Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To koniec „Glinianek-Cegielni” jakie pamiętamy [zobacz foto]


„Glinianki – Cegielnia” są najbliższym Mławie zbiornikiem wodnym, a przy tym oazą dla wędkarzy i śmiałków lubiących popływać, pomimo, że nie były dopuszczonym do korzystania kąpieliskiem. Od ruchliwej drogi Mława – Szydłowo osłaniał je rosnący tam lasek i bujne, zielone zakrzaczenie.


To już się zmieniło i to bezpowrotnie. Od kilku dni trwają tam intensywne prace, przygotowujące teren pod budowę nowego przebiegu nitki trasy S7 i zjazdów z tej drogi.  Pod inwestycje przeznaczona jest też część obecnego zbiornika wodnego. Zgodę na taki zakres prac wydał wojewoda w zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

– Zbiornik zostanie zajęty w części, tj. ok. 30 m od obecnej linii brzegowej. W załączeniu fragment węzła „Mława Wschód” z fragmentem zbiornika. Reszta zbiornika poza zasięgiem ortofotomapy jaką dysponujemy. Lepiej to widać na planie orientacyjnym, który również załączam – informuje naszą redakcję Karol Głębocki, główny specjalista ds. komunikacji społecznej w GDDKiA.

JK

Zbiornik wodny_Cegielnia [zobacz rys. pdf]

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
vivi
vivi
2 lata temu

Cegielnia zawsze mnie trochę przerażała. A tym bardziej opowieści o wirach i topielcach. chociaż za dzieciaka kąpaliśmy się tam bardzo często.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x