Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Są najnowsze dane mławskiego sanepid-u związane z koronawirusem


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie opublikował  komunikat  przedstawiający sytuację epidemiologiczną  na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Podane w nim dane dotyczące powiatu mławskiego, są stanem na dzień 13 marca na godzinę 13.00.

liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym: 15

liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 1

liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 0

Z kolei według stanu na dzień 12 marca na godzinę 14.00, sytuacja w województwie mazowieckim wyglądała następująco:

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 3 033

liczba osób objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 229

liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 75

liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 6

Osoby, które mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19 to 6 osób dorosłych. Osoby w stanie dobrym znajdują się pod opieką lekarzy na oddziałach zakaźnych szpitali w Warszawie.

Zgodnie z tymi danymi, na terenie powiatu mławskiego nie ma więc stwierdzonych przypadków zachorowania z powodu korona wirusa. W porównaniu jednak do danych podanych przez służby sanitarne wczoraj, z 7 do 15 wzrosła liczba osób objętych nadzorem  epidemiologicznym. Pojawiła się też jedna osoba objęta kwarantanną domową. Nie ma żadnego przypadku stwierdzonego zachorowania.

Służby sanitarne przypominają, że jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić należy stację sanitarno-epidemiologiczną. 

Zachowanie tej procedury jest bardzo ważne! Nie zgłaszamy się na SOR, ani do przychodni, ale kontaktujemy się – najlepiej telefonicznie z sanepidem!

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

źródło: PSSE Mława/WSSE Warszawa

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Oburzony
Oburzony
2 lata temu

Ja w temacie choć trochę z innej strony. Dzisiaj chciałem zrobić zwykłe zakupy na sobotę i niedzielę. Poszedłem do pawilonów na OKM. Tam kolejki jak za czasów nieboszczki komuny. Przy każdym sklepie i aptece, na zewnątrz po kilka osób. Stanąłem i ja w kolejce bo miałem kupić filet z kurczaka i kurczaka. Wszedłem do sklepu [wymoderowano] zamówiłem potrzebny mi asortyment (tym razem cen na ladzie nie było) i nawet do głowy by mi nie przyszło że właściciel sklepu żerując na epidemii tak drastycznie podniesie ceny tych produktów i jeszcze ukryje je. Panie ekspedientki przygotowały mi zamówiony towar nabiły na kasie i tu moje zdziwienie płacić trzeba, za filet z kurczaka po 23,89 zł za kilogram. Byłem w szoku. Były to ostatnie moje zakupy w tym sklepie.

Marek
Marek
2 lata temu

Oj Pan redaktor dane ma informacje. Proszę napisać prawdę bo i tak się wyda czy jest ktoś zarazony czy nie. Mierzenie temp. Śmiechu warte. Wykaże stan zaawansowany. LG sprowadza pracowników z zagranicy. Patrzcie jaką będzie zarządzanie!!!!!!!

Magda
Magda
2 lata temu

Nie siać paniki ! I co jak ktoś zachoruje to co ? Białe kaptury i lincz ?! Czy w ziemiance zamkniecie się ?! Dbać o higenę swoją i swojego najbliższego otoczenia, ograniczyć kontakty z innymi i tyle.

Andrew
Andrew
2 lata temu

Należy unikać dużych marketów, gdyż ludzie zwariowali. Ogromna kolejka, jeden drugiemu siedzi na plecach i chrocha na kark. Tymbardziej że w małych sklepikach wszystko jest. Robią zakupy na zapas, a później i tak połowa wyląduje na śmietniku. Zamiast ograniczać kontakty, siedzieć w domu to śmieją się „co tam Koronavirus, jak grypa” Włosi też śmiali się, chodzili po knajpach… A teraz ogromna tragedia… Życzę choć trochę zdrowego rozsądku…

Johny
Johny
2 lata temu

Gratulacje wychodźcie dalej odbierać puchary z federacji

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Ano

Ktoś celowo przyczynia się do siania paniki i nastawiania jednych ludzi przeciwko drugim, a Ty to to roznosisz jak co niektórzy koronawirusa.
W LG codziennie pracownikom sprawdzają temperaturę. Nie przyjeżdżają nowi Koreańczycy, Ci co mieli wyjechać i mieli zostać zmienieni, mają przedłużony pobyt.
Przestań zajmować się plotkami – ano to by było na tyle.

Wladek
Wladek
2 lata temu
Reply to  Ano

Dlaczego minusujecie prawdę????!!!!!!!!!!! Wiadomo ciemniactwo mławskie! A pozarazajcie sie będzie redukcja bezmozgich!

Kasia
Kasia
2 lata temu

Podobno jest pierwsza osoba zakażona w Mławie. Możecie to sprawdzić?

Wirus-alert
Wirus-alert
2 lata temu
Reply to  Kasia

Podobno w Iłowie ktoś jest kto na tirach jeździ i wrócił z niemiec. Plotka głosi, że jego żona też źle się czuje. Na ile to prawda?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Wirus-alert

Podobno w Mławie zakwitły lipy w Rynku…

Kasia
Kasia
2 lata temu

Podobno jest pierwszy zakażona w Mławie, możecie to sprawdzić?

elta
elta
2 lata temu

To tylko kwestia chwili, nie wiemy ile osób zarażanonych chodzi i zaraża innych, nie wiedząc o swojej chorobie.

pzz
pzz
2 lata temu
Reply to  elta

dlatego są podjęte takie środki żeby na „chwilę ” zatrzymać wszystko , ogrodzić się i szukać . Zagrożenie przyszło z zewnątrz ale teraz jest już wśród nas . Nie widzialny wróg „obcy” . Każdy z nas może pomóc . Wykonywać zalecenia ” mądrzejszych ” . Damy radę !

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x