Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jest zgoda wojewody na budowę odcinka trasy S7 Napierki-Mława [zobacz wizualizację trasy]


Wojewoda Mazowiecki wydał kolejną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Tym razem dotyczy ona odcinka drogi ekspresowej S7 Napierki – Mława. Wcześniej taką decyzję uzyskały trzy odcinki S7: Strzegowo – Pieńki, Pieńki – Płońsk oraz Mława – Strzegowo, na których trwają już prace budowlane. Niebawem roboty ruszą również na odcinku Napierki – Mława.


Budowa obejmie odcinek drogi ekspresowej S7 o długości ok. 14 km. To ostatni z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie północnego Mazowsza, na które zostały już podpisane umowy na realizację. Po rozpoczęciu prac budowlanych na odcinku Napierki – Mława roboty obejmą całość ponad 70-kilometrowego odcinka między granicą województwa warmińsko-mazurskiego a Płońskiem.

Zgodnie z kontraktem powstanie droga ekspresowa o przekroju dwujezdniowym wraz z drogami serwisowymi. Zostanie wykonany remont wybranych dróg lokalnych oraz budowa urządzeń ochrony środowiska. W ramach inwestycji powstanie m.in. 14 obiektów inżynierskich oraz dwa węzły: Mława Północ i Mława Wschód. Wzdłuż trasy planowane są Miejsca Obsługi Podróżnych w następujących lokalizacjach:

  • MOP Pepłowo I, strona prawa,
  • MOP Pepłowo II, strona lewa.

Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z betonu cementowego i dostosowana do ciężkiego ruchu z obciążeniami nawierzchni 115 kN/oś (11,5 tony na oś).

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm STRABAG i STRABAG Infrastruktura Południe , które realizuje zadanie za kwotę 294,7 mln zł. Umowa na realizację w systemie „Projektuj i  buduj” została zawarta 20 grudnia 2017 r. Planowany termin zakończenia kontraktu to II kwartał 2021 r.

Kalendarium

31 sierpnia 2011 r. – uzyskanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych

23 września 2015 r. – ogłoszenie przetargu w systemie „Projektuj i buduj”

20 grudnia 2017 r. – podpisanie umowy z wykonawcą

6 marca 2020 r. – uzyskanie decyzji ZRID

Po rozpoczęciu prac na odcinku Napierki–Mława budową objętych będzie już 70 km drogi S7 między granicą woj. warmińsko-mazurskiego a Płońskiem: prace toczą się na fragmentach Mława–Strzegowo, Strzegowo–Pieńki, Pieńki–Płońsk. 

Droga ekspresowa S7 to trasa budowana między Gdańskiem a Rabką-Zdrojem, która połączy aglomeracje: gdańską, warszawską, kielecką i krakowską. Jej ostateczna długość wyniesie 706 km.

źródło: GDDKiA

Zobacz wizualizację tego odcinka trasy S7:

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Drogowiec
Drogowiec
1 rok temu

Nazewnictwo węzłów to szczegół – to jest wizualizacja NIEAKTUALNA – tak w ogólności:
1. na węźle Mława Północ (Kuklin-Michalinowa) – z ronda zjazdowego przy tartaku brak zjazdu na południe na ‚starą” powiatówkę
2. Uniszki Zawadzkie – skrzyżowanie z drogą na Windyki – trochę inne rozwiązanie
3. ulica Nowowiejska – skrzyżowanie z drogą powiatowa do Dzierzgowa – S7 będzie w wykopie [!!] a nie na nasypie jak na wizualizacji
4. ulica Warszawska – węzeł Mława Wschód – inny układ węzła – łącznice z kierunku Warszawa do Gdańska i z Gdańska na kierunku Warszawa – będą na POŁUDNIE od węzła (od ulicy Warszawskiej)

Zamiast YOUTUBE może trzeba było poprosić Transprojekt Gdańsk o aktualną wizualizację?
Najważniejsze że ruszają z pracami 🙂

Ważniak
Ważniak
1 rok temu

na tej mapie Ciechanów jest z Płońskiem połączony?

edward
edward
1 rok temu
Reply to  Ważniak

Mniejszą czcionką są oznaczone nazwy węzłów. Po prostu w Płońsku jest węzeł Ciechanów

Normal
Normal
1 rok temu
Reply to  edward

Nie w Płońsku wezła Ciechanów!!!! Co wy dwaj chrzanicie? Żaden Ciechanów nie jest połączony z Płońskiej. Patrzcie dokładnie na mapę i legendę.

kos
kos
1 rok temu

Tak, dla jasności odnoście tego filmiku, to węzeł Mława Południe będzie nazywał się Mława Wschód (ten przy wieży). Natomiast Modła będzie węzłem Mława Południe.

milo
milo
1 rok temu
Reply to  kos

Mława południe krzyżuje się z drogą do Szydłowa co widać na końcówce filmu

kos
kos
1 rok temu
Reply to  milo

Milo, dlatego napisałem o tym.
Film jest stary, natomiast w nowym rozwiązaniu będą 3 węzły z napisem Mława. Będą to : Mława Północ w okolicach Kuklina, Mława Wschód przy wieży i Mława Południe na wysokości Modły.

Robyrt
Robyrt
1 rok temu

No nareszcie

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x