Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

KAS ostrzega przed hazardem i zachęca: zgłoś nielegalny


Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) w 2019 r. wykryła 1787 nielegalnych automatów do gier o wartości ponad 21 mln zł. Tylko w styczniu 2020 r. mazowiecka KAS zatrzymała 145 automatów do nielegalnych gier hazardowych. KAS nie tylko walczy, ale podejmuje też działania prewencyjne, stąd akcja pt. „Hazard? Nie, dziękuję”.


Styczeń 2020 r.

W styczniu 2020 r. KAS przeprowadziła 35 kontroli na terenie Mińska Mazowieckiego, Wołomina, Otwocka i Warszawy, gdzie zabezpieczyliśmy 145 automatów do nielegalnych gier hazardowych. Zamknięte „kasyna”, zlokalizowane w miejscach ogólnodostępnych, działały pod fikcyjnymi nazwami świadczonych usług.

W jednym z nielegalnych lokali zatrzymaliśmy 5 mężczyzn. Jeden z nich był opiekunem lokalu, pozostali prowadzili gry na automatach. W trakcie przeszukania zabezpieczono 9 automatów do gier hazardowych o wartości rynkowej ponad 100 tys. zł, gotówkę i dokumentację związaną z prowadzoną działalnością. Podczas akcji zabezpieczyliśmy zdjęcia funkcjonariuszy KAS, które pomagały pracownikom nielegalnych miejsc na identyfikację klientów i ich selekcję.

2018 r. i 2019 r.

Od stycznia do grudnia 2019 r. mazowieccy funkcjonariusze przeprowadzili 412 kontroli, podczas których zabezpieczyli 1787 automatów. W analogicznym okresie 2018 r. mazowiecka KAS przeprowadziła blisko 375 kontroli dot. urządzania gier hazardowych na automatach poza kasynami i salonami gier oraz nieuprawnionego posiadania automatów do gier. W wyniku tych działań ujawniliśmy 1669 automatów.

Zatrzymane automaty, wobec których sąd orzekł przepadek na rzecz Skarbu Państwa,
 są niszczone w magazynie likwidacyjnym Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Nielegalne automaty poddaje się trwałemu mechanicznemu uszkodzeniu, które uniemożliwia ich dalsze użytkowanie.

Kara za każdy nielegalnie posiadany automat wynosi 100 tys. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna skarbowa, tj. grzywna, pozbawienie wolności do 3 lat albo obie te sankcje łącznie.

Akcja edukacyjna pt. „Hazard? Nie, dziękuję”

Nielegalny hazard to już nie tylko salony gier dla „wtajemniczonych”, ale również coraz łatwiej dostępne – także dla dzieci – strony internetowe. Walka z hazardem to również prewencja. Prowadzimy akcję edukacyjną pt. „Hazard? Nie, dziękuję”. W roku szkolnym 2018/2019
w woj. mazowieckim w zajęciach uczestniczyło prawie 15 tys. młodych osób, kolejne 5 tys.
w bieżącym roku szkolnym.

Zgłoś nielegalny hazard

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać pod Krajowy Telefon Interwencyjny KAS – 800 060 000 oraz pod adresem e-mail: [email protected].

„Jednym z priorytetowych zadań Krajowej Administracji Skarbowej jest zwalczanie nielegalnego urządzana gier hazardowych, w których uczestniczą bardzo często osoby niepełnoletnie. Dlatego przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Warszawie od 1 października 2019 r. kontynuowana jest ogólnopolska kampania pt. „HAZARD? Nie, dziękuję”. Spotkania z młodzieżą prowadzą wykfalifikowani pracownicy oraz funkcjonariusze, którzy przeszkolili już  blisko  5 tys. młodych osób” – powiedział Robert Antoszkiewicz – Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

źródło: KAS Warszawa

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Next
Next
1 rok temu

Wreszcie i za To się wzięli.!!super brawo rząd

Dddd
Dddd
1 rok temu
Reply to  Next

Szkoda, że w Mławie się za to nie wezmą

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x