Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

#Koronawirus. Przasnyski KROSS zmuszony zwolnić 1/4 pracowników


Znany przasnyski producent rowerów – firma KROSS, poinformował dziś,  że  zamierza rozpocząć procedurę grupowych zwolnień pracowników.  Zakład zapowiada, że pracę  straci 25% załogi. Przyczyną jest kryzys gospodarczy, spowodowany epidemią, praktycznie uniemożliwiający firmie sprzedaż produktów.   


W oświadczeniu zarządu firmy, cytowanym przez portal infoprzasnysz.com czytamy:

„KROSS S.A., podobnie jak duża cześć przedsiębiorstw w Polsce, już doświadcza negatywnych skutków pandemii korona-wirusa Covid-19. W momencie wprowadzenia narodowej kwarantanny w Polsce i pozostałych krajach Europy, powinien rozpocząć się sezon rowerowy, który trwa zaledwie trzy-cztery miesiące. W obecnych okolicznościach sprzedaż rowerów praktycznie stanęła. Sytuacja KROSS S.A. ma bezpośrednie przełożenie na sytuację spółek Kross Usługi sp. z o. o. oraz Kross Logistyka sp. z o. o.

W związku z zaistniałą sytuacją, mając na uwadze przyszłość Grupy KROSS , Zarząd KROSS S.A., Kross Usługi sp. z o. o. oraz Kross Logistyka sp. z o. o.  został zmuszony sięgnąć po zwolnienia grupowe. Niestety zapowiadana przez rząd tzw. Tarcza Antykryzysowa, nie będzie wystarczająca dla krótko sezonowej specyfiki branży rowerowej. Uruchomione zwolnienia dotkną ok. 25% pracowników firmy. Przeprowadzany proces nie jest łatwą decyzją, bo za każdym zwolnieniem kryją się bardzo trudne sytuacje osobiste i rodzinne.

Równocześnie informujemy, że w tej kryzysowej sytuacji każda z w/w spółek Grupy KROSS zapewni dla osób, z którymi musi się rozstać:

odprawy będą płacone od 5/5 (pełnego) etatu w ramach zwolnień grupowych,

specjalny Fundusz Pracowniczy aby pomóc zwalnianym pracownikom w najtrudniejszej sytuacji materialnej,

pierwszeństwo w zatrudnianiu osób zwalnianych w ramach zwolnień grupowych, jeżeli tylko sytuacja będzie się poprawiać, które będzie dodatkowo poparte listem intencyjnym.

W najbliższych tygodniach zarządzający Grupą KROSS będzie pracować nad przeprowadzeniem firmy przez trudny okres spowolnienia gospodarczego oraz nad przygotowaniem firmy na moment poprawy sytuacji ekonomicznej”.

za: infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Klient
Klient
1 rok temu

Tarcza antykryzysowa utworzona po to aby firmy przetrzymaly nie zwalnialy a tu co Nie liczy się czloczłowiek.Mało i mało.

Krosham
Krosham
1 rok temu

kryzys 2 tyg hahaha.co na kontach nie macie.do grobu nie zabierzecie.egoisci.

Troglo
Troglo
1 rok temu
Reply to  Krosham

Poczytaj sobie jaki kryzys nadciąga na całym świecie, wirus to tylko szpilka która przebiła tą bańkę. Ale jak się tylko pije browara codzień i niczym nie interesuje to tak jest.

Biedny
Biedny
1 rok temu

Samoluby jeb…

Media
Media
1 rok temu

Nie osmieszajcie się.Dyrektorzy kierownicy i wyższa klasa pomyślcie co piszecie.Zacisnac zęby i dbać o pracownika Dochlapaliscie się a teraz co pozwalniac.Polacy…

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x