Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Burmistrz nie podaje ręki. Dlaczego?


– Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów chorobotwórczych proponuję witać się bez uścisku dłoni. Uśmiech, skinienie głowy, podniesienie ręki lub wypowiedziane: „Dzień dobry” z pewnością dobrze zastąpi ten gest i sprawi, że będziemy mieć dobry nastrój – uważa burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski.


W mławskim ratuszu klasyczne mydło zostało zastąpione bakteriobójczym, a pracownicy i goście ratusza są uczulani, aby w sposób szczególny dbali o higienę i często myli ręce.

Burmistrz Miasta Mława prosi o rozważenie konieczności organizacji spotkań w dużych skupiskach. Te, które miasto zamierzało organizować w najbliższym czasie, być może nie odbędą się – o czym będziemy na bieżąco informować.

Ratusz prosi także o rozważenie zasadności płacenia podatków od nieruchomości w kasie urzędu. W zamian proponuje, aby płatności dokonywać przelewam na konto. Jeśli ktoś nie posiada własnego konta bankowego, to zgodnie z Ordynacją podatkową, zapłaty podatku za niego ze swojego konta może dokonać członek jego najbliższej rodziny tj. małżonka lub małżonek podatnika, jego zstępny (dziecko), wstępny (rodzic), pasierb, rodzeństwo, ojczym czy macocha. Nasz podatek może ze swojego konta bankowego może opłacić także ktoś inny ,czyli blisko niespokrewniona z nami osoba (np. sąsiad). Należy jednak pamiętać o tym, aby w tym przypadku kwota podatku nie przekroczyła 1000 zł.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ilek
Ilek
1 rok temu

Z moich obserwacji wynika, że to burmistrzowi nie podają ręki. Tak, ludzie zaczęli uświadamiać sobie, że robi ich w balona swoimi obiecankami.

Świadomy
Świadomy
1 rok temu

Słusznie, najważniejsze aby ograniczyć ryzyko zarażenia.

mławianka
mławianka
1 rok temu

Płyny dezynfekujące po wyjściu z łazienki w miejscach publicznych to ja rozumiem, ale mydło bakteriobójcze w łazienkach – tego nie rozumiem. Mydło bakteriobójcze zabija wszystkie bakterie, nie patrzy czy są dobre, czy złe. Jednocześnie wychodząc z łazienki wszyscy na ogół ręką dotykają klamek, na których bakterii jest aż grubo.
Zamiast mydła bakteriobójczego lepiej jest instalować pojemniki z płynem odkażającym na zewnątrz łazienek.
Odnośnie kas… bardzo słusznie – pieniądze to następne wielkie skupisko bakterii. Kasjerki winny pracować w lateksowych rękawiczkach… tyle że wtedy ich opuszki palców nie wyczują znaków na papierowym pieniądzu.
Dziś już nie ma co chyba żartować z koronawirusa…

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x