Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

PUP odwołuje Forum Edukacji i Targi Pracy. Mają odbyć się jesienią


Powiatowy Urząd Pracy w Mławie odwołuje zaplanowane na marzec i kwiecień Forum Edukacji Młodzieży oraz Targi Pracy. Obydwa te wydarzenia te mają odbyć się na jesieni. Ma to związek z sytuacją epidemiologiczną w kraju.


8 marca Główny Inspektor Sanitarny wydał komunikat w sprawie imprez masowych, zalecający odwołanie wszystkich imprez masowych odbywających się w pomieszczeniach zamkniętych. W komunikacie czytamy m.in.:  

„ Po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

Organizacja imprez masowych każdorazowo podlega analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Decyzje podejmuje wojewoda, który może wystąpić o rekomendacje do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a w wyjątkowych przypadkach (szczególnie skomplikowane okoliczności) do Głównego Inspektora Sanitarnego”.

W przypadku obydwu wydarzeń organizowanych przez PUP przez Mławską Halę Sportową mieliśmy do czynienia z imprezami masowymi, stąd decyzja o odwołaniu w najbliższym terminie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ech...
Ech...
1 rok temu

Szkoda, że PUP o tym nie słyszeli…

Korona
Korona
1 rok temu

Dlaczego nikt nie mówi głośno o fakcie, że w Mławie są osoby objęte dozorem sanepidu/kwarantanną, które spokojnie chodzą sobie w miejsca publiczne i jej nie przestrzegają? To prosta droga do dramatu. A targi bardzo dobrze że odwołano, powinno się także zamknąć szkoły na 4 tygodnie, kościoły i siłownie także. Uczmy się od chińczyków, którzy wprowadzili takie zakazy i już powoli wychodzą na prostą. Czy zdrowy rozsądek może choć raz wygrać z polską fantazją i arogancją?

xyz
xyz
1 rok temu
Reply to  Korona

Jeśli wiesz o takich przypadkach, to napisz o kogo chodzi, albo zgłoś Sanepidowi. Koronawirus działa ludziom na wyobraźnię, krąży wiele dziwnych historii nie mających zbytnio pokrycia w faktach.

Pik pok
Pik pok
1 rok temu

Ojej i jak te tysiące znajdą prace. Nie róbcie nam tego!

Next
Next
1 rok temu

Prawidłowo to odpowiedzialne zachowania A sa jeszcze glupi ludzie którzy twierdzą że to grypa głupcy.

Pik pok
Pik pok
1 rok temu

Wielkiej straty nie bedzie

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x