Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dentobus w powiatowych szkołach po raz pierwszy


Powiat Mławski, realizując zapisy ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 roku o opiece zdrowotnej nad uczniami, zawarł w dniu 30 grudnia 2019r. umowę z CortenMedic Tomasz Sikora z siedzibą w Warszawie na realizację świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Mławski.

W dniach od 24 lutego do 3 marca 2020r. świadczenia stomatologiczne realizowane były w Dentobusie, który stacjonował przy każdej szkole według wcześniej ustalonego harmonogramu:

24.02.2020 – I Liceum Ogólnokształcące,

25.02.2020r. – Zespół Szkół Nr 1,

26.02.2020r. – Zespół Szkół Nr 2,

27.02.2020r. – Zespół Szkół Nr 3,

02.03.2020r. – Ośrodek Szkolno – Wychowawczy,

03.03.2020r. – Zespół Szkół Nr 4.

W czasie pierwszej wizyty stomatologicznej zrealizowano działania profilaktyczno – edukacyjne, dokonano również przeglądu stomatologicznego wraz z określeniem potrzeb w zakresie leczenia stomatologicznego.

Uczniowie chętnie korzystali z tej formy opieki stomatologicznej, która jest finansowana z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Aktualnie trwają prace nad utworzeniem gabinetu stomatologicznego, który będzie dostępny przez pięć dni w tygodniu i zapewni lepszy dostęp dzieci i młodzieży do świadczeń stomatologicznych.

źródło: Starostwo Mławskie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x