Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pożegnany z honorami, aczkolwiek niespodziewanie


Odwołany z funkcji komendanta Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie st. bryg. Jarosław Kuciński na ręce Komendanta Wojewódzkiego nadbryg. Bogdana Łasicy zdał swoje obowiązki podczas wczorajszej, uroczystej zbiórki w mławskiej komendzie.


Odchodzącemu za służbę podziękował komendant wojewódzki, a pożegnali go koledzy ze współpracujących komend straży, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych, samorządowcy naszego powiatu oraz obecni na zbiórce strażacy mławskiej komendy.

Wręczona oficjalnie w dniu wczorajszym decyzja o odwołaniu ze stanowiska, oznacza dla byłego już komendanta Kucińskiego przejście na emeryturę po 33 latach służby w straży pożarnej.

Zebrani wysłuchali odczytanego podsumowania pracy i osiągnięć st. bryg. Jarosława Kucińskiego, ze szczególnym uwzględnieniem jego pracy na stanowisku komendanta mławskiej komendy. Do długiej listy wymienionych tam  osiągnięć nawiązywali potem żegnający go mówcy. Dowodem uznania zasług w pracy dla pożarnictwa były odznaczenia i wyróżnienia. St. bryg. Kuciński otrzymał m.in. Brązowy Krzyż Zasługi, Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa, Brązowy Medal Za Długoletnią Służbę, Złoty Znak Związku i Srebrną Odznakę Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej.

– Chciałbym serdecznie podziękować ci za te wszystkie lata służby komendancie. Dałeś się poznać jako sprawny oficer i dobry organizator. Umiejętnie współpracowałeś z samorządami i ochotniczymi strażami pożarnymi budując potencjał ratowniczy zarówno komend jak i systemu ratowniczego. Mogłeś stanowić wzór dla młodszych kolegów – mówił na pożegnanie nadbryg. Łasica.

Samorządowcy nie kryli zaskoczenia nagłym trybem odwołania komendanta Kucińskiego ze stanowiska. Wyraził to w ich imieniu burmistrz Sławomir Kowalewski.

– To było dla nas ogromne zaskoczenie. Tym bardziej, że jeszcze w miniony piątek rozmawialiśmy na temat planów. Wczoraj pan komendant zadzwonił w drodze powrotnej z Warszawy. I tak jak koledzy wójtowie wszyscy jesteśmy zaskoczeni. Zostawiliśmy swoje obowiązki, żeby być i przekonać się czy to jest prawda – powiedział burmistrz.

Jarosław Kuciński wyraźnie wzruszony podziękował za pomoc przełożonym z komendy wojewódzkiej ale i lokalnym samorządowcom, z którymi przez ponad 11 lat współpracował oraz strażakom, druhom ochotnikom i kolegom komendantom sąsiednich komend.

Jak już pisaliśmy we wczorajszej publikacji, do czasu powołania nowego komendanta, obowiązki szefa mławskiej komendy przejmie dotychczasowy zastępca bryg. Zbigniew Kąpiński.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
32 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
1 rok temu

Po co ta obłuda i te honory? Wyrzucają człowieka po 11 latach pracy, ogólnie prawie 35 z dnia na dzień i jeszcze jakieś szydercze honory. Czystko komunistyczna praktyka. I to oni niby chcą walczyć z komunistami….. Szkoda gadać

Piotet
Piotet
1 rok temu

To stanowisko uzyskał nie pracą lecz wierności PSL-u, nie fachowiec lecz kolega.

Loża szyderców
Loża szyderców
1 rok temu

Ja rozumiem – rozkaz to rozkaz, ale…
jak można odwołać kogoś ze stanowiska tak z godziny, na godzinę?
To jest nawet nieetyczne, nie wspominając innych aspektów.
To był człowiek z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, nie został przywieziony w teczce, ale awansował ze szczebla na szczebel i nagle zrzuca się go bez mrugnięcia okiem, bo nie jest człowiekiem PISu.
Jak nie jesteś nasz, to fora ze dwora. My mamy swoich, niekompetentnych ale wiernych, lojalnych, np. takich jak Hemi czy max.

