Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

#Koronawirus. Przasnyski KROSS zmuszony zwolnić 1/4 pracowników


Znany przasnyski producent rowerów – firma KROSS, poinformował dziś,  że  zamierza rozpocząć procedurę grupowych zwolnień pracowników.  Zakład zapowiada, że pracę  straci 25% załogi. Przyczyną jest kryzys gospodarczy, spowodowany epidemią, praktycznie uniemożliwiający firmie sprzedaż produktów.   

W oświadczeniu zarządu firmy, cytowanym przez portal infoprzasnysz.com czytamy:

„KROSS S.A., podobnie jak duża cześć przedsiębiorstw w Polsce, już doświadcza negatywnych skutków pandemii korona-wirusa Covid-19. W momencie wprowadzenia narodowej kwarantanny w Polsce i pozostałych krajach Europy, powinien rozpocząć się sezon rowerowy, który trwa zaledwie trzy-cztery miesiące. W obecnych okolicznościach sprzedaż rowerów praktycznie stanęła. Sytuacja KROSS S.A. ma bezpośrednie przełożenie na sytuację spółek Kross Usługi sp. z o. o. oraz Kross Logistyka sp. z o. o.

W związku z zaistniałą sytuacją, mając na uwadze przyszłość Grupy KROSS , Zarząd KROSS S.A., Kross Usługi sp. z o. o. oraz Kross Logistyka sp. z o. o.  został zmuszony sięgnąć po zwolnienia grupowe. Niestety zapowiadana przez rząd tzw. Tarcza Antykryzysowa, nie będzie wystarczająca dla krótko sezonowej specyfiki branży rowerowej. Uruchomione zwolnienia dotkną ok. 25% pracowników firmy. Przeprowadzany proces nie jest łatwą decyzją, bo za każdym zwolnieniem kryją się bardzo trudne sytuacje osobiste i rodzinne.

Równocześnie informujemy, że w tej kryzysowej sytuacji każda z w/w spółek Grupy KROSS zapewni dla osób, z którymi musi się rozstać:

odprawy będą płacone od 5/5 (pełnego) etatu w ramach zwolnień grupowych,

specjalny Fundusz Pracowniczy aby pomóc zwalnianym pracownikom w najtrudniejszej sytuacji materialnej,

pierwszeństwo w zatrudnianiu osób zwalnianych w ramach zwolnień grupowych, jeżeli tylko sytuacja będzie się poprawiać, które będzie dodatkowo poparte listem intencyjnym.

W najbliższych tygodniach zarządzający Grupą KROSS będzie pracować nad przeprowadzeniem firmy przez trudny okres spowolnienia gospodarczego oraz nad przygotowaniem firmy na moment poprawy sytuacji ekonomicznej”.

za: infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
Klient
Gość
Klient

Tarcza antykryzysowa utworzona po to aby firmy przetrzymaly nie zwalnialy a tu co Nie liczy się czloczłowiek.Mało i mało.

Krosham
Gość
Krosham

kryzys 2 tyg hahaha.co na kontach nie macie.do grobu nie zabierzecie.egoisci.

Troglo
Gość
Troglo

Poczytaj sobie jaki kryzys nadciąga na całym świecie, wirus to tylko szpilka która przebiła tą bańkę. Ale jak się tylko pije browara codzień i niczym nie interesuje to tak jest.

Biedny
Gość
Biedny

Samoluby jeb…

Media
Gość
Media

Nie osmieszajcie się.Dyrektorzy kierownicy i wyższa klasa pomyślcie co piszecie.Zacisnac zęby i dbać o pracownika Dochlapaliscie się a teraz co pozwalniac.Polacy…