Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ten wyjazd wspominają jeszcze do dziś


Uczniowski Klub Sportowy „Promyk” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Mławie, już po raz dziewiąty był organizatorem narciarsko- snowboardowego obozu sportowego w Bukowinie Tatrzańskiej. Uczestnicy wyjazdu do dziś wspominają te fantastyczne chwile na stoku.


W obozie organizowanym na przełomie lutego i marca br. wzięło udział 30 uczestników w wieku  od  9 do 29 lat z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężeniami. Opiekę sprawowali wolontariusze, instruktorzy sportu osób niepełnosprawnych oraz instruktorzy narciarstwa zjazdowego i snowboardu. Wszyscy zawodnicy pod opieką instruktorów narciarstwa i snowboardu brali  lekcje wspomnianych dyscyplin i wielu z nich nabrało umiejętności samodzielnych zjazdów. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach na kręgielni – Zakopane, Baseny Termalne- Bukowina Tatrzańska itp. Niepełnosprawność i ograniczenia fizyczne  nie dyskwalifikowały uczestnika z wyjazdu. Wszyscy wrócili zadowoleni, zaopatrzeni w nowe wrażenia , doświadczenia i doznania. Kolejny obóz zaplanowany jest w bieżącym roku we wrześniu do miejscowości Łeba.

Letnie i zimowe obozy organizowane są przez UKS cyklicznie od 2008 roku. Wyjazdy odbywają się  dzięki Programom Ministerstwa Sportu i Turystyki – Sport Osób Niepełnosprawnych do których przystępuje UKS „Promyk”.

źródło i fot: UKS „Promyk” przy SOSW w Mławie.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x