Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jest możliwość odroczenia terminu płatności składek ZUS


ZUS pomoże przedsiębiorcom w trudnej sytuacji. Jest możliwość odroczenia terminu płatności składek oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty już zawartych układów ratalnych – to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku z występowaniem w Polsce koronawirusa.


Zgodnie z nowym zarządzeniem ZUS przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z uproszczonego wniosku o odroczenie o 3 miesiące terminu płatności składek oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty należności w układach ratalnych. „Będzie to jeden dokument, w którym dodatkowo zawarte będzie oświadczenie, w którym przedsiębiorca wskaże, jak koronawirus wpłynął na brak możliwości opłacenia przez niego należności” – wyjaśnia prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

„Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców. Zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych osób może to być trudny czas. Cały czas zastanawiamy się w jaki jeszcze sposób pomóc osobom prowadzącym małe firmy” – dodaje prezes ZUS.

Wniosek będzie mógł być złożony poprzez PUE, wrzucony do pojemników na dokumenty w placówkach ZUS lub przesłany na specjalny adres e-mail oddziału ZUS. W naszym regionie adresy to: [email protected]

Zgodnie z zaproponowanymi rozwiązaniami odroczenie terminu płatności w uproszczonym trybie będzie dotyczyło wyłącznie składek za okres od lutego do kwietnia 2020 r. (dotyczyć będzie również składek, których termin płatności już upłynął) oraz zawartych już układów ratalnych i odroczeń z terminami płatności od marca do maja 2020 r.

Przedsiębiorca, który skorzysta z odroczenia terminu płatności składek lub układów ratalnych, może liczyć na wstrzymanie wdrożenia postępowania przedegzekucyjnego, egzekucyjnego oraz stosowania sankcji.

Jakie składki możesz odroczyć?

Zgodnie z przepisami odroczenie może dotyczyć składek na: ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur Pomostowych.

Uwaga. Złożenie wniosku o odroczenie terminu płatności składek nie gwarantuje automatycznego udzielenia tej ulgi. Jeżeli ZUS odmówi odroczenia, trzeba zapłacić należne składki wraz z odsetkami za zwłokę, naliczonymi do dnia zapłaty włącznie.

źródło: Piotr Olewiński

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Next
Next
1 rok temu

Kochamy parskamy w przedramie i tyle.Ludzie nie myślą o innych.Czas pomyśleć i zaostrzyc higiene

DO kot
DO kot
1 rok temu

DO KOT wszystko uważam zrobiono dobrze.Zamknięte granice szkoły itd.Gdyż to zatrzyma w zalazku te świństwo choć co niektórzy mogą cierpieć.Najgorsza ta niewiadoma.

Next
Next
1 rok temu

Wszystko rozumiem ale jest powiedziane w maseczka nie uchroni zbiera się w niej wilgoć i przepuszcza wirusa trąbią o tym Nawyk kichania w dłonie na ludzi mosi się zmienić.

Kot
Kot
1 rok temu
Reply to  Next

Owszem. Nikt nie każe jej nosić cały dzień tylko do sklepu na dwór.z jakiegoś powodu służba zdrowia je nosi

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Next

Nawyk kichania w dłonie? – ku.źwa, żeby jeszcze kichali w dłonie, ale kichają i kaszlą w ogóle nie zasłaniając r.yja (inaczej tego nie idzie określić). Czy to się zmieni?
Spójrz na chodnik jak idziesz, wszędzie pełno plwocin – to jest obrzydliwe.
Czyżby chusteczki jednorazowe były za drogie?

kot
kot
1 rok temu

, tym bardziej, że wiele przypadków przebiega prawie bezobjawowo.

Next
Next
1 rok temu
Reply to  kot

DO KOT bezobjawowo nie powidzialabym.Nie wiemy co jest w naszym organizmie.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Next

Jak to, co, przebiega metabolizm, katabolizm, apoptoza, cykl Crebs1a,dyfuzja, perfuzja, utlenianie i redukcja, nie prowadzimy tylko fotosyntezy i partenogenezy, a i onomatopeja nie jest terminem medycznym , tylko literackim.Pozdrawiam, i żegnam z szacunkiem.

kot
kot
1 rok temu

Moim zdaniem, to była bardzo trudna decyzja. Zaprzestanie produkcji,usług , transportu,sprzedaży to brak dochodów dla przedsiębiorców, na dłuższą metę może doprowadzić do zapaści gospodarki,tym bardziej, że nie wiadomo ile będzie trwała epidemia i jak będzie przebiegała. Może konieczne są środki ochrony osobistej,
Szanowna Redakcjo, czy nie powinniśmy po Mławie chodzić w maseczkach i rękawiczkach, tak jak Chińczycy, czy nie powinny być punkty dezynfekcji rąk?
Może rzućmy hasło-Mława w maseczkach, a cała Polska weźmie z nas przykład i zacznie chodzić w maseczkach i rękawiczkach , tak jak w Chinach, Japonii ,gdzie epidemia szalała najwcześniej.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  kot

do minusanta-maski nie chronią przed wirusem, ale mniej się opluwa innych i nie pociera brudną dłonią ust i nosa, bo są zasłonięte .

Rex
Rex
1 rok temu
Reply to  kot

Kot mądrze pisze, a ja się z nim zgadzam, tym bardziej że ludzie kichają i prychają na lewo i prawo, nie mają wyrobionego jeszcze nawyku, żeby się przysłonić. Myślę, że za jakieś 2 tygodnie widok na ulicach ludzi w maseczkach to będzie nasza smutna normalność, a może nawet będzie taki odgórny przykaz.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x