 

Na drodze Bogurzynek – Mdzewo trwają następujące prace na poniższych odcinkach:

  • Dąbrowa – Kowalewko usuwanie karp i ich wywóz, odhumusowanie,
  • Kowalwko – Kowalewo usuwanie karp i ich wywóz, odhumusowanie,
  • Bogurzyn – Kowalewo usuwanie karp i ich wywóz, odhumusowanie,
  • Dąbrowa – Mdzewo usuwanie karp.

Biorąc pod uwagę, że firma rozpoczęła roboty na tej drodze z początkiem marca, prace idą w zadowalającym tempie.

W tym trudnym czasie podziękowania należą się wykonawcom, ich pracownikom, a także  producentom i dostawcom materiałów oraz wszystkim, którzy dokładają przysłowiową cegiełkę do modernizacji dróg powiatowych.

 

mat. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]