Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Auto Straży Miejskiej kosztowało 81 tys. zł, jego naprawa 12


Przez niemal dwa tygodnie Straż Miejska w Mławie musiała radzić sobie posługując się tylko jednym autem. Drugi, kupiony w końcu 2017 roku  Fiat Doblo został uszkodzony podczas czynności służbowych i trafił do naprawy. A wycenioną ją na niebagatelną kwotę ponad 12 tys. zł. Z naprawy w Płońsku przywiozła go laweta.


– 28 stycznia 2020r. podczas prowadzenia czynności służbowych przy ul. Smolarnia w Mławie, kierujący pojazdem SM, podczas wykonywania manewru omijania nie zachował bezpiecznej odległości od innego zaparkowanego pojazdu, w wyniku czego pojazd SM został uszkodzony tj. zostały zarysowane tylne drzwi pojazdu, błotnik i zderzak. Naprawę pojazdu przeprowadzono z ubezpieczenia AC pojazdu, w zakładzie wskazanym przez ubezpieczyciela, w dniach 4 – 14.02.2020r. Koszt naprawy – oszacowany na kwotę 12.139,13 zł – pokryty został z ubezpieczenia.  W trakcie naprawy pojazdu Straż Miejska dysponowała drugim pojazdem służbowym – poinformowała Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

Wydaje się jednak, że to nie był koniec skutków finansowych tego zdarzenia, gdyż winny kolizji ponosi koszty naprawy uszkodzonego przez niego pojazdu, czy pojazdów. Ma to znaczenie, nawet jeżeli koszty pokrywa się z ubezpieczeniowej polisy. Tych kosztów jednak pani rzecznik już nie podaje.

Przypomnijmy, tym Fiatem Doblo Straż Miejska dysponuje od stycznia 2018 roku. To siedmioosobowe (w tym dwa miejsca dla zatrzymanych) auto, napędzane silnikiem benzynowym 1,4 16V o mocy 95 KM. Na pojazd przeznaczono z miejskiego budżetu 81 tys. zł. Oprócz tego pojazdu Straż Miejska dysponuje autem tej samej marki, ale znacznie starszym, bo ponad trzynastoletnim.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
czytelniczka
czytelniczka
1 rok temu

12 tys za naprawę zarysowań? Świat zwariował.

Marek
Marek
1 rok temu

Pokrycie kosztów tej naprawy jest zależne od regulaminu wewnętrznego. Jeżeli nie ma o tym wzmianki, to Szkodę pokrywa koszt AC. Kierujący poniesie wówczas wyłącznie koszt utraty prywatnych zniżek przy ubezpieczeniu własnego auta oraz nałożonego mandatu. Jeżeli chcecie się dowiedzieć czy i jaki koszt poniesie prowadzący pojazd, proszę poprosić o regulamin w siedzibie Straży Miejskiej lub Ratuszu. Ponieważ jest to mienie społeczne, to taka wzmianka oczywiście powinna się tam znajdować, tak jak we wszystkich podległych UM instytucjach, w których znajdują się samochody służbowe. Warto to sprawdzić.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x