Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Z nielicznymi wyjątkami siedzimy w domach


Generalnie można powiedzieć, że mławianie stosują się do zaleceń pobytu domowego i miasto opustoszało. W sobotę raczej do rzadkości należał widok przechodniów na ulicach. Jeśli były, to były to nieliczne przypadki, rzadziej można było spotkać jakąś idącą grupkę.


Wczoraj również dużo rzadziej niż zwykle można było spotkać osoby biegające, spacerujących czy jeżdżących rowerami w okolicy mławskiego lasu. Na parkingu stało jedynie kilka samochodów. Nieliczne osoby zdecydowały się też wybrać się nad zalew. Być może wczorajsza pogoda i zimny wiatr, zniechęciły też część osób do wychodzenia na zewnątrz i zapewnienia sobie odrobiny ruchu. Znacznie puściej jest też w sklepach i marketach. Wygląda więc, że sprawę korona wirusa traktujemy generalnie poważnie.

red.  

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 rok temu

Ciekawy tytuł. Taka jest narracja, że siedzimy w domu a tak naprawdę produkujemy telewizorki i inne. To są skupiska ludzi po kilka tysięcy. Co z tego , że nikt nie spaceruje. Przy taśmie stoi jeden przy drugim i nie ma metra odległości jak w sklepie. Ten tytuł to żart.

Kasia
Kasia
1 rok temu
Reply to  Marek

Dobra skoncz juz bo do znudzenia te same trole wstawiaja te same komentarze…

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Kasia

Masz rację Kasia. Marek widać dupa go ściska, a w domu telewizorek LG stoi albo dwa. Ja też pracuje bo Mój pracodawca tzw ” prywaciarz” nie zapłaci Mi za przestojowe tylko wyślę na bezpłatny, a rodzinę, kredyt, mieszkanie muszę za coś utrzymać. Dziecku dać jeść etc. Też bym chciał posiedzieć w domu jak inni, ale cóż robić muszę. PANI w sklepie nie da mi za darmo pieczywa, wędliny itp. A operator energii, telefonu, czy gazu nie da Mi takich usług za darmo. Rząd ma dawać pieniądze, ale po tym wszystkim jak byliśmy biednym krajem będziemy jeszcze gorsi.

Mlawiak stary
Mlawiak stary
1 rok temu
Reply to  Kasia

Marek ma rację. A Ty Kaśka jak jesteś sfrustrowana to nie czytaj. Ludzie sadza kwiatki bez maseczek( park) w bliskim kontakcie- wiem bo widzialem. Przejdź się po marketach i sklepikach kto ma maseczki, rękawiczki. Jedz pod supermarkety zobacz ile samochodów stoi. Ty kobieto nie zdajesz sobie sprawy z powagi sytuacji. Żartów nie ma. Troll – sprawdź sobie definicję a później pisz bzdury. Co do LG itp firm- wystarczy jeden. Oglądasz tv? Są filmiki informujące co i jak. WYSTARCZY JEDEN.

DO STRAŻY CZY POLICJI MŁAWA
DO STRAŻY CZY POLICJI MŁAWA
1 rok temu

APEL DO STRÓŹÓW PRAWA! Mławianie proszą o karanie mandatami poruszających się dużymi grupami po mieście i marketach obcokrajowców którzy raczej nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji a juz napewno nic sobie nie robią z nas mławian.Mam pomysł Mandaty następnie jeśli mandat nie opłacony Pismo do pracodawcy i pobrać z wypłaty będzie na maseczki dla medyków.Może zrozumieją.Pozdrawiam

srs
srs
1 rok temu

dobry pomysł . można zrobić taką inicjatywę oddolną a każde miasto ma swoją specyfikę . też powinny być wysłane sms do nich np. z poziomu pracodawcy lub przez info od wynajmującego . Straż miejska niech zrobi nagranie w 3 językach i pojeździć może trochę. I krótko z takimi .

Ja.............
Ja.............
1 rok temu

To może też dla rodziców młodzieży mławskiej, która grupkami wczesnym wieczorem chodzi po mieście?

miki
miki
1 rok temu

Odp mi proszę z jakiego art Kodeksu Wykroczeń ma karać policja bo trochę to znam i nie ma nic takiego A po drugie jeżeli obcokrajowiec zostaje ukarany mandatem musi zapłacić bo od razu na miejscu gotówką

Mławiak
Mławiak
1 rok temu

Uważam że kontrolę takich grup chodzących często bez konkretnego celu ,właściwie z powodu nadmiaru wolnego czasu powinny być częstsze.Mamy teraz ograniczenia liczby klientów w sklepach wchodzi taką kilku osobowa grupka do sklepu ekspedientka nie wpuszczą nikogo a te osoby chodzą kilkanaście minut nie kupując nic,i blokując dostęp osobom chcącym jak najszybciej zrobić zakupy.Proszę w imieniu swoim i jak sądzę nas wszystkich o działania prewencyjne odpowiednich służb.

Mlawianka
Mlawianka
1 rok temu

Super że ludzie sa rozsadni mlawianie.Jednak proszę aby straż miejska lub policja pouczla i Karwia mandatami dużą grupy Azjatów i Ukraińców krążących po całym mieście z plecakami nawet grupami wchodzą do np Biedronki.Być może niedoinformowani są.Prosimy naszych stróżów żegnajcie o to aby chronić naszych mieszkańców.Dziękuję.

Olek
Olek
1 rok temu
Reply to  Mlawianka

Słuszna uwaga, ale gramatyka i ortografia tak kole w oczy, że ciężko się czyta takie komentarze. Trzeba się zastanawiać o co chodziło autorce.
Pozdrawiam

Bez nienawiści
Bez nienawiści
1 rok temu
Reply to  Olek

Olek inteligentni się domyśla.Ważne przesłanie.

DO Olek
DO Olek
1 rok temu
Reply to  Olek

DO OLEK cieszę sie ze zrozumiałeś temat.A reszta To przez niesprawna klawiature

Omg
Omg
1 rok temu
Reply to  Mlawianka

Czy Ty czytasz to co piszesz zanim to wyślesz??

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x