Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kolejki w mięsnych, aptekach i marketach


Mieszkańcy Mławy i zapewne powiatu najwyraźniej przygotowują się na opcję dłuższego nie wychodzenia z domu. W dużych ilościach kupują artykuły spożywcze i higieniczne, robią także zapasy mięsa i leków. Nie można powiedzieć, że w sklepy świecą pustkami, ale bywa że niektóre artykuły są wykupione do cna.


Wczoraj np. aby zrobić zakupy w sklepach mięsnych należało odstać dobrze ponad godzinę w kolejce. W jednym ze sklepów firmowych z kolei wykupiony został cały zapas popularnego masła. Z aptek znikają leki przeciwgrypowe, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. W marketach najlepiej sprzedają się kasze, makarony, ryż, mąka, cukier, konserwy ale także woda i środki czystości.

Duże sieci handlowe uspokajają, że towaru w sklepach nie zabraknie. Np. Biedronka w specjalnym komunikacie zapewnia, że ma do dyspozycji 6 tysięcy pracowników, 1200 pojazdów i 16 Centrów Dystrybucyjnych w całym kraju działających sprawnie przez całą dobę. Deklaruje, że robi wszystko, by ponad 3 tysiące sklepów tej sieci w całym kraju mogło funkcjonować bez przeszkód. Również podczas konferencji prasowej minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewniała, że towaru w sklepach nie zabraknie i apelowała, by nie robić dodatkowych, nadmiernych zakupów.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x