Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Śmigłowiec przywiózł maseczki do Mławy. Specjalna konferencja z lądowania


Do Mławy trafiło wczoraj (27 marca) drogą lotniczą 32 tys. maseczek w ramach projektu #MaseczkidlaPolski.  W najbliższym tygodniu cześć z nich poprzez wolontariuszy trafi do mieszkańców Mławy, część do gmin. Jak wyjaśnił burmistrz Kowalewski, maseczki trafią najpierw do szpitala, a następnie do pozostałych służb odpowiedzialnych za ochronę życia i zapewnienie bezpieczeństwa na terenie miasta. Potem rozniesione zostaną do tych mieszkańców Mławy, którzy figurują w systemie gospodarki odpadami. Do jakich gmin trafią maseczki i w jakiej ilości, na razie nie podano.

O idei akcji mówili podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej na lądowisku przy Wipaszu burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski, rzecznik projektu #MaseczkidlaPolski Ireneusz Iwański oraz neurochirurg dr Łukasz Grabarczyk – konsultant medyczny projektu „Maseczki dla Polski.pl”, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Olsztynie, szef kliniki „Budzik”. Na udział w konferencji zdecydowały się jednak tylko nieliczne lokalne media.

Rzecznik projektu #MaseczkidlaPolski Ireneusz Iwański podkreślił, to inicjatywa obywatelska, a w  tworzeniu maseczki pomogło nam doświadczenie neurochirurga, pana doktora Łukasza Grabarczyka. Poinformował, że produkcja trwa i fundacja ma kupiony i dostarczony do Polski materiał na 10 milionów maseczek.

– Obudziliśmy się w nowej dobie, w dobie koronawirusa. Od kilku tygodni walczymy z nim, szczególnie my jako lekarze. Z tego względu chcieliśmy wam dostarczyć produkt darmowy, produkt, który ma was ochronić. Nie w stu procentach, bo żadna maseczka nie chroni w stu procentach, ale to jest maseczka wielorazowego użytku – mówił z kolei  dr Łukasz Grabarczyk.

Jak podają inicjatorzy akcji, maseczkę można prać, gotować, dezynfekować i z powodzeniem zakładać ponownie.

źródło:UMM

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

16
KOMENTARZE

avatar
1500
Fin
Gość
Fin

Panie burmistrzu, jakie działania pan podejmuje w związku ze smgiem. Dzisiaj nie ma czym oddychać. Może helikopter rozgoni?

Urzędnik
Gość
Urzędnik

Panie Wiśniewski, prezesie WIPASZU miszzkańcy Mławy i gmin powiatu mławskiego dziękują za maseczki. Super pomysł i ważna pomoc w dobie pandęmi.

Green
Gość
Green

Czy listy wyborcze też tworzy się na podstawie systemu gospodarki odpadami ?? Oj słabiutko szefie sztabu kryzysowego

Medyk
Gość
Medyk

Green a jaki masz lepszy sposób żeby dostarczyć je mieszkańcom??

Zoja
Gość
Zoja

Jak zwykle lans.. nawet na tle epidemie,
Panie Wiśniewski Mława dziękuje za maseczki.

Myszka
Gość
Myszka

Maseczki ,są dla szpitalu ,bo trzeba je zmieniać co godz.w warunkach sterylnych.Wiec maseczki nic nie dadzą,moga powodować uczulenie.

Kacper
Gość
Kacper

A pod sklepem w Nosarzewie Borowym zgromadzenie lokalnych piwoszy. Kilku panów sobie beztrosko doi po towarzysku na trawce w pięknych okolicznościach słonecznej soboty, na widoku!

Do Kacper
Gość
Do Kacper

To zgłos to na policję a nie tu tchorzu!

Kim
Gość
Kim

Poprosimy o atest i jakiś certyfikat skoro mamy używać tych maseczek

Kim
Gość
Kim

Proszę mamy poważna sytuałację a nasza władza urządza sobie sesje filmowa jaka ona to jest dobra czy nie można było poprostu przekazać tych maseczek bez echa medialnego

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

Prosze siegnac do instrukcji nie chroni przed niczym moze powodować alergię
Nosisz na własną odpowiedzialnosc
Producent brak informacji w rejestrach

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Napisze jeszcze raz, ale nie mam już siły. Te maseczki, to nie jest WYRÓB MEDYCZNY. Nie posiadają żadnego filtra. W żaden sposób nie chronią a wręcz przeciwnie, po ich założeniu mamy większa powierzchnie, na której mogą osadzać się wirusy. Proszę redakcje o skonsultowanie tego „pomysłu obywatelskiego” z NFZ na jego bezpłatnej infolinii 800 190 590. Przecież wszędzie o tym piszą! Zanim postawisz minus pod tym komentarzem zadzwoń na numer NFZ!

Marcin
Gość
Marcin

Jak śmigłowiec mógł przywieźć? To co miał koła i jechał sobie po drogach, czy przyleciał?

NadOjciec Tadeusz
Gość
NadOjciec Tadeusz

Jak kler pomaga w epidemii to nikt nie bije brawa!

Pola
Gość
Pola

Brawo!

gość z mławy
Gość
gość z mławy

uuuu, to komuś tu burmistrz zagrał na nosie oferując darmowe a nie po 5 zł. Chyba Panowie się delikatnie mówiąc nienawidzą.