Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Chcą zmodernizować stadion za 11,4 mln, miasto ma 9,9. Znajdzie resztę?


Ruszyła procedura poszukiwania wykonawcy modernizacji miejskiego stadionu oraz infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7. Do ogłoszonego przez miasto przetargu stanęły trzy firmy. Oferowane ceny wahają się od prawie 11,4 mln zł do ponad 12 mln zł. Ratusz tymczasem na to zadanie zabezpieczył kwotę 9,9 mln zł. Nie zamierza jednak powtarzać przetargu, na dziś zwołana jest sesja rady miasta, gdzie radni najpewniej przesuną dodatkową kwotę na te inwestycje.


16 marca urząd miasta dokonał otwarcia ofert ogłoszonego jeszcze w lutym postępowania przetargowego, które zakończyło się 12 marca. Okazało się, że wpłynęły trzy oferty. Najtańszą z nich złożyła spółka Tamex Obiekty Sportowe z Warszawy i opiewa ona na kwotę 11 396 537,82 zł. Nieco więcej wyceniła wykonanie inwestycji spółka Everestspotr również z Warszawy, bo na kwotę 11 868 468,21 zł. Najdroższą ofertę złożyła firma „Hermes”-Jamka z Ostrołęki – 12 151 188,68 zł. Ogłaszając przetarg miasto zaplanowało środki w wysokości 9,9 mln zł. W takiej sytuacji wielokrotnie miasto unieważniało postępowanie i ogłaszało ponowny przetarg. Tym razem jednak została zwołana specjalna sesja rady miasta, która ma przesunąć dodatkowe środki, aby w tym przetargu móc wybrać wykonawcę.

Przypomnijmy, Mława otrzymała z ministerstwa sportu na modernizację miejskiego stadionu oraz przebudowę boisk przy Szkole Podstawowej nr 7 4,7 mln zł dotacji. Resztę kosztów inwestycji musi sfinansować z własnych środków. W ramach prac, które potrwają do 2021 roku przebudowana zostanie płyta główna stadionu wraz z bieżnią i boisko treningowe. Pojawią się skocznia do skoku w dal i trójskoku, a także skocznia o tyczce. Przy Szkole Podstawowej Nr 7 zbudowane będzie boisko do piłki nożnej, oraz boiska do piłki ręcznej, piłki koszykowej, bieżnia lekkoatletyczna, rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal i siłownia plenerowa.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pracownik za najniższą krajową
Pracownik za najniższą krajową
1 rok temu

Jak już w tak ważnej sprawie w tym szczególnym czasie Szanowni Radni się zbiorą, to może zajmą się również zwykłymi Mieszkańcami Mławy. Pierwsze Gminy w Polsce Jak np Oleśnica w ekspresowym tempie zwalniają właścicieli lokali z podatków. Handlu nie ma, to chyba wszyscy widzimy, że trudno będzie utrzymać działalność wraz z pracownikami, takimi jak Ja z najniższą krajową. Wytłumaczę to oderwanym od rzeczywistości mławskim urzędnikom. Żeby zapłacić podatek, trzeba coś sprzedać. Jeżeli wszyscy siedzą w domach i mamy stan pandemii, to obroty są dramatycznie małe. Jeżeli obniżycie podatki za lokal dla tych, którzy nie zwolnią pracowników, to będzie to wybitne działanie w interesie Nas, Mieszkańców, Pracowników za najniższą krajową. Pozdrawiam zadowolonych z Siebie: Burmistrza, Jego Zastępcę Burmistrza nr1, Zastępcę Burmistrza nr2, Zastępców Zastępców kolejnych Zastępców i Naszych Radnych mających Nas wspierać…….

Manufry
Manufry
1 rok temu

Przedsiębiorcy powinni mieć odłożone pieniądze na tzw. czarną godzinę. A poza tym sporo dorobili się w ostatnich latach na taniej sile roboczej z Ukrainy. Niektórzy zwalniali Polaków a zatrudniali na ich miejsce Ukraińców nie zgłaszając tego faktu. Biznes się kręcił bogacili się a tu nagle twierdzą, że są bez grosza. Proponuję najpierw niech sprzedadzą drogie limuzyny a potem jeśli pieniędzy nie wystarczy poproszą o pomoc. Poza tym obawiam się, że cwaniacy przedsiębiorcy wezmą dotację a i tak zwolnią pracowników. I jeszcze jedno co to za pracodawca, który zatrudnia siebie i jednego pracownika. Na jego miejsce powstaną nowe firmy, może będą chciały płacić godnie bez wyzysku.
To jest gospodarka rynkowa a nie komunizm aby tylko rozdawać pieniądze i zadłużać kraj.

Pracownik za najniższą krajową
Pracownik za najniższą krajową
1 rok temu
Reply to  Manufry

Widzę, ze na swoim, to jeszcze nigdy nie pracowałeś. Piszesz o rozdawaniu pieniędzy? To napisz też o ich marnowaniu. Zatrudnianiu chmary zbędnych urzędników bez odpowiedniego wykształcenia, których pensje są opłacane z podatku. Handel stanął i trzeba to zauważyć i starać się pomóc. Problem nie dotyczy tylko właścicieli ale tez zatrudnionych pracowników. Taki pracodawca, zatrudniający jednego pracownika, jest tyle samo wart dla zatrudnionego co ten, który zatrudnia ich 100(o tych w ogóle nie pisze) Ze sprzedaży „fury” żadnych pieniędzy nie będzie, bo one są własnością firm leasingowych a ich „zakup” jest wytworem systemu podatkowego. Kto o zdrowych zmysłach, by kupił nowy samochód za taką gotówkę? Jego realny koszt wynosi poniżej 50%, co widać zaraz po wyjeździe z salonu. Jak otworzysz firmę i zatrudnisz choć jednego pracownika, to to może pojmiesz. Reasumując, teraz nie ma czasu na budowę stadionu, który ma błysnąć oddaniem przed wyborami, tylko trzeba się skupić na tym, aby po jakimś uspokojeniu sytuacji, było do czego wracać a nie budować od początku.

Alfonso Pawlacz
Alfonso Pawlacz
1 rok temu

Stadion? moze jednak szpital? Rozumiem ze wszystko ma swoje miejsce ale moze jednak?

miki
miki
1 rok temu

Niech zmienią projekt tak żeby przy szkole nr 7 powstał pełnowymiarowy Orlik

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x