George
George
1 rok temu

Dokładnie, brak szacunku do człowieka, stanowiska, lat pracy… „Traktuj ludzi tak, jak sam chciałbyś być przez nich traktowany”.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  George

Dokładnie George. Twoje zdanie:
„traktuj innych tak, jak sam chciałbyś traktowany”
słyszałam kiedyś od pewnego człowieka na kierowniczym stanowisku, którego do dziś wspominam ciepło i z szacunkiem.
Tu je4st ewidentny brak szacunku do drugiego człowieka.
Wy…li go tak jakby coś przewinił, to jak dyscyplinarka i pożegnanie z honorami.
Ta machina zgrzyta…
Panie komendancie, głowa do góry!

Fan
Fan
1 rok temu

Drodzy forumowicze nie da sie oceniać czy był dobry czy zły bo to oceni czas. Czy odwołany z godziny na godzinę- po Mławie od jakiegoś czasu już były plotki o tym że ma się pożegnać że stanowiskiem. Plotki nie biorą się znikąd, wiec i komendant juz musial je znać. Skąd przybył do miasta ano z teczki – teczki PSL- u, po bataliach u sąsiadów i zbyt małej siłę przebicia trafił do miasta Mława.

Kim
Kim
1 rok temu

A tak na serio nie jestem za żadną partią tylko nie rozumiem ludzi ślepo zakochanych w PiS afera za afero teraz Duda kontra Kaczyński zabraknie Kaczyńskiego to będą między sobą walczyć

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  Kim

Nie będą między sobą walczyć… będą się żreć, chyba, że… kto inny dojdzie wcześniej do władzy i ich wszystkich pozamykają w pudle,

Kim
Kim
1 rok temu

Hemi co ty za głupoty mówisz chyba widać że aby żyjesz mediami daj przykłady jak PiS zatrzymał mafię VAT mafia jest i będzie mało tego mafia była w PiS . A pieniądze na programy znalazły się z naszej kieszeni a dokładnie z przedsiębiorców . Przypomnę święte słowa Leppera my nie chcemy żebyście nam dawali tylko przestańcie nam zabierać

Suzi
Suzi
1 rok temu
Reply to  Kim

Hemi nie żyje tylko mediami, on żyje PISem, on jest pisowcem z krwi i kości i to podejrzewam, że nie takim szarym członkiem PIS, ma aktywny kontakt z Gowinem, Ziobrą, a być może i z kulawym.
Jego nic i nikt nie przekona, do niego żadne argumenty nie docierają, jest nawiedzony.

max
max
1 rok temu
Reply to  Kim

przedsiębiorcy teraz skomlą bo PiS uszczelnił dziury podatkowe dzięki którym, mogli sobie na lewo wyprowadzać pieniądze, a podatki były i za rządów PiS i za PO-PSL itd, tylko że ci drudzy brali tylko dla siebie a PiS chociaz sie tymi pieniedzmi dzieli, więc gadanie że to i tak z naszych pieniedzy te programy socjalne to prawda ale innych rządów nie bylo na nie stać tylko ten??? ale komendanta szkoda i PiS traci takim postępowaniem, bo niechciał się podporządkować burmistrzowi który jest z PiS i z góry nie przyjął jego zięciulka do pracy w straży

Suzi
Suzi
1 rok temu
Reply to  max

Tak, PIS się dzieli, da jedną złotówkę na socjal, ale da 1000zł na kościół i 1000zł na propagandę w TVPIS.
Ładne mi dzielenie się, a podatki? – podatki co niektóre tak wzrosły, że szkoda słów, ponadto ile dodatkowych opłat PIS wprowadził.
Nie bądź taki wybiórczy w swoich twierdzeniach.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Suzi

Wydatki no rodzinę wzrosły o ponad 40 mld rocznie. Pieniądze dla TVP, i to kilkuletnie rekompensata za spadek wpływów z abonamentu w wyniku kreciej roboty Tuska to jest 1,95 mld zł, i to jednorazowo. Znaj proporcje,uprzejma prośba.

