Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Alarm o koronawirusie okazał się pijackim żartem


Ten dowcip był w obecnej sytuacji nie tylko nie na miejscu, ale w dodatku wywoła dla 29-letniego przasnyszanina przykre konsekwencje. Okolicznością łagodzącą na pewno nie będzie fakt, że uczynił to pod wpływem alkoholu.


Jak informuje ostrołęcka Policja, wczoraj (16 marca) po północy do dyżurnego zadzwonił pracownik stacji sanitarno – epidemiologicznej informując, że przed chwilą na telefon alarmowy otrzymał niepokojące zgłoszenie.
Mężczyzna, który zadzwonił, w trakcie rozmowy powiedział, że jego kolega wrócił z Włoch i ma objawy zarażenia koronawirusem,  a następnie się rozłączył. Przy ponownych próbach nawiązania z nim kontaktu mężczyzna cały czas się rozłączał. Sprawa została potraktowana z najwyższą powagą i do działania od razu przystąpili ostrołęccy policjanci. Funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny, którym okazał się 29 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego.

Podczas dalszych działań mężczyzna przyznał się do wykonania takiego połączenia w czasie spożywania alkoholu ze znajomym. Stwierdził, że zrobił to dla żartu oraz dodał, że ani on, ani jego kolega nie mają objawów zarażenia i żaden z nich nie przebywał za granicą.

Sprawą głupiego żartu i wynikającego z niego niepotrzebnego zaangażowania służb zajmą się policjanci z ostrołęckiego wydziału prewencji. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie mężczyźnie  grozi wysoka kara grzywny.

Takie zachowanie jest objawem ogromnego braku odpowiedzialności i lekceważenia zagrożenia. Policja ostrzega, że wobec takich osób za każdym razem będziemy wyciągać najsurowsze konsekwencje.

źródło: KMP Ostrołęka

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x