Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczniowie I LO laureatami konkursu filmowego


Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego  w Mławie zajęli III miejsce w konkursie Zrób-My Nasz-Film „HISTORIE ZAPISANE w OBRAZIE”  w kategorii szkoły ponadpodstawowe – „Nieznane ścieżki pamięci- mówisz Ty” , organizowanym przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.


Film naszych licealistów „Narody tracąc pamięć tracą życie „doceniono za ukazanie osobistej historii Czesława Kalinowskiego, uzupełnionej przekazem rodzinnym w formie komentarza, uzupełnianego w trakcie opowieści związanych z nim obrazów archiwalnych i zdjęć z czasów wojny.

Ponadto organizatorzy docenili umiejętne połączenie obrazów z narracją, która wprowadza w klimat tamtych czasów – wzmacniając doznania odbiorcy i sposób przedstawienia historii miasta i okolic z czasów wojny poprzez wykorzystanie fragmentów filmu, zdjęć oraz wywiadu ze świadkiem historii mieszkańców oraz tragicznych wydarzeń pod Mławą oraz dobre uzupełnienie materiału, wykorzystanie monologu prezentującego wydarzenia przez narratora zewnętrznego, który pomaga widzom zrozumieć i odpowiednio zapamiętać wyczerpujące informacje i związane z nimi odczucia.

źródło i fot. I LO Mława


Zobacz nagrodzony film TUTAJ:

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianka
Mławianka
1 rok temu

Brawo dla wspaniałej młodzieży. Film bardzo wzruszający. Łezka się w oku zakręciła…

Kocham historię
Kocham historię
1 rok temu

Wzruszający film, pięknie. Gratuluję młodym.

Stefan
Stefan
1 rok temu

Gdzie można obejrzeć ten film ?

Gość
Gość
1 rok temu
Reply to  Stefan
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x