Wzrost podatków – dotyczy to tylko akcyzy na alkohole i papierosy, która po kilku latach została po prostu zrewaloryzowana z początkiem stycznia. Poza tym żadne inne podatki nie wzrosły, dolna stawka PIT została nawet obnizona od października z 18% do 17%, wprowadzono ulgowy CIT 9%, korzystny dla małych firm mały ZUS, to mało? Porównaj z działaniami poprzedników,bilans jest dla nich zawstydzający po prostu.

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Hemi

Mówiłeś o VAT a teraz nic o tym nie napisałeś

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  Hemi

A np. podatek od cukru (to tylko przykład jednego z nowych podatków). Hemi, proszę… na jakim ty człowieku świecie żyjesz? – w kosmosie? czy u kulawego w kieszeni siedzisz, czy Ziobro cię szkoli? Ty naprawdę jesteś nawiedzony. Mam naprawdę mało wiadomości, bo nie interesuje już mnie polityka, ale wiem, że gadzinówka nie powinna być opłacana z mojego podatku, bo to nie moja telewizja. Mam antenę naziemną od około 4 lat nie oglądam telewizji, bo tego co puszcza TVP nie da się oglądać. Tak z ciekawości muszę sprawdzić, czy telewizor jeszcze działa.
Kościoły też nie powinny być dotowane z moich podatków, a są.

max
max
1 rok temu
Reply to  Suzi

tylko nie przeliczaj wszystkiego na pieniadze, bo oni przynajmniej nie wyprzedaja majątku narodowego, jak cukrownie, stocznie itd, jak poprzednicy po których juz malo co polskiego w polsce zostało, nie pozwalaja i walczą z zakłamywaniem historii, nie propagują tego całego LGBT (dzieki temu Twoje dzieci nie uczą się w szkołach jeszcze, że dwóch tatusiów to całkiem normalne), tak samo są przeciwni przyjmowaniu uchodzców. dzieki temu mamy jeszcze ten spokój w przeciwieństwie do sąsiadów. Boli Cie bardzo to że wreszcie wstajemy z kolan i zaczynamy sie rozwijać gospodarczo? to że nie jestesmy na kazde zawołanie unii europejskiej i nie wykonujemy kazdego ich polecenia? LOT który miał iść do sprzedania bo był nie opłacalny zaczął nagle przynosić dochody za ich rządów, kopalnie zaczęły przynosic nagle dochody… No z czym Ci tak źle jest??? bądz lepiej obiektywna

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  max

Wstajemy z kolan zobaczy ile firm zamknęło działalność w 2019 a to polskie firmy płacą podatki i ZUS

max
max
1 rok temu
Reply to  Kim

porównaj ilość firm za tych rządów i za poprzedników, tylko zapoznaj sie z konkretnymi liczbami bo jak narazie to ich nieznasz, ale moge Ci powiedziec ze te liczby są podobne więc czym to jest spowodowane?

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  max

Proszę cię podobne he he wina Tuska jak to PiS mówi

Gfd
Gfd
1 rok temu
Reply to  max

I co z tego że nie mamy uchodźców.
Sami Polacy się wyniszczają. Nie ma dnia żeby nie było informacji że matka zabiła dziecko, odnaleziono noworodka, syn zabił ojca, ojciec syna, chłopak dziewczynę itd.
Syn zgwałcił matkę to wczorajszy news z prasy, do tego księża pedofile znęcający się nad dziećmi.
Pijani kierowcy siejący śmierć na drogach, zabójcy i podpalacze.
Dlatego uchodźcy to przy Polakach grzeczni ludzie

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Gfd

Nie opowiadaj bajek, przestępczość pospolita była, jest i będzie. Trzeba z nią walczyć, wyeliminować całkowicie nie da się nigdy, w żadnym kraju to się nie udało.

