Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szpital wreszcie ma zastępcę dyrektora ds. medycznych


dig

elektryk Mława
Reklama


Po wielu perypetiach i zawirowaniach mławski szpital wreszcie będzie miał zastępcę dyrektora do spraw medycznych. Od 1 marca tę funkcję objął dr Tomasz Leyko. Na razie jako pełniący obowiązki, a to z powodu konieczności dopełnienia procedury powołania.  

Od września ubiegłego roku mławski szpital szuka chętnego do objęcia stanowiska zastępcy dyrektora do spraw medycznych. W tym czasie dwukrotnie rozpisywał konkurs. W pierwszym postępowaniu zgłosił się tylko jeden kandydat i był to właśnie dr Tomasz Leyko. Ponieważ do ważności konkursu wymagane było, aby wpłynęły dwie oferty, ogłoszone zostało drugie postępowanie. Do czasu jego rozstrzygnięcia dr Leyko zostały powierzone obowiązki zastępcy, do czasu rozstrzygnięcia drugiego postępowania. W drugim terminie nie wpłynęła żadna oferta, a dr Leyko zrezygnował z pełnienia obowiązków zastępcy ze względów rodzinnych.

Odpowiednie przepisy stanowią, że w po dwukrotnym, bezskutecznym postępowaniu konkursowym, swojego zastępcę może powołać dyrektor SP ZOZ po zasięgnięciu opinii konkursowej. Z tej ścieżki skorzystał dyrektor szpitala Waldemar Rybak.

 – Dr Leyko przemyślał i przyjął moją propozycję. Od 1 marca powołałem go na p.o zastępcy dyrektora d.s medycznych i zwróciłem się o opinię do komisji konkursowej. Po jej uzyskaniu mogę go powołać już jako pełnoprawnego zastępcę – mówi dyrektor Rybak.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
7 miesięcy temu

Rybak i Leyko to kumple do rozwalenia szpitala w Mławie. A może chcą doprowadzić do sprywatyzowana go dla siebie ?

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu
Reply to  Tomasz

Przecież ciągle piszecie, że powinni zlikwidować w Mławie, bo to umieralnia itp, a więc może ci dwaj panowie dokonają tego dzieła.

Malwina
Malwina
7 miesięcy temu

Świetny nabytek do szpitala facet ma 66 lat i i nie bardzo ogarnia o co chodzi ale za to jest kolegą Rybaka

Magda
Magda
7 miesięcy temu

Jak Leyko popracuje kilka miesięcy to się wam oczy otworzą. U nas był spalony

mławianka
mławianka
7 miesięcy temu

Zdaje się, że pan Białobłocki zrezygnował z dyrektora szpitala jak placówka zaczęła popadać w długi. Dopóki wszystko było dobrze, to było dobrze, a później najlepiej odejść z tonącego okrętu, który się samemu zatopiło. Z tego co słyszałam o tym panu, to tak lekarz bardzo dobry… ale bardzo arogancki w stosunku do pacjenta i na NFZ, to nie było czego czego szukać pomocy u tego pana jako lekarza. Miał swój prywatny gabinet i tyle.
Moim zdaniem słusznie, że się go pozbyli. Jaki jest nowy dyrektor nie wiem – nie znam. Mogę tylko stwierdzić, że tam gdzie pracuje były dyrektor już jako podwładny, a nie dyrektor tam na ogół nie jest dobrze, bo były dyrektor zawsze wie lepiej i zawsze będzie podkopywał autorytet nowego.
Tak to wygląda z patrząc na sprawę z boku.
Pamiętam ile pomyj internauci wylewali na białobłockiego i jak się cieszyli, że odszedł, bo był złym menażerem.
Sami nie wiecie czego chcecie.

appp
appp
7 miesięcy temu

W porównaniu z Białobłockim to bardzo dobry lekarz. Nie rozumiem tego oburzenia, znowu jacyś pracownicy szpitala płaczą, bo ktoś w końcu każe im pracować?

pacjent dobrej zmiany
pacjent dobrej zmiany
7 miesięcy temu
Reply to  appp

Sam jestes pracownikiem szpitala

Jan
Jan
7 miesięcy temu

Byłem pacjentem pana doktora. Bardzo dobry lekarz. Gratuluję.

Jan
Jan
7 miesięcy temu

Jestem pacjentem pana doktora Leyko. Bardzo dobry lekarz.Gratuluję.

Kim
Kim
7 miesięcy temu

Tak samo zwolnienie pana doktora jak i pana komendanta straży ma powiązania polityczne . I powiem szczerze głosowałem na PiS teraz wstydzę się do tego przyznać . Jak można zwolnić ludzi którzy większość swojego życia poświęcili dla Mławy

Anna
Anna
7 miesięcy temu

Gratulacje dla p. Leyko

Stefan
Stefan
7 miesięcy temu

Młody i zdolny lekarz to Marek Giełdowsk.i

oooo
oooo
7 miesięcy temu
Reply to  Stefan

mógłby zostać dyrektorem!

mławianka
mławianka
7 miesięcy temu
Reply to  oooo

Bardzo dobry lekarz, takich w Mławie można na palcach jednej ręki policzyć – lepiej niech leczy ludzi, bo w tym jest naprawdę świetny.
Dyrektorom z reguły uderza woda głowy.

Ccc
Ccc
7 miesięcy temu

Mławski szpital skończy tak jak wszystkie szpitale w których p. Rybak był dyrektorem

Obserwator
Obserwator
7 miesięcy temu

To już każdy wie dlaczego został wyrzucony Białobłocki. Leyko zrezygnował z zastępstwa dyrektora ponieważ nie mógł objąć kierownictwa nad poradnią kardiologiczna i oddziałem wewnętrznym ( a to jest dodatkowa kasa). Pozbyli się prawdopodobnie Białobłockiego tylko dlatego aby ten mógł objąć każde jego stanowisko i tak się staje. Nic dziwnego, że nikt nie zna prawdziwego powodu zwolnienia Białobłockiego.

WPK
WPK
7 miesięcy temu

A co jeśli opinia będzie nregatywna?

pacjent dobrej zmiany
pacjent dobrej zmiany
7 miesięcy temu

Wysiudal bialoblockiego i objal stanowisko kordynatora interny i dyrektora medycznego i kierownika poradni kardiologicznej – to jest ta Dobra Zmiana??!!!
Miala byc zmiana pokolenia a Pan leyko jest jeszcze starszy od bialoblockiego 😀

Olek
Olek
7 miesięcy temu

Honoru facet nie ma. Najpierw go nie chcieli, potem usuneli bialoblockiego i znowu przyszedl… niech Pan Dyrektor dopowie na czym polega „dobra zmiana” objal wszystkie dotychczasowe funkcje bialoblockiego – jest ordynatorem interny i przejal poradnie kardiologiczna.
Od poczatku pan dyrektor chcial wymieniac kadre na mloda i zdolna – to wymienil na Pana 65 letniego 😀

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x