Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Potrzebujesz pomocy?  Chętnie  zrobią dla ciebie zakupy


MOPS, harcerze, niektórzy przewodniczący osiedlowych zarządów, ale także zwyczajni sąsiedzi chcą pomóc i pomagają osobom tego potrzebującym w zrobieniu codziennych zakupów czy leków. Taka pomoc adresowana jest przede wszystkim do osób starszych, chorych i niesamodzielnych.


Z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie, można skontaktować się dzwoniąc pod numer telefonu: 512 578 058. Pomoc seniorom, osobom niesamodzielnym lub innym z grup ryzyka (np. osobom leczonym onkologicznie) będą świadczyli pracownicy MOPS wraz z harcerzami Chorągwi Mazowieckiej ZHP Hufca Mława, którzy zadeklarowali swój udział w takich działaniach.

Deklaracje pomocy przede wszystkim dla mieszkańców swoich osiedli złożyli też dwaj przewodniczący zarządów Osiedli.

Kamil Przybyszewski (przewodniczący Zarządu Osiedla nr 8 Obrońców Mławy) napisał: „Służę pomocą w sprawienia zrobienia zakupów lub załatwienia innych niezbędnych spraw.Jestem do dyspozycji pod numerem telefonu: 515-460-949. Zachęcam do oferowania pomocy osobom starszym, które są najbardziej narażone w obecnej sytuacji”.

Z kolei Szymon Wyrostek, przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 15 Młodych  pozostaje do dyspozycji pod telefonem 507-64-23-23 lub adresem mailowym: [email protected]

Wiemy również, że podobne inicjatywy już realizują w niektórych blokach najbliżsi sąsiedzi. W wielu budynkach można spotkać wywieszone karteczki z ofertą pomocy, adresowane do mieszkających tam razem osób.

To bardzo cenne inicjatywy, warto bowiem pomagać sobie w każdej sytuacji, ale w tej obecnej szczególnie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
1 rok temu

Brawo, szacunek, wielki szacunek dla tych ludzi.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x