Niemniej można zrobić porównanie, jak wygląda poziom bezpieczeństwa w Polsce, a jak w krajach, które przyjęły migrantów z brukselskiego rozdzielnika, jak chciała zresztą zrobić Pani Kopacz.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  max

Tak, wstajemy z kolan, widoczne było to szczególnie podczas wizyty Adriana u Trumpa jak Adrian podpisywał dokumenty na stojąco na rogu biurka Trumpa.
Nie klęczał… stał zgarbiony 😀
jakoś Trump ma w wielkim poważaniu tę zgraję, bo do tej pory nie odbył wizyty do Polski, która była taka pewna…

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Użycie pogardliwych określeń nie zamaże prostej prawdy: Andrzej Duda godnie reprezentuje Polskę.

I co najważniejsze, skutecznie. Zniesienie wiz do USA to było epokowe wydarzenie, i autorem sukcesu jest w 100% A. Duda.

Poprzedni rzekomo znakomici specjaliści od spraw międzynarodowych, Sikorski, Komorowski, Cimoszewicz i inni nie potrafili tego załatwić. Polska była bodaj jedynym krajem z UE, którego obywatele przechodzili tę upokarzającą procedurę wizowizową.

Komorowski udawał Greka i jakieś bzdury o bigosie w Waszyngtonie wygadywał, uszy więdły.

Trump jest prawdopodobnym zwycięzcą jesiennych wyborów w Stanach. Dlatego tym bardziej nie warto, żeby A. Duda, który ma z nim bdb relacje, a to rzadkość, został zastąpiony przez nieznającą się na niczym p. Kidawę.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi, napisz co było bezpośrednim czynnikiem zniesienia wiz dla Polaków.
No nie opowiadaj głupot, że to zasługa Dudy, bo to co tu piszesz to jedna wielka brednia.
Chyba chciałeś napisać P. Kidawę-Błońską, bo to co skandują zwolennicy na wiecach tej Pani to zupełnie inna sprawa. Też mogłabym powiedzieć, że Morawiecki wstydzi się swojego nazwiska, bo w Mławie na jego wiecu skandowano „ma-teusz” a nie „Morawiecki”. Duda wstydzi się swojego drugiego imienia, bo nawet nikt go nie wymienia, a to przecież zwykły Seba,

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  max

Taka mamy Amerykę że mamy najniższe zarobki i największy ZUS w unii a po co opłacać składki jak do lekarza chodzimy prywatnie

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Kim

Jak wiem że wyznawcy PiSu chcą żeby wszyscy mieli porowno ale tak nigdy nie będzie bo jedni ciężko pracuje na to co mają a inni żyją z dnia na dzień z socjalu a władza PiS też się powoli wymyka z pod kontroli sami się gubią w tym co mówią

Kim
Kim
1 rok temu

Wszyscy ludzie nie wygodni pis tracą stanowiska . Tak właśnie wygląda władza PiS a ich ludzie kradną miliony mówi o nich cały świat ale są krystaliczni

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Kim

Jest to zwyczajna potwarz.

PiS zatrzymał zorganizowane złodziejstwo, jakie istniało w Polsce w czasach poprzednich rządów (wyłudzenia VAT, oszustwa paliwowe, itp.) i dzięki temu znalazły się pieniądze na wielkie programy społeczne pomocy rodzinie polskiej.

Proszę nie stwarzać alternatywnej rzeczywistości.

Gfd
Gfd
1 rok temu
Reply to  Hemi

Dzisiaj kupiłem w Carrefour 4 mandarynki.
Zapłaciłem za nie 5 zł.
Drożyzna za pisu jakiej wcześniej nigdy nie było

Pieczarka
Pieczarka
1 rok temu

Stracić stanowisko z dnia na dzień bez uprzedzenia, tak właśnie działa PiS, chamstwo że strony władz i tyle.

sam
sam
1 rok temu

Czy to jest początek zmian osób – mających odpowiedzialne stanowisko w powiecie?
…ostatecznie nie ma ludzi niezastąpionych…

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  sam

Nie tylko w powiecie. Ta zmiana, to nie zmiana ze strony władz powiatowych, a zmiana odgórna.
Cóż… nie był „nasz” – tak powiedział kulawy – a nasi czekają na ciepłe stołeczki.

32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x