Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Chcesz załatwić sprawę w ratuszu czy MOPS-ie? Zrób to przez telefon lub mailem


Mławskie urzędy, a przynajmniej niektóre z nich,  ograniczają bezpośredni kontakt z klientem. Wszystko to po, aby zmniejszyć ryzyko potencjalnego przeniesienia i rozprzestrzenienia wirusa. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaraz przy wejściu wystawił kartony, do których mają wrzucać wnioski o świadczenia interesanci i udostępnił druki. W innych przypadkach do zainteresowanego schodzi pracownik.  Podobnie bezpośredni kontakt ograniczył ratusz. Nieco inaczej do interesantów podszedł np. mławski urząd pracy, wprowadzając tylko obowiązkową dezynfekcję rąk.


Ze względu na sytuację kryzysową reorganizacji ulegnie praca Urzędu Miasta Mława. Apelujemy do mieszkańców, aby ograniczyli wizyty w urzędzie do minimum. Potrzebne wnioski można pobrać z poradnika interesanta na stronie mlawa.pl (kliknij TUTAJ) lub ze strony obywatel.gov.pl (kliknij TUTAJ),  wypełnić i podpisać je w domu. Następnie można wysłać ich skan na adres [email protected] lub dostarczyć w wersji papierowej do kancelarii urzędu na parterze ratusza.

Wydział Spraw Obywatelskich

Wydział prosi o zgłaszanie się do Pałacu Ślubów jedynie w sprawach pilnych (np. rejestracja urodzeń, zgonów). Przypominamy, że wnioski o dowody osobiste, o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego, zgłoszenie zameldowania obywateli polskich, rejestrację urodzenia dziecka można składać w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy obywatel.gov.pl.

Opłata podatku – tylko przelewem

Ze względu na sytuację kryzysową zamknięte zostaną kasy na parterze ratusza. Prosimy mieszkańców Mławy o dokonywanie opłat i uiszczanie podatków przelewami. Indywidualne numery kont są podane w decyzjach, które w lutym dostarczono do wszystkich podatników. Osoby, które chcą poznać ten numer lub kwotę podatku prosimy, aby dzwoniły pod odpowiedni numer telefonu (lista dostępna TUTAJ). Aby uzyskać informację, urzędnikowi trzeba będzie podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr PESEL.

Dezynfekujemy autobusy

W trosce o pasażerów autobusy Mławskiej Komunikacji Miejskiej codziennie są poddawane dezynfekcji. Mimo to proponujemy ograniczyć korzystanie z transportu publicznego.

Wnioski i zapytania – najlepiej w formie elektronicznej

Wydziały inwestycji, oświaty, komunikacji społecznej i medialnej, gospodarki nieruchomościami, środowiska i gospodarki komunalnej proszą, aby zapytania i wnioski kierować do nich głównie w formie elektronicznej. Formularze można znaleźć na stronie miasta mlawa.pl, ewentualnie otrzymać w kancelarii ratusza. Do dyspozycji interesantów będzie tu także telefon, za pomocą którego szybko i sprawnie będzie można skontaktować się z urzędnikiem i uzyskać potrzebną pomoc. Kontakt z mieszkańcami odbywać się będzie poprzez kancelarię urzędu.

Strażnicy na posterunku

Straż Miejska funkcjonować będzie jak dotychczas, a funkcjonariusze – zabezpieczeni środkami osobistej ochrony – pozostają do dyspozycji mieszkańców Mławy.

W trosce o mieszkańców rezygnujemy z wydarzeń kulturalnych i aktywności sportowej

Od 12 marca br. dla odwiedzających zamknięte zostają Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i jej filie, Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie.  Do 25 marca nie będą odbywać się zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach.

Na bieżąco informujemy

Urząd Miasta Mława będzie informować mieszkańców Mławy za pośrednictwem strony mlawa.pl oraz profilu facebookowego miasta M Miasta Mława. Ewentualne pytania mieszkańcy mogą kierować na adres mailowy [email protected]

źródło: UMM

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Inka
Inka
1 rok temu

A co z listonoszami którzy chodzą po firmach i odbiór listów poleconych trzeba podpisać rysikiem na tablecie, a rysik oblecial pół miasta. Może jest inne rozwiazanie.

Obserwator
Obserwator
1 rok temu

Panie Starosto a co z Wydzialem Komunikacji???!!!!Pracownicy obsluguja interesantow ktorzy przyjechali z Wloch.Niemiec.Francji.Wielkiej Brytanii i itp!!! Narazeni sa oni ich rodziny na zakazenie koronawirusem !!!!

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu

Panie Starosto a co z Wydzialem Komunikacji!!!??? Pracownicy obaluguja interesantow ktorzy przyjezdzaja z Wloch.Francji.Niemiec.Wielkiej Brytanii …itp.Oni sa narazeni i ich rodziny!!!!

mławiak
mławiak
1 rok temu

Co z Wydziałem Komunikacji……………………….. Panie Starosto???!!!! Pracownicy obsługują tam interesantów którzy przyjechali z Niemiec, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii … itp !!! Oni są bardzo narażeni i ich rodziny na zarażenie koronawirusem!!

Zuza
Zuza
1 rok temu

Jeżeli mławskiej instytucje takie jak MOSiR, Hala Sportowa itd są nieczynne, to ich pracowników nalezy wysłać na urlopy wypoczynkowe. Tylko 4 dni urlopu pracownik organizuje sobie jak chce a cały pozostały urlop w porozumieniu z pracodawcą. To porozumienie nie jest wiążące i jeżeli interes pracodawcy tego wymaga, to wysyła pracownika na urlop. Nie wiem po co Oni mają siedzieć w pracy, dodatkowo się jeszcze obijając o siebie.

inka
inka
1 rok temu
Reply to  Zuza

A co Cię to interesuje, sama weź urlop i jedz do Włoch. A co Ci ludzie skorzystają teraz z urlopu jak najlepiej nie wychodzić z domu. Chyba twój ulop tak wygląda ale nie wszystkich.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  inka

Inka, żarty się skończyły. Koronawirus to nie grypa i czas żeby to do Ciebie i niektórych w końcu dotarło. Kto może brać urlop powinien go wziąć i siedzieć w domu, kto może pracować zdalnie też powinien to robić.
druga sprawa, to jakieś 2 tygodnie temu nikt nie brał na poważnie koronawirusa i to nie tylko w Polsce. Ja też… Tak, że wypowiedź Zuzy też jest nie na miejscu.
Niektórzy ludzie muszą pracować.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x