Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kresy w potrzebie – Polacy Polakom


28 lutego Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie Beata Radzewicz i przedstawiciele szkolnego koła wolontariatu – Maja Lipińska oraz Zuzia Komorowska, uczestniczyli w wojewódzkiej konferencji podsumowującej akcję „Paczka na Kresy” Boże Narodzenie 2019.


W akcji wzięło udział 220 szkół i placówek oświatowych, które przygotowały ponad 2500 paczek. Najbardziej wzruszającą częścią konferencji były relacje wolontariuszy, którzy dostarczali paczki naszym Rodakom oraz nagrania z przekazywania darów.

Delegacja z KSP odebrała z rąk Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty Doroty Skrzypek, Konsula Generalnego RP w Grodnie – Jarosława Książka i Prezesa Polskiej Fundacji Narodowej – Cezarego Jurkiewicza podziękowanie dla społeczności za dar serca złożony dla Polaków z Litwy i Białorusi. Uczniowie ofiarowali produkty spożywcze, chemię, medykamenty… Wspaniałym załącznikiem były własnoręcznie przygotowane kartki świąteczne z życzeniami. Społeczność KSP w Mławie zadeklarowała już swój udział w akcji „Paczka Wielkanocna 2020”.

źródło i fot. KSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x