Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

#koronawirus. Samorząd Mazowsza szuka dostawców środków ochrony osobistej


Samorząd Mazowsza zaprasza producentów materiałów, środków i wyrobów medycznych do składania ofert do urzędu marszałkowskiego. – Staramy się doposażyć mazowieckie szpitale, ale coraz trudniej zdobyć potrzebne środki ochrony. Szukamy więc przedsiębiorców, którzy będą w stanie produkować oraz dostarczyć taki sprzęt i środki. Zachęcamy do kontaktu w szczególności polskich przedsiębiorców – mówi marszałek Adam Struzik.


W związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19 władze regionu przeznaczyły 10,5 mln zł z rezerwy kryzysowej na zakup niezbędnego sprzętu i środków ochrony osobistej. Wczoraj uruchomiony został także projekt unijny na 150 mln zł, również na doposażenie mazowieckich placówek. Czasu jest coraz mniej, a potrzeby placówek coraz większe.

­Samorządowi województwa udało się już zakupić ponad 50 respiratorów, ponad 40 zamgławiaczy do karetek, 11 oczyszczaczy powietrza i 12 ssaków medycznych, a także komory izolacyjne czy przyłóżkowe aparaty RTG, ale także 42 tys. masek ochronnych, blisko 9 tys. kombinezonów ochronnych, 1,9 tys. okularów ochronnych.

Aby kontynuować zakupy, od dziś samorząd województwa zachęca także w szczególności polskich przedsiębiorców do składania ofert na dostawę materiałów, środków i wyrobów medycznych związanych z zapobieganiem,  przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Samorząd województwa mazowieckiego zaprasza do składania ofert przedsiębiorstwa produkujące, bądź mogące w krótkim czasie rozpocząć produkcję lub dystrybuujące:

  1. środki ochrony indywidualnej, w tym w szczególności:
  • rękawiczki jednorazowe z przedłużonym mankietem,
  • rękawiczki jednorazowe,
  • półmaski twarzowe (FFP3-N99),
  • fartuchy wodoodporne, z długimi rękawami, do wysokości co najmniej kolan, z plecami,
  • fartuchy wodoodporne, z długimi rękawami, do wysokości co najmniej kolan, bez pleców,
  • kombinezony ochronne kat. III – białe – wodoodporne, z długimi rękawami i kapturem, z zespolonymi nogawkami i ochraniaczami na obuwie, czepki,
  • gogle (z wentylatorami zapobiegającymi parowaniu; dopasowane do kształtu twarzy i kompatybilne z półmaską twarzową),
  • przyłbice,
  • inne środki ochrony indywidualnej nie wymienione powyżej;

2. środki do dezynfekcji (dla ludzi);

3. środki do dezynfekcji sprzętu medycznego, powierzchni oraz pomieszczeń;

4. urządzenia do dezynfekcji;

5. odczynniki oraz materiały medyczne;

6. pościel jednorazową, jednorazowe rękawy do aparatów do mierzenia ciśnienia, itp.

7. wyroby medyczne i diagnostyczne (tj. termometry bezdotykowe, pulsoksymetry, aparaty elektroniczne do mierzenia ciśnienia, wymazówki, itp.).

Oferty należy składać na załączonym formularzu oferty na adres e mail: [email protected].

źródło:UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x