Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jest zgoda wojewody na budowę odcinka trasy S7 Napierki-Mława [zobacz wizualizację trasy]


Wojewoda Mazowiecki wydał kolejną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Tym razem dotyczy ona odcinka drogi ekspresowej S7 Napierki – Mława. Wcześniej taką decyzję uzyskały trzy odcinki S7: Strzegowo – Pieńki, Pieńki – Płońsk oraz Mława – Strzegowo, na których trwają już prace budowlane. Niebawem roboty ruszą również na odcinku Napierki – Mława.


Budowa obejmie odcinek drogi ekspresowej S7 o długości ok. 14 km. To ostatni z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie północnego Mazowsza, na które zostały już podpisane umowy na realizację. Po rozpoczęciu prac budowlanych na odcinku Napierki – Mława roboty obejmą całość ponad 70-kilometrowego odcinka między granicą województwa warmińsko-mazurskiego a Płońskiem.

Zgodnie z kontraktem powstanie droga ekspresowa o przekroju dwujezdniowym wraz z drogami serwisowymi. Zostanie wykonany remont wybranych dróg lokalnych oraz budowa urządzeń ochrony środowiska. W ramach inwestycji powstanie m.in. 14 obiektów inżynierskich oraz dwa węzły: Mława Północ i Mława Wschód. Wzdłuż trasy planowane są Miejsca Obsługi Podróżnych w następujących lokalizacjach:

  • MOP Pepłowo I, strona prawa,
  • MOP Pepłowo II, strona lewa.

Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z betonu cementowego i dostosowana do ciężkiego ruchu z obciążeniami nawierzchni 115 kN/oś (11,5 tony na oś).

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm STRABAG i STRABAG Infrastruktura Południe , które realizuje zadanie za kwotę 294,7 mln zł. Umowa na realizację w systemie „Projektuj i  buduj” została zawarta 20 grudnia 2017 r. Planowany termin zakończenia kontraktu to II kwartał 2021 r.

Kalendarium

31 sierpnia 2011 r. – uzyskanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych

23 września 2015 r. – ogłoszenie przetargu w systemie „Projektuj i buduj”

20 grudnia 2017 r. – podpisanie umowy z wykonawcą

6 marca 2020 r. – uzyskanie decyzji ZRID

Po rozpoczęciu prac na odcinku Napierki–Mława budową objętych będzie już 70 km drogi S7 między granicą woj. warmińsko-mazurskiego a Płońskiem: prace toczą się na fragmentach Mława–Strzegowo, Strzegowo–Pieńki, Pieńki–Płońsk. 

Droga ekspresowa S7 to trasa budowana między Gdańskiem a Rabką-Zdrojem, która połączy aglomeracje: gdańską, warszawską, kielecką i krakowską. Jej ostateczna długość wyniesie 706 km.

źródło: GDDKiA

Zobacz wizualizację tego odcinka trasy S7:

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Drogowiec
Drogowiec
10 miesięcy temu

Nazewnictwo węzłów to szczegół – to jest wizualizacja NIEAKTUALNA – tak w ogólności:
1. na węźle Mława Północ (Kuklin-Michalinowa) – z ronda zjazdowego przy tartaku brak zjazdu na południe na ‚starą” powiatówkę
2. Uniszki Zawadzkie – skrzyżowanie z drogą na Windyki – trochę inne rozwiązanie
3. ulica Nowowiejska – skrzyżowanie z drogą powiatowa do Dzierzgowa – S7 będzie w wykopie [!!] a nie na nasypie jak na wizualizacji
4. ulica Warszawska – węzeł Mława Wschód – inny układ węzła – łącznice z kierunku Warszawa do Gdańska i z Gdańska na kierunku Warszawa – będą na POŁUDNIE od węzła (od ulicy Warszawskiej)

Zamiast YOUTUBE może trzeba było poprosić Transprojekt Gdańsk o aktualną wizualizację?
Najważniejsze że ruszają z pracami 🙂

Ważniak
Ważniak
10 miesięcy temu

na tej mapie Ciechanów jest z Płońskiem połączony?

edward
edward
10 miesięcy temu
Reply to  Ważniak

Mniejszą czcionką są oznaczone nazwy węzłów. Po prostu w Płońsku jest węzeł Ciechanów

Normal
Normal
10 miesięcy temu
Reply to  edward

Nie w Płońsku wezła Ciechanów!!!! Co wy dwaj chrzanicie? Żaden Ciechanów nie jest połączony z Płońskiej. Patrzcie dokładnie na mapę i legendę.

kos
kos
10 miesięcy temu

Tak, dla jasności odnoście tego filmiku, to węzeł Mława Południe będzie nazywał się Mława Wschód (ten przy wieży). Natomiast Modła będzie węzłem Mława Południe.

milo
milo
10 miesięcy temu
Reply to  kos

Mława południe krzyżuje się z drogą do Szydłowa co widać na końcówce filmu

kos
kos
10 miesięcy temu
Reply to  milo

Milo, dlatego napisałem o tym.
Film jest stary, natomiast w nowym rozwiązaniu będą 3 węzły z napisem Mława. Będą to : Mława Północ w okolicach Kuklina, Mława Wschód przy wieży i Mława Południe na wysokości Modły.

Robyrt
Robyrt
10 miesięcy temu

No nareszcie

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x