Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dziś pogrzeb ks. Henryka Mazurowskiego emerytowanego proboszcza parafii w Radzanowie. Uroczystości będą transmitowane


24 marca br. (wtorek), zmarł ks. kan. Henryk Mazurowski, najpierw wikariusz, a potem wieloletni proboszcz parafii św. Rocha w Radzanowie. Przeżył 89 lat w tym 62 w kapłaństwie. Uroczystości pogrzebowe ze względu na obowiązujące obecnie ograniczenia odbędą się z udziałem tylko najbliższej rodziny. Pogrzeb będzie jednak transmitowany na profilu facebookowym parafii.


Uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Henryka Mazurowskiego odbędą się w parafii pw. św Rocha w Radzanowie n. Wkrą, 27 marca (piątek), o godz. 11.00. Respektując Rozporządzenie Ministra Zdrowia, z dnia 24 marca br., w pogrzebie udział weźmie tylko najbliższa rodzina (5 osób) i zaproszeni imiennie do koncelebry kapłani. Przypominamy, że zgodnie z tradycją, każdy kapłan Diecezji Płockiej jest zobowiązany odprawić Mszę Świętą za zmarłego kapłana diecezji (prosimy o odprawienie tej Eucharystii w swoich parafiach, miejscach posługi lub rezydencji w dogodnym czasie). Na prośbę ks. proboszcza Jerzego Piątka informujemy bliskich zmarłego oraz parafian radzanowskich, że Msze Święte za zmarłego ks. Henryka Mazurowskiego zostaną ogłoszone i odprawione, w parafii Radzanów, w późniejszym terminie. Pogrzeb będzie transmitowany na profilu facebookowym parafii św. Rocha w Radzanowie [TUTAJ]

Ks. kan. Henryk Mazurowski urodził się 19 sierpnia 1930 r. w Kuskach, powiat sierpecki. Święcenia kapłańskie otrzymał 10 lutego 1957 r. w Płocku. Jako duszpasterz pracował  w par. Radzanów n. Wkrą (1957-1962 wikariusz),  oraz jako administrator i proboszcz par. Ciemniewko (1962-1978). Od 1978 roku był proboszczem  parafii Radzanów n. Wkrą (1978-2004). Na emeryturę odszedł  w lipcu 2004 roku. Ostatnio przebywał w domu dla seniorów w Sikorzu.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x