Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

SOR znów wyłączony. Pacjent z podejrzanymi objawami


Do mławskiego szpitala trafił przywieziony karetką straszy mężczyzna, mieszkaniec naszego powiatu z podejrzanymi objawami. Pacjent pozostał na razie w mławskim szpitalu, wszyscy czekają na wynik testu.


Pacjent został przywieziony karetką z podejrzanymi objawami. Szpitalny Oddział Ratunkowy jest na razie zamknięty. Pacjentów trafiających na SOR jednak przyjmujemy w pomieszczeniach Nocnej Pomocy Lekarskiej. Personel SOR pozostał na miejscu. Karetki zostały poddane dekontaminacji, pogotowie działa. Teraz czekamy na wynik testu pacjenta – informuje Waldemar Rybak, dyrektor SP ZOZ w Mławie.

 Również mławski sanepid wydał w tej sprawie komunikat o treści:

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 24.03.2020 r.

Komunikat

W związku z zaostrzeniem wytycznych dotyczących kryteriów zakwalifikowania osoby jako podejrzanej o zakażenie nowym koronawirusem SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie informuje, że podjął decyzję o zamknięciu SOR w Mlawie w dniu 24.03.2020 r. Od pacjentów przebywających na oddziale zostały pobrane próbki, które przekazano do badań laboratoryjnych. Po uzyskaniu wyników będą podejmowane kolejne decyzje. Z informacji przekazanych przez dyrekcję szpitala pacjenci zgłaszający się na SOR przyjmowani będą w pomieszczeniach Nocnej Pomocy Lekarskiej.

JK 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Cindy 26
Cindy 26
1 rok temu

Do Ksawery i Pacjent: widzieliście spot reklamowy matek chorych dzieci apelujacych o rozwagę i pozostanie w domu? Idealnie oddaje sytuację.

Cindy 26
Cindy 26
1 rok temu

W przypadku jakiegoś dużego zdarzenia drogowego trzeba szukać pomocy w innym szpitalu. Jak się zdąży…

Cindy 26
Cindy 26
1 rok temu

Sor jest po to żeby pomagać ludziom a nie być bezmyślnie zamykany!

Cindy 26
Cindy 26
1 rok temu

Co za samoluby! A może byś tak chciał trafić na sor w jednoczesnym czasie z takim podejrzanym? Co mają zrobić te bardzo chore osoby, które czasami muszą korzystać z pomocy soru?

Ksawery
Ksawery
1 rok temu

Zamiast wypisywać głupie komentarze, oczerniać pracowników medycznych dyrektorów, radzę Was siedzących na du.pach w domu poszukać nowej pracy. Bo większość z Was nie ma już, bądź nie będzie miała do czego wrócić.

Premier wszystko blokuje, wyjście z domów, chodzenie na spacery. A czy w tym wszystkich powiedział i obiecał komukolwiek z Was powrót do pracy, utrzymanie płynności finansowej? Media tak napędziły fale korona, że wśród ludzi obecnie jest nienawiść do innych. Więcej będzie ludzi martwych którzy będą popełniać samobójstwa, niż tych którzy faktycznie umierają od korony. Większości odpowiada siedzenie w domu, bo żyją w dostatku finansowym, bądź mąż sponsoruje, albo zawód „syn”,”córka”. Niestety większość nas ma ciężkie życie i niestety musi pracować, aby mieć te parę złotych. Więc przestańcie wypisywać głupoty i zrozumcie innych którzy mają dzieci, dziecko i muszą Mu dać i sobie jeść. Jeśli masz tak dużo pieniędzy i stać Cię na siedzenie w domu to możesz Mi dać, chętnie wezmę i posiedzę w domu na tyłku jak Ty.

Pacjent
Pacjent
1 rok temu

Ludzie pracujący w szpitalu też mają rodziny i nie siedzą na dupach w domu może większość komentujących zgłosi się na wolontariuszy i będą sami decydować kto jest potencjalnym nosicielem bo widać że macie chyba lepszą wiedzę jak to wszystko działa może uratujecie nas wszystkich.Kazdy aby ocenia i wymaga zero empatii nie długo to na ulicy będziecie się zazerac i traktować jak zarazę.zamkna szpitale, zamkną sklepy po co macie żreć kasjerki też chcą żyć a nie wiadomo na kogo trafią.Najlepiej siedzieć na dupie i komentować.

Kim
Kim
1 rok temu

Jeżeli ten test będzie pozytywny to pan dyrektor bierze to na siebie bo on odpowiada za pracowników

Obywatel42
Obywatel42
1 rok temu

Panie i Panowie.Nasz kochany szpital powiatowy to same dnoooo,doslownie!Szpital to tylko jest na papierku…!
Jest to maszynka do zarabiania pieniedzy…dla dyrektora(dyrekcji)z NFZ!Szkoda dylko pielegniarek i salowych,ktorzy ciezko zapier…aja po to zeby pracowac( dostac wyplate) do emerytury.Reszta to kobinatorzy…ginekologia,ortopedia itd.
Szpital sie zadluza i a pieniedzy brak-taki rzady…!

