Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Galerie handlowe zamknięte, to może wirtualny spacer po galeriach sztuki?


fot. MMCA – National Museum of Modern and Contemporary Art


Wiele światowych galerii sztuki – od dawna zresztą – oferuje na swoich stronach wirtualne spacery. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji. Można obejrzeć wiele słynnych dzieł sztuki nawet nie ruszając się z kanapy. Wirtualne spacery to nie tylko domena światowych muzeów. Taka możliwość dają dziś również polskie muzea i galerie.

Guggenheim Museum, Nowy Jork

Tu zobaczysz kolekcję malarstwa impresjonistycznego, postimpresjonistycznego, wczesnego modernizmu i sztuki współczesnej.  Atrakcją jest też sam budynek ze słynnymi spiralnymi schodami, zaprojektowany przez Franka Lloyda Wrighta.
WIRTUALNY SPACER <

Musée d’Orsay, Paryż

Warto obejrzeć przede wszystkim dzieła najsłynniejszych francuskich malarzy między innymi Moneta, Cézanne’a i Gauguina.
WIRTUALNY SPACER <

British Museum, Londyn

W tym najbardziej znanym, brytyjskim muzeum dla zwiedzających dostępne jest pona 8 milionów eksponatów. Podczas wirtualnego spaceru zobaczysz najważniejsze z nich  m.in. Wielki Dwór, starożytny Kamień z Rosetty i egipskie mumie.
WIRTUALNY SPACER <

National Gallery of Art, Waszyngton

Tu dzięki funkcjom Google obejrzeć można  wystawę amerykańskiej mody z lat 1740–1895, a także zbiór prac holenderskiego malarza z epoki baroku Johannesa Vermeera.
WIRTUALNY SPACER <

National Museum of Modern and Contemporary Art, Seul

Wirtualna wycieczka Google pozwala na zwiedzenie sześciu pięter budynku pełnego sztuki współczesnej z Korei i całego świata.
WIRTUALNY SPACER <

Rijksmuseum, Amsterdam

Przede wszystkim bogaty zbiór obrazów autorstwa Vermeera , Rembrandta i innych malarzy holenderskiego „złotego wieku”. Tu zobaczysz nie tylko cenne dzieła malarskie, lecz także grafiki, rzeźba, sztuka użytkowa i rękodzieło.
WIRTUALNY SPACER <

Van Gogh Museum, Amsterdam

Obowiązkowa pozycja dla miłośników tego niezwykłego malarza. Do obejrzenia największa kolekcja jego dzieł – w tym ponad 200 obrazów, 500 rysunków i więcej 750 osobistych listów.
WIRTUALNY SPACER <

Pergamon Museum, Berlin

Jedno z największych muzeów w Niemczech – Pergamon – ma wiele do zaoferowania. Znajduje się w nim wiele starożytnych artefaktów, w tym Brama Isztar i oczywiście… Ołtarz Pergamon (Wielki Ołtarz Zeusa).
WIRTUALNY SPACER <

National Museum of Anthropology, Meksyk

Muzeum oferuje 23 sale wystawowe z bogatymi zbiorami  archeologicznymi i antropologicznymi artefaktami z Meksyku z epoki prekolumbijskiej. Wśród nich  Stone of the Sun (lub kamień słońca) oraz  posąg Aztec Xochipilli.
WIRTUALNY SPACER <

MASP, Sao Paulo

To pierwsze, nowoczesne muzeum w Brazylii. Dzieła umieszczone zostały na przezroczystych ramkach z pleksiglasu sprawiając wrażenie, jakby wisiały w powietrzu.
WIRTUALNY SPACER <

The J. Paul Getty Museum, Los Angeles

Wirtualna wycieczka Street View,  pozwalająca odkryć kolekcję europejskich obrazów, rysunków, rzeźb, rękopisów i fotografii – najstarsze z nich pochodzą nawet z VIII w.
WIRTUALNY SPACER <

Uffizi Gallery, Florencja

Dla miłośników szkoły malarstwa włoskiego i flamandzkiego. Zbiory pochodzą z kolekcji jednej z najsłynniejszych rodzin we Włoszech, de’Medicis.
WIRTUALNY SPACER <

Niestety nie wszystkie popularne muzea i galerie sztuki mogą zostać włączone do kolekcji Google Arts & Culture, ale niektóre muzea oferują inne, cykliczne wydarzenia i wycieczki online – np. Luwr. Aby zobaczyć więcej kolekcji muzeów  wystarczy odwiedzić witrynę Google Arts & Culture.

