Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Śmigłowiec przywiózł maseczki do Mławy. Specjalna konferencja z lądowania


Do Mławy trafiło wczoraj (27 marca) drogą lotniczą 32 tys. maseczek w ramach projektu #MaseczkidlaPolski.  W najbliższym tygodniu cześć z nich poprzez wolontariuszy trafi do mieszkańców Mławy, część do gmin. Jak wyjaśnił burmistrz Kowalewski, maseczki trafią najpierw do szpitala, a następnie do pozostałych służb odpowiedzialnych za ochronę życia i zapewnienie bezpieczeństwa na terenie miasta. Potem rozniesione zostaną do tych mieszkańców Mławy, którzy figurują w systemie gospodarki odpadami. Do jakich gmin trafią maseczki i w jakiej ilości, na razie nie podano.


O idei akcji mówili podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej na lądowisku przy Wipaszu burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski, rzecznik projektu #MaseczkidlaPolski Ireneusz Iwański oraz neurochirurg dr Łukasz Grabarczyk – konsultant medyczny projektu „Maseczki dla Polski.pl”, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Olsztynie, szef kliniki „Budzik”. Na udział w konferencji zdecydowały się jednak tylko nieliczne lokalne media.

Rzecznik projektu #MaseczkidlaPolski Ireneusz Iwański podkreślił, to inicjatywa obywatelska, a w  tworzeniu maseczki pomogło nam doświadczenie neurochirurga, pana doktora Łukasza Grabarczyka. Poinformował, że produkcja trwa i fundacja ma kupiony i dostarczony do Polski materiał na 10 milionów maseczek.

– Obudziliśmy się w nowej dobie, w dobie koronawirusa. Od kilku tygodni walczymy z nim, szczególnie my jako lekarze. Z tego względu chcieliśmy wam dostarczyć produkt darmowy, produkt, który ma was ochronić. Nie w stu procentach, bo żadna maseczka nie chroni w stu procentach, ale to jest maseczka wielorazowego użytku – mówił z kolei  dr Łukasz Grabarczyk.

Jak podają inicjatorzy akcji, maseczkę można prać, gotować, dezynfekować i z powodzeniem zakładać ponownie.

źródło:UMM

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Fin
Fin
1 rok temu

Panie burmistrzu, jakie działania pan podejmuje w związku ze smgiem. Dzisiaj nie ma czym oddychać. Może helikopter rozgoni?

Urzędnik
Urzędnik
1 rok temu

Panie Wiśniewski, prezesie WIPASZU miszzkańcy Mławy i gmin powiatu mławskiego dziękują za maseczki. Super pomysł i ważna pomoc w dobie pandęmi.

Green
Green
1 rok temu

Czy listy wyborcze też tworzy się na podstawie systemu gospodarki odpadami ?? Oj słabiutko szefie sztabu kryzysowego

Medyk
Medyk
1 rok temu
Reply to  Green

Green a jaki masz lepszy sposób żeby dostarczyć je mieszkańcom??

Zoja
Zoja
1 rok temu

Jak zwykle lans.. nawet na tle epidemie,
Panie Wiśniewski Mława dziękuje za maseczki.

Myszka
Myszka
1 rok temu

Maseczki ,są dla szpitalu ,bo trzeba je zmieniać co godz.w warunkach sterylnych.Wiec maseczki nic nie dadzą,moga powodować uczulenie.

Kacper
Kacper
1 rok temu

A pod sklepem w Nosarzewie Borowym zgromadzenie lokalnych piwoszy. Kilku panów sobie beztrosko doi po towarzysku na trawce w pięknych okolicznościach słonecznej soboty, na widoku!

Do Kacper
Do Kacper
1 rok temu
Reply to  Kacper

To zgłos to na policję a nie tu tchorzu!

Kim
Kim
1 rok temu

Poprosimy o atest i jakiś certyfikat skoro mamy używać tych maseczek

Kim
Kim
1 rok temu

Proszę mamy poważna sytuałację a nasza władza urządza sobie sesje filmowa jaka ona to jest dobra czy nie można było poprostu przekazać tych maseczek bez echa medialnego

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
1 rok temu

Prosze siegnac do instrukcji nie chroni przed niczym moze powodować alergię
Nosisz na własną odpowiedzialnosc
Producent brak informacji w rejestrach

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Napisze jeszcze raz, ale nie mam już siły. Te maseczki, to nie jest WYRÓB MEDYCZNY. Nie posiadają żadnego filtra. W żaden sposób nie chronią a wręcz przeciwnie, po ich założeniu mamy większa powierzchnie, na której mogą osadzać się wirusy. Proszę redakcje o skonsultowanie tego „pomysłu obywatelskiego” z NFZ na jego bezpłatnej infolinii 800 190 590. Przecież wszędzie o tym piszą! Zanim postawisz minus pod tym komentarzem zadzwoń na numer NFZ!

Marcin
Marcin
1 rok temu

Jak śmigłowiec mógł przywieźć? To co miał koła i jechał sobie po drogach, czy przyleciał?

NadOjciec Tadeusz
NadOjciec Tadeusz
1 rok temu

Jak kler pomaga w epidemii to nikt nie bije brawa!

Pola
Pola
1 rok temu

Brawo!

gość z mławy
gość z mławy
1 rok temu

uuuu, to komuś tu burmistrz zagrał na nosie oferując darmowe a nie po 5 zł. Chyba Panowie się delikatnie mówiąc nienawidzą.

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x