Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jest możliwość odroczenia terminu płatności składek ZUS


ZUS pomoże przedsiębiorcom w trudnej sytuacji. Jest możliwość odroczenia terminu płatności składek oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty już zawartych układów ratalnych – to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku z występowaniem w Polsce koronawirusa.


Zgodnie z nowym zarządzeniem ZUS przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z uproszczonego wniosku o odroczenie o 3 miesiące terminu płatności składek oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty należności w układach ratalnych. „Będzie to jeden dokument, w którym dodatkowo zawarte będzie oświadczenie, w którym przedsiębiorca wskaże, jak koronawirus wpłynął na brak możliwości opłacenia przez niego należności” – wyjaśnia prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

„Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców. Zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych osób może to być trudny czas. Cały czas zastanawiamy się w jaki jeszcze sposób pomóc osobom prowadzącym małe firmy” – dodaje prezes ZUS.

Wniosek będzie mógł być złożony poprzez PUE, wrzucony do pojemników na dokumenty w placówkach ZUS lub przesłany na specjalny adres e-mail oddziału ZUS. W naszym regionie adresy to: [email protected]

Zgodnie z zaproponowanymi rozwiązaniami odroczenie terminu płatności w uproszczonym trybie będzie dotyczyło wyłącznie składek za okres od lutego do kwietnia 2020 r. (dotyczyć będzie również składek, których termin płatności już upłynął) oraz zawartych już układów ratalnych i odroczeń z terminami płatności od marca do maja 2020 r.

Przedsiębiorca, który skorzysta z odroczenia terminu płatności składek lub układów ratalnych, może liczyć na wstrzymanie wdrożenia postępowania przedegzekucyjnego, egzekucyjnego oraz stosowania sankcji.

Jakie składki możesz odroczyć?

Zgodnie z przepisami odroczenie może dotyczyć składek na: ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur Pomostowych.

Uwaga. Złożenie wniosku o odroczenie terminu płatności składek nie gwarantuje automatycznego udzielenia tej ulgi. Jeżeli ZUS odmówi odroczenia, trzeba zapłacić należne składki wraz z odsetkami za zwłokę, naliczonymi do dnia zapłaty włącznie.

źródło: Piotr Olewiński

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Next
Next
10 miesięcy temu

Kochamy parskamy w przedramie i tyle.Ludzie nie myślą o innych.Czas pomyśleć i zaostrzyc higiene

DO kot
DO kot
10 miesięcy temu

DO KOT wszystko uważam zrobiono dobrze.Zamknięte granice szkoły itd.Gdyż to zatrzyma w zalazku te świństwo choć co niektórzy mogą cierpieć.Najgorsza ta niewiadoma.

Next
Next
10 miesięcy temu

Wszystko rozumiem ale jest powiedziane w maseczka nie uchroni zbiera się w niej wilgoć i przepuszcza wirusa trąbią o tym Nawyk kichania w dłonie na ludzi mosi się zmienić.

Kot
Kot
10 miesięcy temu
Reply to  Next

Owszem. Nikt nie każe jej nosić cały dzień tylko do sklepu na dwór.z jakiegoś powodu służba zdrowia je nosi

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu
Reply to  Next

Nawyk kichania w dłonie? – ku.źwa, żeby jeszcze kichali w dłonie, ale kichają i kaszlą w ogóle nie zasłaniając r.yja (inaczej tego nie idzie określić). Czy to się zmieni?
Spójrz na chodnik jak idziesz, wszędzie pełno plwocin – to jest obrzydliwe.
Czyżby chusteczki jednorazowe były za drogie?

kot
kot
10 miesięcy temu

, tym bardziej, że wiele przypadków przebiega prawie bezobjawowo.

Next
Next
10 miesięcy temu
Reply to  kot

DO KOT bezobjawowo nie powidzialabym.Nie wiemy co jest w naszym organizmie.

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu
Reply to  Next

Jak to, co, przebiega metabolizm, katabolizm, apoptoza, cykl Crebs1a,dyfuzja, perfuzja, utlenianie i redukcja, nie prowadzimy tylko fotosyntezy i partenogenezy, a i onomatopeja nie jest terminem medycznym , tylko literackim.Pozdrawiam, i żegnam z szacunkiem.

kot
kot
10 miesięcy temu

Moim zdaniem, to była bardzo trudna decyzja. Zaprzestanie produkcji,usług , transportu,sprzedaży to brak dochodów dla przedsiębiorców, na dłuższą metę może doprowadzić do zapaści gospodarki,tym bardziej, że nie wiadomo ile będzie trwała epidemia i jak będzie przebiegała. Może konieczne są środki ochrony osobistej,
Szanowna Redakcjo, czy nie powinniśmy po Mławie chodzić w maseczkach i rękawiczkach, tak jak Chińczycy, czy nie powinny być punkty dezynfekcji rąk?
Może rzućmy hasło-Mława w maseczkach, a cała Polska weźmie z nas przykład i zacznie chodzić w maseczkach i rękawiczkach , tak jak w Chinach, Japonii ,gdzie epidemia szalała najwcześniej.

kot
kot
10 miesięcy temu
Reply to  kot

do minusanta-maski nie chronią przed wirusem, ale mniej się opluwa innych i nie pociera brudną dłonią ust i nosa, bo są zasłonięte .

Rex
Rex
10 miesięcy temu
Reply to  kot

Kot mądrze pisze, a ja się z nim zgadzam, tym bardziej że ludzie kichają i prychają na lewo i prawo, nie mają wyrobionego jeszcze nawyku, żeby się przysłonić. Myślę, że za jakieś 2 tygodnie widok na ulicach ludzi w maseczkach to będzie nasza smutna normalność, a może nawet będzie taki odgórny przykaz.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x