Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. Zawieszenia opłat w strefie płatnego parkowania nie będzie


Do korzystania z aut zamiast komunikacji publicznej kilka dni temu zachęcał samorządy zarządzające strefami płatnego parkowania minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jego zdaniem ruch na wszystkich drogach również w miastach spadł na tyle, że warto rozważyć możliwość czasowej rezygnacji z poboru opłat. Ma to być też alternatywa dla komunikacji miejskiej jak i pieszego poruszania się ulicami miasta.


W tej kwestii samorządy w Polsce pozostały podzielone. Niektóre widzą taką potrzebę i zawieszają czasowo opłaty jak np. Kraków, Gdynia, Kętrzyn czy Kołobrzeg. Zwracają przy tym też uwagę, że zagrożeniem może być  częstsze używanie bilonu i dotykanie parkometrów przez dużą liczbę osób, podczas gdy dezynfekowanie parkometrów jest  praktycznie niemożliwe.

Są też takie samorządy, które nie zawiesiły opłat. Wśród nich na pewno znalazła się Mława. Burmistrz Sławomir Kowalewski odnosząc się do tej kwestii na ostatniej sesji rady miasta, zadeklarował, że chętnie podniósłby stawkę do 10 zł za godzinę parkowania, byle by zniechęcić mieszkańców do pojawiania się w tej strefie.

– Ponieważ kilka dni temu zawiesiliśmy działalność MKM w związku z tym ja dziś optowałbym, za tym, żeby opłata w strefie płatnego parkowania wynosiła 10 zł za godzinę. Dlaczego tak? Żeby ograniczyć jednak przyjeżdżanie w miejsca publiczne samochodami – mówił na sesji burmistrz.

W odpowiedzi udzielonej redakcji naszego portalu przyznaje jednak, że nie ma wiedzy czy parkometry są dezynfekowane i bezpieczne.

 – Miasto Mława nie jest właścicielem parkometrów działających w SPP. Najprawdopodobniej sytuacja z parkometrami jest podobna do tej, z innymi elementami dotykanymi przez ludzi (np. klamkami, poręczami, koszykami na zakupy) – mogą być one potencjalnym miejscem przenoszenia się bakterii, dlatego rekomendujemy używanie rękawiczek przy obsłudze parkometrów – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

Najbliższym nam miastem, w którym znajduje się strefa płatnego parkowania jest Ciechanów. Tam co prawda prezydent Kosiński nie zapowiedział zawieszenia opłat, ale za to całkowitą rezygnację do końca marca z kontroli  pojazdów parkujących w strefie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
30 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
1 rok temu

Tak wam bunio mówi „dziękuję że na mnie zagłosowałeś”

Chris
Chris
1 rok temu

Nigdy na ciebie nie zagłosowałem bo nie wzbudzałeś mojego zaufania, i nie pomyliłem się . Codziennie potwierdzasz, że słusznie zrobiłem.

Adam
Adam
1 rok temu

Patrzeć na ciebie już nie mogę ty ł[wymoderowano] p[wymoderowano]!!!

Koszmar
Koszmar
1 rok temu

Następnym razem zastanówcie sie na kogo glosujecie..

mławianka
mławianka
1 rok temu

Jeszcze jeden, już kolejny dowód (tylko w ostatnich dniach, z ostatniej sesji RM) na na arogancję władzy i na to że ma swoich mieszkańców (wyborców) w … głębokim poszanowaniu.
Tu nawet nie ma co komentować.
Ja w obecnej sytuacji można w ogóle wspominać, że chętnie by się podniosło stawki za parkowanie? – to jest bezczelność.

Miś
Miś
1 rok temu

A co wy na to …..? Info z dzisiaj:
Ciechanowski ratusz podjął decyzję o zamknięciu placów zabaw, mini siłowni na wolnym powietrzu itp.
Chcę tylko poinformować wszystkich lokalnych krzykaczy, że mławski ratusz podjął taką decyzję na początku zeszłego tygodnia czyli dużo szybciej.
No i …….Pewnie teraz napiszecie, że Prezydent Ciechanowa specjalnie tak późno podjął taką decyzję, żeby Ciechanowianie mogli spędzać czas na wolnym powietrzu……
Ja widzę, że Kowalewski podejmuje szybciej decyzje jeśli chodzi o bezpieczeństwo (zamknięcie komunikacji miejskiej, wyłączenie z użytkowania placów zabaw) i taki jest fakt a faktami się nie dyskutuje.
A opłata za parking? To naprawdę wpływa na bezpieczeństwo i ochronę przed koronawirusem jeśli parking będzie za darmo? Po co ten płacz?

