Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znamy laureatów konkursu „Twórcza wyobraźnia”


Dnia  4 marca 2020 roku w Zespole Placówek  Oświatowych nr 3 odbyło się uroczyste podsumowanie XVI  Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”. Konkurs odbywał się po raz osiemnasty – dwa pierwsze miały zasięg miejski.


Warunkiem uczestnictwa w konkursie było  nadesłanie trzech samodzielnie napisanych wierszy o dowolnej tematyce lub pracy literackiej pt. Miłość nigdy się nie skończy. Organizatorzy formę pracy pozostawili do wyboru jego uczestnikom.

Miłośnicy poezji uroczystość rozpoczęli od wzięcia udziału w wieczorku poetyckim: „Pod wieczór życia będziemy sądzenie z miłości.”

Grupa artystów – uczniowie klasy 8b – zaprezentowała program słowno – muzyczny wzbogacony o prezentację. Występ rozpoczęli prezenterzy wiadomości, którzy podali najaktualniejsze i jednocześnie najbardziej dramatyczne fakty z kraju i ze świata.  Następnie na scenie pojawili się samotni, obojętni, zagubieni i nieszczęśliwi ludzie, którzy w tym jakże „dziwnym świecie” pełnym zła i nienawiści próbowali odnaleźć dobro i miłość.

Artyści przekonywali, że jedynym lekarstwem na najcięższą i najstraszniejszą chorobę XXI wieku – nienawiść –  jest miłość… cierpliwa… łaskawa, która współweseli się z prawdą. Apelowali, abyśmy nigdy nie zatracili swojego człowieczeństwa i nie odrzucili swej wrażliwości, usprawiedliwiając się nieludzkimi czasami. Przekonywali, iż do szczęścia nie potrzeba aż tyle, ile niektórzy przypuszczają oraz zawsze istnieje jakiś powód, by być szczęśliwym, by uśmiechnąć się do drugiego człowieka i podarować mu dobro.

Czar poezji, urzekające  melodie, taniec oraz piękna oprawa sceniczna sprawiły, że zaprezentowany program spotkał się z  życzliwym przyjęciem wśród zgromadzonej publiczności.

Jury, którego przewodniczącym był mławski poeta – Jarosław Trześniewski – Kwiecień, za prace literackie przyznało trzy  nagrody  oraz  dwa  wyróżnienia. Natomiast w konkursie poetyckim komisja przyznała trzy   nagrody  oraz sześć wyróżnień.  Prace literackie były oryginalne, czasami zaskakujące, pisane barwnym stylem, zdradzające potencjał drzemiących talentów. Natomiast wyłonione utwory poetyckie zasługiwały na miano perełek.

Do konkursu zorganizowanego przez nauczycielki języka polskiego przystąpiło 11 szkół podstawowych z terenu powiatu mławskiego. Nagrody oraz wyróżnienia ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7. Organizatorzy wszystkim uczestnikom konkursu gratulują twórczej wyobraźni i zapraszają do próbowania sił w literackich zmaganiach w przyszłym roku.

Laureaci konkursu literackiego

I miejsce

Natalia Boras  SP nr 7 w  Mławie,  opiekun  p. Urszula Szynaka

II miejsce

Zuzanna Rozkosz   SP w  Windykach,  opiekun  p. Agnieszka Sobotka

III miejsce

Aleksander Burchacki   SP nr 7 w Mławie, opiekun p. Sylwia Grabowska

Wyróżnienia

Faustyka Kosek  SP nr 2 w Mławie, opiekun p. Natasza Dmuchowska

Aleksandra Paprotna SP nr 7 w Mławie,  opiekun p. Joanna Kowalska

Laureaci konkursu poetyckiego

I miejsce

Anna Grzegorczyk SP nr 7 w  Mławie,  opiekun  p. Urszula Szynaka

II miejsce

Natalia Marciniak SP nr 7 w  Mławie,  opiekun  p. Monika Sobotka

III miejsce

Zofia Pańczuk SP nr 7 w  Mławie,  opiekun  p. Sylwia Grabowska

Wyróżnienia

Dominik Dąbrowski SP nr 6 w  Mławie,  opiekun  p. Irena Kalczyńska

Piotr Dąbrowski SP nr 6 w  Mławie,  opiekun  p. Iwona Maciak

Krystian Budzichowski ZPO  w Szreńsku, opiekun p. Katarzyna Obrębska

Maja Maliszewska SP nr 7 w  Mławie,  opiekun  p. Urszula Szynaka

Julia Gąsiorowska SP w Bogurzynie, opiekun p. Katarzyna Przybyłowska

Julia Kowalska SP nr 7 w  Mławie,  opiekun  p. Agnieszka Kaczerska

źródło i fot. ZPO nr 3

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x