Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Decyzja premiera. Szkoły zamknięte od poniedziałku na dwa tygodnie


Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu placówek oświatowych w kraju od najbliższego poniedziałku na do 25 marca. Zgodnie z apelem premiera od posyłania dzieci do szkoły można wstrzymać się już od jutra. To działania profilaktyczne, mające powstrzymać ewentualne rozprzestrzenianie koronawirusa. Premier ogłosił decyzję na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.


Co taka decyzja oznacza dla powiatu mławskiego? Oznacza zamknięcie w samej Mławie trzech Zespołów Placówek Oświatowych, trzech szkół podstawowych, żłobka i przedszkola.  Zamknięte też zostaną szkoły średnie, a tych publicznych jest w powiecie siedem. Do  samych tylko miejskich placówek oświatowych uczęszcza ponad 3800 dzieci, do średnich szkół publicznych prowadzonych przez powiat mławski uczęszcza około 2600 uczniów.

Według informacji rządowych, nie będzie zajęć dydaktycznych w szkołach wyższych, zwieszona ma być też  działalność placówek kultury i sportu, m.in. kin i muzeów.

Na jaką pomoc mogą liczyć rodzice?

Rodzicom dziecka do 8. roku życia,  w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia, przedszkola lub szkoły należy  się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna
Krystyna
1 rok temu

A co z uczniami co chodzą na praktyki zawodowe do szkoły branżowej? Mają isc na praktyki czy nie.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Krystyna

Pytanie raczej do dyrekcji szkoły, a nie do internautów.

Ala
Ala
1 rok temu

Prawidłowa postawa, szkoła to skupisko, gdzie najbardziej można się zarazić ,bo są nie rozsądni rodzice którzy puszczaja chore dzieci do szkoły.Zakladow pracy nikt nie zamknie bo co to by było.Ale księża też powinni tak jak we Włoszech zamknąć kościoły.Ale nasi księża są pazerni na kasę tylko o to im chodzi.Pomodlic można się w domu,i każda rozsądną osoba nie musi co niedziela lecieć na mszę.Najwazniejsze zdrowie i życie.

Alfred71
Alfred71
1 rok temu

Niepotrzebne sianie paniki. To tylko zaburzy przygotowania naszych dzieci do matur i innych egzaminów. Ciekawe kto teraz mi zapłaci za opiekę nad 9 letnim dzieckiem

Aliz
Aliz
1 rok temu
Reply to  Alfred71

Skoro chciałeś dzieci to chyba stać Cię na opiekę nad nimi. Twoje dzieci, Ty płacisz. Chyba nie oczekujesz, że teraz ktoś będzie Ci na to dawał.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Aliz

Jest przecież 500+ na każde dziecko.

Rodzic
Rodzic
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Takim to i kolejne 500+ będzie mało.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Alfred71

Ciekawy tok myślenia… nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem.
Co jest ważniejsze: zdrowie czy nauka?
Ludzie, ogarnąć się! – Dacie sobie radę. Jeszcze może trochę i może dojdzie dojdzie do zamykania zakładów pracy, zamykania sklepów… oby nie, ale nic nie wiadomo. Wszystko zależy od wirusa, który nie jest zwykłą grypą, który niszczy płuca.

Matka
Matka
1 rok temu
Reply to  Alfred71

Po co osoby, dla których zajęcie się własnym dzieckiem jest największą karą,mają dzieci?

Xyz
Xyz
1 rok temu
Reply to  Alfred71

Masz dzieci to się nimi zajmij. PANSTWO CI PLACI 500 co miesiąc, więc stać cię. Najlepiej innych obarczyc swoimi dziećmi.

Rodzic
Rodzic
1 rok temu
Reply to  Alfred71

Napisz do Kaczyńskiego. Niech Ci dadzą kolejne Pincet+. Głupota ludzka nie zna granic. Zamiast pomyśleć, że zadbano o bezpieczeństwo dzieci to łka skąd weźmie pieniądze. Trzeba było sobie kupić chomika.

Zosia
Zosia
1 rok temu

Tylko księża wbrew rozsądkowi, zwiększają liczbę mszy!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Zosia

Wierni do szkoły nie muszą chodzić, o pracy, sklepu, urzędu i kina też nie,
ale do kościoła OBOWIĄZKOWO!

Dobrze
Dobrze
1 rok temu

W końcu poszli za rozsądkiem. Trochę za pozno i tak ale dobrze.

ewcia
ewcia
1 rok temu

i takim oto sposobem wirus już nie będzie się źle kojarzył (przynajmniej uczniom) 😉 dzieci pewnie zachwycone 😉

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x