Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rząd zapowiada czasowe zniesienie zakazu handlu w niedziele


Wczoraj,  w związku z epidemią rząd ogłosił wdrożenie antykryzysowego planu o wartości około 212 mld. zł. Z programu, zwanego tarczą antykryzysową, wynika, że rząd zawiesi zakaz handlu w niedziele. Wdrożenie takich działań ma na celu zapewnienie ciągłości dostępu do towarów pierwszej potrzeby oraz ograniczyć tłok w marketach i dyskontach.


Nie oznacza to jednak stałego zniesienia ograniczeń. Zakupy w niedzielę zrobimy jedynie przez pewien czas, umożliwiający ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

O takie rozwiązanie apelowały  Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz Polska Izba Handlu. Organizacje dowodziły, że sklepy otwarte w niedziele spowodują częściowe rozładowanie kolejek i gromadzące się marketach w inne dni.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x