Również polskie muzea i galerie sztuki oferują wirtualną możliwość zapoznania się z ich zbiorami.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Już ponad 45 mln turystów odwiedziło to niesamowite miejsce, będące wśród tych wpisanych na Pierwszą Listę Dziedzictwa UNESCO. Trasa turystyczna liczy ok. 3 km i składa się z 20 komór, położonych na głębokościach od 64 do 135 metrów. Teraz możesz to zobaczyć nie wychodząc z domu.
WIRTUALNY SPACER <

Zamek w Malborku

Oprócz unikalnego w skali światowej przykładu architektury gotyckiej zobaczysz niezwykły zbiór artystycznych wyrobów z bursztynu, efektowny zestaw dawnej broni i uzbrojenia, czy nawiązującą do historycznych mennic malborskich bogatą kolekcję numizmatów.
WIRTUALNY SPACER <

Muzeum Auschwitz-Birkenau

Obóz Auschwitz utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. Pozostaje wstrząsającym świadectwem niemieckiego ludobójstwa i eksterminacji zorganizowanej na niespotykaną skalę.
WIRTUALNY SPACER <

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego to obowiązkowa pozycja na mapie kulturalnej Warszawy. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość. Głównymi elementami wystawy są zdjęcia w wielkich formatach, monitory i komputery.
WIRTUALNY SPACER <

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Autentyczny wystrój z przełomu XIX wieku i XX wieku w tym: neobarokowe i neoregencyjne plafony, piece z miśnieńskich kafli, marmurowe kominki, dębowe parkiety, zgromadzona jest również niezwykła kolekcja malarstwa, mebli, rzeźb, luster, kobierców, porcelany, złoconych brązów i sreber, które swego czasu stanowiły dawne wyposażenie pałacu w Kozłówce.
WIRTUALNY SPACER <

Westerplatte

Wirtualny Spacer po terenie historycznej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte poświęcony jest historii bohaterskiej obrony półwyspu. Został on wzbogacony o mapy, archiwalne filmy, relacje obrońców Westerplatte z Archiwum Polskiego Radia oraz nagrania ich wcześniej niepublikowanych wspomnień. Przy realizacji nowatorskiego projektu powstało ok. 100 oryginalnych panoram Westerplatte, w które wkomponowano czterdzieści archiwalnych fotografii i ponad 30 nagrań historycznych relacji obrońców. Ciekawą opcją możliwość wykonania pamiątkowej pocztówki i jej dalszego przesłania lub udostępnienia. W historycznej prezentacji wykorzystano m.in. zasoby Muzeum II Wojny Światowej, Archiwum Państwowego w Gdańsku czy też Muzeum Stutthof w Sztutowie. Zachęcamy do przejścia wszystkich możliwych ścieżek zwiedzania.
WIRTUALNY SPACER <

Zamek Królewski w Warszawie

W 1980 Zamek Królewski wraz ze Starym Miastem został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w 1994 wraz z historycznym zespołem miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem Królewskim został uznany za pomnik historii.
WIRTUALNY SPACER <

Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie

Muzeum przede wszystkim dla fanów techniki i motoryzacji. Powstało z inicjatywy Stowarzyszenia ClassiC Gniezno. Prezentowane eksponaty odnawiane są ze szczególną dbałością o zachowanie oryginalności i przywróceniem 100% sprawności.
WIRTUALNY SPACER 1 <
WIRTUALNY SPACER 2 <

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Muzeum jest instytucją zajmującą się głównie dziedzictwem polskiego średniowiecza oraz historią Gniezna i regionu. Posiada zbiory archeologiczne, sztuki, historyczne i archiwalne; prowadzi działalność naukowo-badawczą, wydawniczą oraz edukacyjną w ramach lekcji muzealnych.
WIRTUALNY SPACER <

źródło: kukulturze.pl

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x