Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znów rośnie liczba nadzorów i kwarantann. Raport sanepidu z 27 marcaKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 27.03.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 27.03.2020

  • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 167 21
  • Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 129/22
  • Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 1 /0
  • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 1 /0
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 0 /0
  • liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 0
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
niedźwiedź
niedźwiedź
1 rok temu

Dziś UM zorganizował konferencję prasową. Proponuję 5 tyś. kary za złamanie zakazu organizowania zgromadzeń. Kto za? (łapka w górę). Bardzo ładny przykład mieszkańcom dają władze miasta, bardzo ładny. Gratuluję!

Rolo
Rolo
1 rok temu

Mam rodzinę w Warszawie,w Gdańsku i nikt tak nie panikuje jak w Mławie.Owszem uważają i stosują się do zasad,ale bez przesady.Ludzie w dużych miastach wychodzą na spacery z dziecmi bo to nie jest zabronione.Ale nie panikuja,nie są konfidentami jak w Mławie ze jeden drugiemu by szpile wbił.Na wsiach ludzie też mają swoje zajęcia,i nie panikuja.A Mlawa to specyficzne miasto ,żyją z sensacji latają z tel i zdjęcia robią,gdzie kto jest szok.

Marko
Marko
1 rok temu
Reply to  Rolo

W tej chwili szczególnie współczuję, tym którzy mieszkają w Warszawie. Za 2-3 tyg. może tam być prawdziwy koszmar. Wtedy możemy porozmawiać o panice. Niektórzy może nawet zatęsknią za rodzinną Mławą? Jestem mławianinem i proszę nie nazywać nas mieszkańców w obecnej, trudnej dla wszystkich sytuacji konfidentami.

Mda
Mda
1 rok temu
Reply to  Rolo

Panikuja wszedzie. Uwierz mi. Ale ja bym tego nie nazwala panika.
A jesli chodzi o Wawke…no coz,ulice puste,kazdy siedzi w domu jak tylko moze wiec moze sie nie rozniesie.

Nauczyciel
Nauczyciel
1 rok temu
Reply to  Rolo

Dobrze ze piszesz rodzice, a nie dzieci same godzinami przebywaja same po za domem

Kol
Kol
1 rok temu

A dziś w Heesungu przyjęli chyba z 30 osób (Jak nie więcej ) z Indonezji. Jak można sprawdzić czy mieli kwarantanne?

Wwww
Wwww
1 rok temu
Reply to  Kol

A jutro zapewne Mławianin dostanie wypowiedzenie. Poszanowanie. Lepszy zagraniczniak niż własny rodak.

Nauczyciel
Nauczyciel
1 rok temu

Może nikt tego mojego komentarza nie przeczyta ale bardzo proszę osoby mieszkające przy ul. 1 Maja o nie pozwalanie swoim pociechom biegać w tym parczku na przeciw sanepidu, nie bolicie się ,że mogą coś złapać dziś dzieciaki hasały chyba ze dwie godziny aż panowie ze straży miejskiej ich przegonili. Za co im bardzo dziękuje tylko nie potrzebnie ten megafon włączyli . Rodzice myślcie !!!!

pix
pix
1 rok temu
Reply to  Nauczyciel

Ten kto zminusował Nauczyciela to jakiś imbecyl. Przypominam jest ZAKAZ KORZYSTANIA ZE SKWERÓW, PARKÓW, BULWARÓW CZY PLACÓW ZABAW. Doga policjo, już czas zacząć wystawiać pieniężne mandaty!!!! Bo jak widać same pouczenia nie skutkują!!! Ludzie mają w d… i robią co chcą. Liczymy na WAS.

A. B.
A. B.
1 rok temu
Reply to  Nauczyciel

A ja bym dzieciaki za kołnierz i do mądrej mamuni…. I mandacik dla niej….

Pegdag og
Pegdag og
1 rok temu
Reply to  A. B.

A mamusia siedzi na fejsie, szk ola zamknięta więc nie ma kto się dziećmi zająć.

Dori
Dori
1 rok temu
Reply to  Pegdag og

I co z tego ,że szkoły zamknięte,ale rodzice z dziećmi mają ogrom lekcji do odrobienia.Zdalne lekcje,raczej nie zdalne porazka.

matka
matka
1 rok temu
Reply to  Dori

No nareszcie rodzice docenia trud i prace nauczycieli.

Szydłowo
Szydłowo
1 rok temu
Reply to  Nauczyciel

Dziwić się dzieciakom, to powiedzcie po co dzisiaj zwołali Sesję Nadzwyczajną Rady Gminy w Szydłowie, choć jest zakaz zgromadzeń. Z tego co wiem w innych gminach sesje zostały odwołane. Gdyby choć jeden punkt dotyczył obecnej sytuacji, to może było by i zasadne (stan wyższej konieczności). Czy nie można było przełożyć tego na inny termin. Czy ktoś za to powinien odpowiedzieć.

koko
koko
1 rok temu
Reply to  Szydłowo

Zorganizowanie sesji może być potraktowane jako wykonywanie pracy. W takiej sytuacji nie ma na razie zakazu pracy w większych grupach, trzeba natomiast zastosować odpowiednie środki ostrożności, bezpieczne odległości itd. Osobiście uważam, że powinien być już w tej chwili zakaz odgórny organizowania sesji w realu, tylko online. Mnie zastawia co innego, po co BURMISTRZ dziś zwołał KONFERENCJĘ???? Jeszcze sesję jestem w stanie zrozumieć, choć jestem przeciwny, ALE KONFERENCJA PRASOWA dla mnie jest już jawnym złamaniem zakazu zgromadzenia.

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x