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Miś

… a jednak wpływa: Jest konieczność korzystania z parkometru, z którego korzystają wszyscy kierujący? – jest.
Ciechanów to też nie Mława. Tam też są duże odległości do pokonania. Nie wszyscy mają auta.

basista
basista
1 rok temu
Reply to  mławianka

ja nie korzystam z parkomatu, mam skycash, aplikacje mobilna na telefonie i naklejkę na szybie, jest bezpiecznie.

Naj
Naj
1 rok temu
Reply to  mławianka

Parametry zostaną płatne, ludzie będą bać się z nich korzystać więc zamiast jeździć po mieście zostaną w domu i zmniejszą ryzyko rozpowszechniania się wirusa. Większość spraw załatwia się teraz i tak na telefon. A kto już koniecznie musi coś załatwić to nie zależnie czy parking jest płatny czy nie powinien uzywac rękawiczek i miseczki w miejscach publicznych by nie narażać siebie i innych.

Inka
Inka
1 rok temu

Dzwoncie do Kielbinskiego z PIS. Jest szefem pis niech zmusi burmistrza. Numer jest na stronie pis.

inka
inka
1 rok temu
Reply to  Inka

Dlaczego używasz mojego Niku..

Edward
Edward
1 rok temu

Inne kraje, które pozamykały granice, wykonują testy na wszystkich przyjezdnych, a u nas mierzą temp., kiedy wirus się wykluwa nawet do 20 dni?, i odsyłają na kwarantanne do domów rodzinnych. W służbie zdrowia już teraz panuje chaos. W Polsce brakuje szybkich testów, a przeciętnemu Kowalskiemu brakuje maseczek i środków dezynfekcyjnych. Jest źle. To paskudztwo już się po Polsce rozeszło. Nie chodzi o to, żeby siać panikę, po prostu będzie źle, a nas Polaków czekają bardzo trudne tygodnie. Gdyby rząd zdecydował się do tego na fali epidemii zorganizować wybory 10 maja, to dla mnie barbarzyństwo.

goro
goro
1 rok temu
Reply to  Edward

Dlaczego kłamiesz? W których krajach testy wykonywane są na wszystkich przyjezdnych? Gdzie słyszałeś, że objawy są po 20 dniach? Dlaczego w tych innych krajach jest tak źle, skoro one takie lepsze od nas? Chyba, wbrew deklaracjom, chodzi właśnie o to, żeby siać panikę i dołożyć nielubianej władzy. A co do parkometrów, to dlaczego miałyby by zawieszone opłaty, skoro od dawna wiadomo, że nasz burmistrz ma w głębokim poważaniu mieszkańców. Ważne jest tylko to aby mogli zarobić ludzie biznesu. Ciekawe dlaczego?

Grazia
Grazia
1 rok temu
Reply to  Edward

Następne wybory za 5 lat bo nie lepszego od obecnego … do wszystkich zaKODowanych i wielbicieli nieudolnych PO

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Grazia

Grazia, odrobiłaś już lekcje? Podobno dużo wam teraz zadają. Weź się dziecko za naukę.

Mlawianka
Mlawianka
1 rok temu

Wygrajmy z tym wirusem.I przy wyborach kolejnych zanim zaglosujemy pomyślmy.Co wyprawia Trzaskowski w Warszawie uruchamia coraz większa liczne autobusów!Podczas epidemii no ale cóż Wybrali niech cierpią.

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  Mlawianka

Przyjrzyj się własnemu podwórku i temu co wyrabia bunio, a nie czepiasz się Warszawy.
Druga sprawa, jeśli jest tłok w środkach komunikacji miejskiej, to chyba zasadne jest wprowadzenie dodatkowych kursów. Warszawa to nie Mława. Tam są czasami bardzo duże odległości do pokonania.

Nela
Nela
1 rok temu

To co wyprawia się w Mławie to totalna tragedia, nie liczą sie ludzie a przde wszystkim bezpieczenstwo tylko aby pieniądz. Wogole pracowac i oddawac wszystko i wtedy przypasuje sie kazdy Panu K. Tylko z czego żyć….

