Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koronawirus. Przerwa w szkołach przedłuży się do Wielkanocy?


Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski przewiduje, że zawieszenie zajęć edukacyjnych w szkołach może potrwać znacznie dłużej niż do 25 marca. A to wszystko przez koronawirusa. Decyzja o przedłużeniu zawieszenia zajęć nie jest jeszcze ostatecznie przesądzona – zastrzegał minister Piątkowski na antenie TVP 1.


Przypomnijmy, obecnie zajęcia edukacyjne w szkołach przestały się odbywać praktycznie już od 12 marca. Ta przerwa miała potrwać do 25 marca. Jednak według ostatniej zapowiedzi ministra Piontkowskiego przerwa w zajęciach może potrwać aż do Świąt Wielkanocnych, czyli do 14 kwietnia. Zawieszenie działalności placówek oświatowych może się przedłużyć w związku z przewidywanym nasileniem epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Taka decyzja wymaga od MEN wspólnych ustaleń z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Na razie szkoły oraz uniwersytety zaczynają przygotowania do nauki zdalnej. MEN wprowadza rozwiązania, które pozwolą nauczycielom oraz wykładowcom komunikować się z uczniami oraz studentami i prowadzić naukę na odległość.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawianka
Mlawianka
1 rok temu

Zawsze można wszystko nadrobić w życiu zawsze Jednak życia nie przywrocisz.Po wojnie był gruz i co powstalismy.

wróżka semira
wróżka semira
1 rok temu

Do świąt? To jest dobry żart. My się nie pozbieramy do wakacji! Mówię całkiem serio i wspomnicie ten komentarz. Uczniowie, w tym roku szkolnym do szkół już nie pójdziecie.

Mława
Mława
1 rok temu

Dostosujemy się jak trzeba.Najważniejsze nie szerzyć tego zmutowanego wirusa który zabija 5 ludzi na 200.!!!to dużo.

Przemysław
Przemysław
1 rok temu

Wielkanoc to dopiero początek…

Przemysław
Przemysław
1 rok temu

Wielkanoc do dopiero początek, niestety…

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x