Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To dobra wiadomość. Dworzec PKP Wólka będzie jednak otwarty dłużej


Władze PKP wzięły jednak pod uwagę głosy mieszkańców Mławy i pasażerów, poparte stanowiskami władz powiatu i miasta. PKP zadecydował, że od 1 kwietnia będą wydłużone godziny otwarcia dworca PKP Mława-Wólka. Dworzec ma być czynny w dni powszednie od 5:00 do 23:00, a w niedziele nieco krócej.


– Planujemy, że od 1 kwietnia br. dworzec w Mławie będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 5-23, a w niedziele i święta w godz. 6:30-23. Dworzec będzie otwierany i zamykany przez pracowników agencji ochrony. Dodatkowo planowane jest zatrudnienie pracownika, który od 1 kwietnia po godzinie 18:00 w stałych odstępach czasowych będzie kontrolował poczekalnię, toalety i teren wokół dworca. Należy dodać, że dworzec w Mławie jest wyposażony w około 20 kamer, które obejmują swoim zasięgiem wnętrze obiektu i przyległy teren – informuje Michał Stilger, rzecznik prasowy Polskie Koleje Państwowe S.A.

Przypomnijmy, w warunkach przetargu przeprowadzonego przez PKP w celu wyłonienia firm ochrony dworców kolejowych, mławski dworzec PKP nie uzyskał statusu dworca regionalnego i miał być otwierany od poniedziałku do soboty w godz. 5:00-17:00 oraz w niedziele i święta w godz. 6:30-18:00.

Dopiero po nagłośnieniu sprawy w Codzienniku Mławskim, władze powiatu i miasta wystąpiły do władz PKP o zmianę tych planów. Co prawda PKP nie przywróciło w pełni wcześniejszych godzin otwarcia dworca, jednak znacząco je wydłużyło w stosunku do tych, które były ujęte w warunkach przetargowych.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
podróżny
podróżny
1 rok temu

Cud na dworcu – teraz za darmo papier toaletowy mydło w płynie ręczniki. Toaleta na miarę XXI wieku zmieniła się w market , a potem będą płacze że PKP nie dba o pasażera. Do tego trzeba dorosnąć jako społeczeństwo, Teraz pół Wólki przychodzi w ramach oszczędności do toalety darmowej na PKP.

pasażerowie
pasażerowie
1 rok temu

Do anonimowego co cię tak zabolało taki bogaty jesteś a może masz jakieś udziały w czyszczeniu? Poszukiwacze zło…k w Australii.

wierny prawy
wierny prawy
1 rok temu

Jednak cuda się zdarzają w końcu i na dworcu kolejowym zaświeci słońce.Brawo dla dyrekcji kolei wreszcie zrozumiała ,że to jest śmierdząca sprawa i zakazała administracji dworca pobierania opłat za toalety.Toaleta jest wliczona w bilet i tak prawnie jest.

CUD NA DWORCU PkP
CUD NA DWORCU PkP
1 rok temu

CUD na dworcu? Od dziś toalety bezpłatne. Kolej w końcu wysłuchała podróżnych i przestała pobierać złotówki od pasażerów. Z daleka temat śmierdział i mądra decyzja zapadła .Komuś się urwalo i dobrze.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

No to w końcu możesz cały dzień tam siedzieć i pier.dzieć.
Mam nadzieję, ze to twój ostatni komentarz na temat ekstremalny.

Stróż
Stróż
1 rok temu

Jurek grabasz niech pilnuje przesiedzi na dworcu dorobi do emetytury i się ugrzrje.

Biznes
Biznes
1 rok temu

Był dworzec niema dwdworcJ. OD JUTRA KASA BIlETOWA ZAMKNIĘTA .WŁAŚCICIEL PŁACZE NA SŁABE ZAROBKI. JAK ŻYĆ. W MŁAWIE PYTAM?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

A wniosek taki że demolka aż pachnie.Zrobili z Mlawy wieś. Niedługo będziem w kunia jeźdźic a nie pociągiem.Najważniejsze złotówki z łazienek.

Obserwator
Obserwator
1 rok temu

Kto te kamery przegląda.Trzeba je jeszce umieć monitorować. Przestańmy się. oszukiwać. Administracja odchodzi do domu o 15:00. a kto na kamerach myszy?

Wniosek z tego
Wniosek z tego
1 rok temu

czyli nie będzie otwarty dłuzej a krócej niż dotychczas. Sukces połowiczny. Czy w Dzialdowie i Ciechanowie też w godzinach nocnych dworzec będzie zamkniety?

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x