Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szkoły zamknięte do Wielkanocy. Wysoka kara za złamanie kwarantanny


Rząd wprowadził dziś w całej Polsce stan epidemii aby zapobiegać rozszerzaniu koronawirusa. Niesie to za sobą różne konsekwencje społeczne.

W zakresie edukacji podjęta została decyzja o wstrzymaniu lekcji do Wielkanocy. Wydłużony zostanie także 14-dniowy zasiłek na opiekę nad dziećmi. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił rolę maksymalnego ograniczania wychodzenia na ulicę. Doprecyzowane będą ograniczenia w branży transportowej czy w galeriach handlowych i w przedsiębiorstwach. Padła też zapowiedź, że ceny niektórych produktów mogą być regulowane odgórnie.

Stan epidemii daje też  uprawnienia ministrowi zdrowia i wojewodom do wyznaczenia ról personelu medycznego, ale także innych osób w zwalczaniu epidemii.

   red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
Mlawiak
Gość
Mlawiak

Dlaczego nie ma nakazu wchodzenia do sklepu pojedynczo i w maseczce?! Sklepowe powinna wypraszac ze sklepu jeśli jest więcej niż jeden klient. Markety są ryzykiem klientów. Ich problem ale małe sklepy powinny miec restrykcyjny nakaz.

Prawilniak
Gość
Prawilniak

Raczej nie tego pampersa z apteki tylko pożądną maskę z filtrem przeciw wirusowym

Beny
Gość
Beny

Polecam duze kary chociaż 30 tyś za każdy dzien złamania zakazu !!!

Anna
Gość
Anna

Popieram. A pieniądze się przydadzą na walkę z wirusem