Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jak Ciebie nie kochać – Mławo!?


,,Jak Ciebie nie kochać – Mławo!” to hasło spotkania, na którym podsumowano konkurs o tematyce regionalnej organizowany w naszej szkole od wielu lat przez nauczycieli przyrody  – ,,Moja ziemia na Ziemi”.


Uroczystość rozpoczęła się odsłuchaniem mławskiego hejnału, który rozbrzmiewa z wieży ratuszowej. Przy dźwiękach muzyki Chopina prezenterzy opowiadali o pięknie i przywiązaniu do naszego miasta.

Na moment wróciliśmy w XV wiek, ujrzeliśmy piękną kobietę o imieniu Mława i zdunów lepiących garnki. Zgromadzonej widowni herold odczytał Dokument Lokacyjny dla Mławy z 13 lipca 1429 roku, potwierdzający nadanie praw miasta. Zaś Święty Wojciech, który przybył w asyście braci zakonnych do wrót naszego miasta, podał rady postępowania wobec bliskich i przyjaciół.

Słowa piosenki ,,Czy Mława da się lubić?” śpiewanej przez uczennice klasy ósmej utwierdzają, że Mława to nasza mała ziemia na Ziemi, tu uczymy się i realizujemy swoje dziecięce plany i marzenia. Po części artystycznej dyrektor Mariusz Lempek wręczył wyróżnionym uczniom dyplomy  i nagrody książkowe oraz złożył gratulacje i podziękowania dzieciom i ich nauczycielom.

źródło i fot. SP nr7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x