Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ważne: Nowe procedury na Poczcie Polskiej. Odbieranie przesyłek „na odległość”


fot. Pixabay


Jak informuje Poczta Polska przesyłki listowe rejestrowane, paczkowe i kurierskie można odebrać bez pokwitowania; wystarczy z bezpiecznej odległości okazać dokument tożsamości, a pracownik spisze cztery ostatnie cyfry numeru z dokumentu i wyda przesyłkę. 

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny zaleca pozostanie w domu. Należy do minimum ograniczyć kontakt z innymi i wychodzić tylko w sytuacjach pilnych. Poczta Polska bezpiecznie doręczy przesyłkę pod wskazany adres.

Spółka wdrożyła procedury zapewniające bezpieczeństwo klientom i pracownikom przy dostawie przesyłek wprost pod drzwi.

Oprócz tradycyjnej formy doręczenia wszystkie przesyłki listowe rejestrowane, paczkowe i kurierskie (z zastrzeżeniem przesyłek z dokumentami zwrotnymi) można odebrać bez pokwitowania. W tym przypadku wystarczy jedynie okazanie pracownikowi Poczty Polskiej z bezpiecznej odległości dokumentu tożsamości np. dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy. Pracownik Poczty Polskiej sam spisze 4 ostatnie cyfry numeru weryfikowanego dokumentu.

Dla przesyłek paczkowych i kurierskich, w przypadku gdy nadawca podał numer telefonu Klienta, przed doręczeniem przesyłki Klient otrzyma numer kontaktowy do kuriera. Od kuriera można uzyskać informacje o prognozowanym czasie dostawy lub uzgodnić bezpośrednio tryb odbioru przesyłki.

W przypadku przesyłek pobraniowych rekomendujemy płatność bezgotówkową np. kartą płatniczą.

Poczta Polska wypełnia wszelkie zalecenia i dyspozycje Ministerstwa Zdrowia oraz GIS dotyczące profilaktyki minimalizującej ryzyko zakażenia się koronawirusem SARS-CoV-2, zaś w przypadku pojawienia się nowych zaleceń i wytycznych rekomendowanych przez GIS czy poszczególne Inspekcje Sanitarne są one wdrażane bez zbędnej zwłoki. Szczegółowe informacje dostępne są na stronach internetowych Spółki: www.poczta-polska.plwww.pocztex.pl lub w mediach społecznościowych www.facebook.com/pocztapolska.

Przypominamy, iż wprowadzone zostały modyfikacje w godzinach pracy placówek pocztowych. Aktualne informacje dostępne są na stronie: http://placowki.poczta-polska.pl/.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego z naszymi konsultantami:

801 333 444 z telefonów stacjonarnych (opłata wg cennika operatora)

(+48) 438 420 600 z telefonów komórkowych oraz z telefonów stacjonarnych krajowych i zagranicznych (opłata wg cennika operatora)

e-mail: [email protected]

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 20:00.

(za: poczta-polska.pl)

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Media
Media
1 rok temu

W Chinach juz dochodzi do normalnosci Jednak nie zapomnieli co przeżyli! Jeszcze nie wychodzą masowo z domu bo nie chca i mają maseczki.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Media

Byłeś tam? widziałeś? ta pandemia może potrwać kilka miesięcy, a może potrwać i kilka lat.
Poczytaj o hiszpance.
Owszem, szczytowa zachorowalność będzie w tym roku, ale to nie znaczy, że w tym roku się zakończy wszystko… a Chiny…. może lepiej przemilczeć… chociaż wielki szacun dla nich za to że niosą pomoc innym, Polsce też.

Inka
Inka
1 rok temu

W końcu, czekamy na inne firmy kurierskie. Stop z rysikami

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x