Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Placówki krwiodawstwa apelują o oddawanie krwi


Radykalnie zmniejszyła się liczba osób oddających krew. Powodem jest panująca w kraju pandemia koronawirusa. Placówki krwiodawstwa apelują o oddawanie krwi, bo jej zapasy bardzo szybko się kurczą.


Punkty krwiodawstwa zapewniają o wdrożeniu i przestrzeganiu restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.  

Każdy (dotyczy to zarówno krwiodawców ja i pracowników) kto przychodzi do punktów poboru krwi podlega dezynfekcji. U krwiodawców przeprowadzony jest wywiad i mierzona temperatura bezdotykowym termometrem.

Do oddawania krwi nie mogą być zakwalifikowane osoby, które przebywały poza Polską w ciągu ostatnich 2 tygodni, miały kontakt z zarażonym koronawirusem lub z osobami, które wróciły z kraju/ów z lokalną transmisją wirusa SARS-CoV-2, mają objawy infekcji dróg oddechowych lub temperaturę powyżej 37 stopni. Okres dyskwalifikacji wynosi w takich przypadkach przynajmniej 14 dni.

Mimo tego, że wiele szpitali odwołuje zaplanowane zabiegi i operacje, krew jest bardzo potrzebna pacjentom, szczególnie tym, którzy muszą być pilnie zoperowani, są poddawani chemioterapii czy przebywają na oddziałach ginekologicznych lub pediatrycznych.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Chętna
Chętna
1 rok temu

Czy w sobotę można oddać krew?

Honorowy dawda
Honorowy dawda
1 rok temu
Reply to  Chętna

Jak najbardziej

Dawca
Dawca
1 rok temu
Reply to  Honorowy dawda

Ale nie w Mławie niestety. Chyba, że coś się zmieniło

Obserwator
Obserwator
1 rok temu

Za oddanie krwi przysługuje 1 dzień wolny w pracy. Ci którzy nie oddadzą krwi w obecnej sytuacji też dostają dni wolne od pracy. Dlatego nie ma chętnych.

Krzychu
Krzychu
1 rok temu
Reply to  Obserwator

Niekoniecznie. Ja często oddawałem krew również w soboty, które są dla mnie dniem wolnym od pracy. Ale w dużej mierze masz rację, do tego dochodzą pełnoletni uczniowie.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x