Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Opustoszały mławskie szkoły, pusto też na ulicach. Do sklepów kolejki na dworze


Mławskie szkoły i przedszkola opustoszały niemal natychmiast po ogłoszeniu decyzji o ich całkowitym zamknięciu od poniedziałku 16 marca. Czwartek i piątek miały być jeszcze okresem przejściowym, w którym to czasie rodzice mogli szukać sposobu zapewnienia opieki dla swoich dzieci.


ksp Mława
Reklama

Okazało się, że praktycznie już od czwartku szkoły, zwłaszcza te średnie były puste. Na zajęcia opiekuńcze do mławskich szkół i przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Miasto Mława, w czwartek 12 marca br. przyszło 31 osób a więc niecały 1 procent wszystkich uczniów i przedszkolaków uczęszczających do tych placówek. W szkołach średnich w czwartek i w piątek nie było ani jednego ucznia. Wyjątkiem jest tu Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, do którego na zajęcia w czwartek dotarło 16 uczniów i dwójka przedszkolaków. W piątek uczniów w tej szkole było już tylko ośmioro. Zarządzeniem dyrektora SOSW ta placówka również od poniedziałku zawiesza swoją działalność.

Bardziej pusto stało się też na miejskich ulicach. Jedynie przed mniejszymi sklepami, piekarniami czy aptekami stoją kolejki, gdyż większość z nich wpuszcza do środka sukcesywnie po kilka osób.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x