Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przasnyscy strażacy uratowali życie niedoszłemu samobójcy!


Dziś (28 marca) na moście przy ulicy św. Stanisława Kostki w Przasnyszu doszło do próby samobójczej młodego mężczyzny. Około 36-letni mężczyzna (najprawdopodobniej będący mieszkańcem Przasnysza) groził, że chce zakończyć swoje życie poprzez skok do wody. Dzięki sprawnej akcji straży pożarnej człowiek ten jest już bezpieczny. W tej chwili nie wiadomo, jakie były motywy jego postępowania.


– Do straży pożarnej w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadomienia Ratunkowego o próbie samobójczej na moście na rzece Węgierce. Mężczyzna w wieku około 36 lat stał poza barierkami mostu i groził, że popełni samobójstwo poprzez skok do wody. Dyżurny PCPR cały czas prowadził z nim rozmowę, próbował go odwieść od decyzji o skoku. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy zgodnie z procedurami udali się na miejsce bez użycia sygnałów dźwiękowych, aby nie spowodować przestraszenia się mężczyzny i nie sprowokować go do nagłego skoku. Po przyjeździe na miejsce niedoszły samobójca poinformował dyżurnego PCPR, że na moście jest straż pożarna. Jeden ze strażaków przeszedł za barierkę i po krótkiej rozmowie odwiódł mężczyznę od popełnienia tego czynu. Następnie na miejsce przyjechała policja, a młody mieszkaniec został bezpiecznie przekazany funkcjonariuszom – mówi mł. kpt. mgr Piotr Kuligowski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

Warto przypomnieć wszystkim znajdującym się w kryzysie psychicznym, aby nie zawahali się zgłosić po pomoc. Wystarczy zadzwonić na bezpłatny numer 800 70 2222. Jest to linia całodobowa i bezpłatna. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie.

za:infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x