Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwszy dzień wiosny i pierwsze bociany


Nasze boćki są niezawodne. Tym razem swoje powroty z ciepłych krajów zgrały niemal dokładnie z astronomiczną i kalendarzową wiosną. Te uchwycone przez czytelnika na fotografiach pojawiły się w swoich ulubionych miejscach w Wojnówce oraz Dozinach.  


Ledwie przyleciały, od razu przystąpiły do naprawy gniazd, po zimowej nieobecności. Nieodwołalnie więc i definitywnie nadeszła wiosna, choć w inny sposób niż w wierszu Jana Brzechwy:

„Naplotkowała sosna
Że już się zbliża wiosna.
Kret skrzywił się ponuro:
-Przyjedzie pewno furą…
Jeż się najeżył srodze:
-Raczej na hulajnodze.
Wąż syknął: Ja nie wierzę,
Przyjedzie na rowerze”

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x