Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szkoły zamknięte do Wielkanocy. Wysoka kara za złamanie kwarantanny


Rząd wprowadził dziś w całej Polsce stan epidemii aby zapobiegać rozszerzaniu koronawirusa. Niesie to za sobą różne konsekwencje społeczne.


W zakresie edukacji podjęta została decyzja o wstrzymaniu lekcji do Wielkanocy. Wydłużony zostanie także 14-dniowy zasiłek na opiekę nad dziećmi. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił rolę maksymalnego ograniczania wychodzenia na ulicę. Doprecyzowane będą ograniczenia w branży transportowej czy w galeriach handlowych i w przedsiębiorstwach. Padła też zapowiedź, że ceny niektórych produktów mogą być regulowane odgórnie.

Stan epidemii daje też  uprawnienia ministrowi zdrowia i wojewodom do wyznaczenia ról personelu medycznego, ale także innych osób w zwalczaniu epidemii.

   red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu

Dlaczego nie ma nakazu wchodzenia do sklepu pojedynczo i w maseczce?! Sklepowe powinna wypraszac ze sklepu jeśli jest więcej niż jeden klient. Markety są ryzykiem klientów. Ich problem ale małe sklepy powinny miec restrykcyjny nakaz.

Prawilniak
Prawilniak
1 rok temu
Reply to  Mlawiak

Raczej nie tego pampersa z apteki tylko pożądną maskę z filtrem przeciw wirusowym

Beny
Beny
1 rok temu

Polecam duze kary chociaż 30 tyś za każdy dzien złamania zakazu !!!

Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  Beny

Popieram. A pieniądze się przydadzą na walkę z wirusem

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x