Ben
Ben
1 rok temu

Ciekawostka, w samej Islandii naukowcy wyśledzili już 40 mutacji koronawirusa. Udało im się też wyśledzić łańcuch infekcji i odkryli, że pierwotne rozprzestrzenianie rozpoczęło się od trzech oddzielnych grup pochodzących z Anglii, Austrii i Włoch. Link do artykułu w wersji angielskiej: https://translate.google.com/translate?depth=1&nv=1&rurl=translate.google.dk&sl=da&sp=nmt4&tl=en&u=https://www.information.dk/indland/2020/03/forskere-sporet-40-mutationer-coronavirus-alene-paa-island

Dr Quinn
Dr Quinn
1 rok temu
Reply to  Ben

Trochę inaczej. Pierwotne rozprzestrzenienie odbyło się w Chinach. Wirus zdołał się przenieść z nietoperza do organizmu ludzkiego. Skąd to wiemy? Właśnie na podstawie sekwencjonowania białek. Na tej podstawie możemy określić zarówno jego pochodzenie(wykluczenie laboratorium) ale również poznać jego działanie i opracować metody leczenia. Wirusy mutują w każdej populacji, w której się rozprzestrzeniają. Dlatego pierwotne rozprzestrzenianie rozpoczęło się w Chinach a szereg mutacji od tego czasu sprawił, ze możemy określić pochodzenie kolejnych mutacji. Tak jest tez z wirusem grypy. Cały czas mutuje. Coroczna szczepionka jest opracowana na podstawie szczepu z zeszłego roku i przyjmuje się, ze ten w tym roku będzie do niego najbardziej zbliżony. Dlatego ta mutacja sprawia, ze tak się z nimi trudno walczy. Krótko mówiąc, na tego wirusa musimy się po prostu uodpornić i dlatego opracowanie szczepionek(sposób sztuczny) jest tak ważne, bo pozwoli ograniczyć ofiary.
Jeżeli nie, to pozostaje nam sprawdzony sposób naturalny gremiów antyszczepionkowych i musimy zrobić korono-party, zakazić się i Ci co przeżyją już będą odporni.
Minusy naciskamy po prawej stronie, to ta gdzie 85-92% społeczeństwa trzyma długopis.

Jimy
Jimy
1 rok temu

Procedury jeszcze raz procedury

Milano
Milano
1 rok temu

Karać, je.ać w wolnych chwilach prześladować tak głupich ludzi.

Iga
Iga
1 rok temu

Panie dyrektorze dlaczego ten pacjent został przywieziony do Mławy jeśli lekarze stwierdzili u niego objawy nowego wirusa ? Czyż nie powinien być dowieziony do szpitala gdzie jest oddział zakażny, czyli Ciechanów? Może się mylę to proszę o sprostowanie bo chyba w Mławie nie mamy takiego oddziału.

Lekarz
Lekarz
1 rok temu

Do k.rwy nędzy jak są przestrzegane procedury? NO JAK ??? Sami narażacie siebie i innych ludzi. Gdzie jest namiot przed szpitalem do weryfikacji pacjentów?! Widać że lubicie dreszczyk emocji.. Tylko dlaczego ryzykujecie zamknięciem szpitala? Aby tak dalej…

Cindy 26
Cindy 26
1 rok temu
Reply to  Lekarz

Gdzieś można to zgłosić? Sami musimy zadbać o bezpieczeństwo swoich rodzin w razie potrzeby hospitalizacji!!! Tylko za coś do k… n…. pieniądze z naszych podatków dostajecie. To powinno być karane!!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Kasia 24 marca 2020 at 15:48
1
I po co to gadać, nawoływać byśmy byli odpowiedzialni,nie kłamali lekarzy itp itd jak sama służba zdrowia strzeliła sobie w kolano… tak właśnie opanowana jest sytuacja i wdrożone procedury w mławskim szpitalu…czego było się spodziewać?

Kim
Kim
1 rok temu

Dokładnie znając objawy sami przywożą go jakby Ciechanów był 500km z tad

mlawiak
mlawiak
1 rok temu

gadają jedno robią drugie. sama służba zdrowia doprowadza do rozprzestrzenianoa się epidemi. skoro nie ma w Mławie oddziału zakaźnego to po jaka cholerę tu go przywieźli

NadOjciec Tadeusz
NadOjciec Tadeusz
1 rok temu

A po co taka osobę przywieźli na sor zamiast tam gdzie trzeba?

Cindy 26
Cindy 26
1 rok temu

Gdyby osoby przyjmujące zgłoszenia zrobiły odpowiedni wywiad , zadały najważniejsze na ten czas pytania pewnie pacjenci wymagający natychmiastowej pomocy soru mogliby ją uzyskać. Ale znając mentalność trzeba poczekać aż ktoś tej pomocy nie doczeka…

Lena
Lena
1 rok temu
Reply to  Cindy 26

W piątek było to samo,czyli powtórka z rozrywki.Dlaczego służba zdrowia nie wyciąga wniosków?Naraża siebie i innych w tak trudnych czasach.

Zorza
Zorza
1 rok temu
Reply to  Lena

Wszyscy są zdenerwowani i pytają co się dzieje. Czy ludzie jeżdżący w karetkach myślą trochę.? A moze to celowe dzialanie. ?Moze pan dyrektor powinien zainteresowac się tym???

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x