Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Stypendia marszałka. Aż osiem dla szkół katolickich


Stoją od lewej uczniowie KLO: Antonina Włodarczyk, Dominika Zalisz, Oliwier Kempka, Maria Balicka, Anna Wtulich, Julia Szczechowicz i Dagmara Wroniszewska.

Uzyskanie stypendium marszałka obwarowane jest wysokimi wymaganiami. Tym bardziej zwraca więc uwagę fakt, że w tym roku otrzymało je aż ośmioro uczniów mławskich szkół katolickich.

Jedno stypendium trafiło do uczennicy Katolickiej Szkoły Podstawowej Kingi Ryskiej. Kinga wykazała się wysoką średnią ocen oraz celującymi wynikami z wybranych przez siebie przedmiotów, w ramach których chce realizować indywidualny plan rozwoju.

Pośrodku: Kinga Ryska KSP

W tym roku uczennica swoje pasje doskonali  w obrębie trzech przedmiotów: biologii, języka angielskiego i muzyki. Zrealizuje projekt o wpływie muzyki na człowieka pt. „Muzyka – hałas, czy cudowny lek?” Kinga podjęła się też kolejnego wyzwania – napisania publikacji również w języku angielskim „Music is art unnecessary noice or wonderful medicine about the relationship betweem biology and music”. Z wynikami swej twórczej pracy zapozna społeczność szkolną. Ta uczennica już po raz drugi otrzymała stypendium z rąk marszałka Adama Struzika.

Stypendystkami marszałka zostało również siedmioro uczniów klas pierwszych Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.  Są to: Maria Balicka, Oliwier Kempka, Julia Szczechowicz, Antonina Włodarczyk,Dagmara Wroniszewska, Anna Wtulich i Dominika Zalisz.

Stoją od lewej uczniowie KLO: Antonina Włodarczyk, Dagmara Wroniszewska, Dominika Zalisz, Maria Balicka, Anna Wtulich, Julia Szczechowicz i Oliwier Kempka.

Oni również osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce, a każdy z nich zrealizuje w ciągu roku indywidualny projekt.

Mój projekt polega na porównaniu lokat bankowych z ofert różnych banków. Wykorzystam do tego wiadomości zdobyte podczas lekcji matematyki i dotyczące obliczeń procentowych. Swoją prace podsumuję poprzez prezentacje multimedialną wykonaną w języku polskim i angielskim – mówi o swoich zamierzeniach Maria Balicka.

Stypendium Marszałka Województwa Mazowieckiego odbiera Julia Szczechowicz z 1 KLO

Oliwier Kempka przygotuje kilka krótkich filmów w języku angielskim opisujących swoją rodzinę, dom i zainteresowania, Julia Szczechowicz stworzy słownik dotyczący angielskich przysłów a Dagmara Wroniszewska chce zbadać  stan środowiska i uzyskać informacji na temat gatunków ptaków występujących na terenie powiatu mławskiego. Przygotuje prezentację na temat ptaków powiatu mławskiego na przykładzie obszarze Natura 2000 „doliny Wkry i Mławki”.

Antonina Włodarczyk pieniądze ze stypendium wykorzysta na  obozy naukowe związane z matematyką oraz na zakup laptopa, Anna Wtulich środki ze stypendium przeznaczy na swój rozwój. Będzie to m.in. obóz językowy i zakup sprzętu elektronicznego niezbędnego do zainteresowań informatycznych. Podobne plany ma Dominika Zalisz, która  wyjedzie na kurs języka angielskiego na Maltę  oraz zakupi niezbędne materiały do nauki.

Wszyscy stypendyści są zgodni co do tego, że warto się uczyć i rozwijać zainteresowania, a w tym na pewno może pomóc dobrze wybrana szkoła a także stypendia, takie np. jak to właśnie otrzymane.

Stypendyści szkół katolickich znaleźli się pośród najbardziej uzdolnionych 110 uczniów w subregionie ciechanowskim.

Materiał sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]