Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowe nasadzenia kwiatów w parku i przy ratuszu


W miejskim parku oraz w centrum miasta przy ratuszu pojawiły się wiosenne bratki. Nasadzili je pracownicy dbającej o miejską zieleń spółki Agrosan. Łącznie w parku obejmą one powierzchnię 1869 m kw. Planowane jest nasadzenie 37 380 kwiatów.


Do nasadzeń stosowany jest bratek ogrodowy (Viola ×wittrockiana ), a konkretnie jego odmiana Delta w kolorach: białym, niebieskim, żółtym, czerwonym i fioletowym. Barwne kwiaty pojawiły się już także na klombach wokół Starego Rynku.

Miejski park czekają też inne przeobrażenia.  Przypomnijmy, że wkrótce rozpocznie się przebudowa znajdującej się na jego terenie estrady plenerowej. Wykonawcę inwestycji udało się wyłonić dopiero w piątym postępowaniu przetargowym. Prace zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlane „Domex” z Żuromina.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x