Trzeci Burmistrz
Trzeci Burmistrz
1 rok temu

Chyba pora już skończyć z pierdolami i zacząć myśleć i działać na tym szczeblu władzy. Należy skonsolidować dostępne środki ograniczając wszelkie inwestycje, jak chociażby ostatnio budowa stadionu i przenieść te środki do służby zdrowia. Zakupić respiratory, środki odkażające, środki ochrony osobistej i pozostałe potrzebne rzeczy, które określi dyrekcja szpitala. Późniejsze działanie nie będzie miało sensu a podjęte teraz może uratować życie. Rozmowa toczy się ciagle w obrębie pieniędzy a nie Naszego zdrowia. W kwestii gospodarczej, podstawowej dla bytu Mławian, należy wzorem innych miast zadbać o ich stanowiska pracy i dla tych firm, które utraciły dochody i zdolności finansowe, zrezygnować ze wszelkich opłat. Te kroki należy podejmować wcześniej aby później nie stać nad przepaścią z szeroko otwartymi oczami.

srs
srs
1 rok temu

dlatego jestem aby weszło wojsko/sztab kryzysowy tam gdzie nie dają ” rady z myśleniem „

Pro
Pro
1 rok temu

Tylko sluzba zdrowia to kwestia starostwa a tam cisza jak makiem zasiał. A rezygnując z opłat dla firm wywołana zostanie jeszcze większa burza na forach niż kiedykolwiek do tej pory. Ludzie z zawiści że sąsiad ma firmę i nie musi płacić to zawału będza dostawać no i to leży akurat w gestii Państwa a nie miasta, pomoc przedsiębiorcom. Tylko Państwo woli wypłacać 13 emerytury by kupić wyborców, niż myśleć o bieżących potrzebach państwa. My nic nie zrobimy a wypluwajac jad w komentarzach nikt nic jeszcze nie osiągnął.

Gabi
Gabi
1 rok temu

Miasto Ciechanów zawiesił pobieranie opłat w strefie płatnego parkowania, byłam widziałam i nie zapłaciłam.
Nie wiem co Pan Burmistrz takiego zrobił w mieście Mława, że nadal ludzie na niego głosują, bo o swoich mieszkańców to on nie dba napewno. Porażka

Ja 72
Ja 72
1 rok temu
Reply to  Gabi

Droga Gabi. Miasto Mława zawiesiło funkcjonowanie komunikacji a w Ciechanowie wciąż autobusy jeżdżą. I teraz pytanie do Ciebie: Który włodarz zrobił lepiej? Gdyby w Mławie autobusy miejskie jeździły a tam nie , to byś pisała, że Kosiński dba o mieszkańców, bo zamknął komunikację dla bezpieczeństwa a u nas jak zwykle…Ale jest odwrotnie, to w takim razie odpowiedz, który z Panów zrobił lepiej? Nawet wiem co odpowiesz. A ja uważam, że opłata za parkowanie powinna zostać utrzymana tak jak w wielu miastach. Oczywiście są miasta, które zniosły opłaty. Nie płacz już, czy w obecnej chwili nie ma większych problemów? Ja podjechałem do St.Rynku pod Hebe, wrzuciłem 50gr na pół godziny, kupiłem co chciałem i pojechałem. Nie ubyło mi od tych 50 gr. Nie było problemu z miejscem.
Co za naród…..

Gość4
Gość4
1 rok temu
Reply to  Ja 72

Miejskie autobusy w Ciechanowie jeżdżą weekendowo ,słabą wiedzę masz.

Ja72
Ja72
1 rok temu
Reply to  Gość4

Ale jeżdżą, znaffffco….

Guma z demobilu
Guma z demobilu
1 rok temu

Mlawianie we krwi mają łagodne usposobienie do władzy która wydoi ich kieszenie, więc czemu Pan burmistrz nie podniesie np do 50zl za godzinkę, przecięć pokorne stado mlawian i tak zapłaci bez zajakniecia.

Wladek
Wladek
1 rok temu

Ty myśl, żebyś pracy nie stracił przez koronawirus pac…nku. Co za problem opłacić? Zbiedniejesz?
Faktycznie jesteś z demobilu, debi…..u

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Wladek

Dobrze, że piszesz o tym co myślisz o sobie. Tak, masz rację, jesteś de…

Guma z demobilu
Guma z demobilu
1 rok temu
Reply to  Wladek

Władek stary jesteś a głupi, ja się o robote nie martwię bo mam ciepła posadkę,

mławski
mławski
1 rok temu

Przeczytaj swój wpis i może poprawnie ocenisz kto jest debil……m

30
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x