Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przasnysz otrzymał  4 miliony zł na przebudowę Miejskiego  Domu Kulturyksp Mława
Reklama

Wczoraj Sejmik Województwa Mazowieckiego zadecydował o przyznaniu miastu 4 milionów złotych na przebudowę Miejskiego Domu Kultury im. Stanisława Ostoi-Kotkowskiego w Przasnyszu. Suma ta pozwala myśleć o przeprowadzeniu inwestycji od dziesięcioleci znajdującej się w sferze marzeń przasnyszan.

Wcześniej urząd miasta dwukrotnie zlecał opracowanie dokumentacji projektowej na remont budynku, ale nie udało się dotychczas skutecznie pozyskać środków na taką modernizację.  

Przyznana teraz pomoc finansowa Samorządu Województwa Mazowieckiego udzielona będzie w formie dotacji celowej. Obecnie opracowywana jest nowa koncepcja architektoniczna przebudowy MDK-u w zakresie niezbędnym do przedłożenia jej w celu zaopiniowania przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który w ubiegłym roku objął MDK swoją pieczą, czyniąc część wcześniejszych planów bezużytecznymi. Dodajmy, że na dotychczasowe dokumenty dotyczące rewitalizacji obiektu miasto wydało już sumę przekraczającą 300 tys. zł.

źródło: infoprzasnysz.com

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Serengetti
Serengetti
2 lata temu

W sumie, to w Mławie lepiej projektować dla jednostki samorządowej, niż w niej pracować. Potrzebny jest trzeci Wiceburmistrz, do Spraw Koordynacji Projektów i Kasjer Koordynator na stanowisku Kierownika, do Spraw Realizacji Przelewów. Wszelką dokumentacje dostarczy oczywiście Kierownik Ksero. Zapomniałem. Sprawa jest poważna, bo finansowa, to trzeba podnieść rangę obsługi. Zamiast zwykłego urzędnika, trzeba stworzyć stanowisko Kierownika Urzędnika do Spraw Obsługi Dokumentacji. Kandydatow jest sporo, bo rodziny mławskich prominentów wciąż uzupełniają wykształcenie internetowo(dwa, trzy dni i odpowiedni dyplom w kieszeni). Płatnik pozostaje bez zmian (frajer mieszkaniec).

Ja 72
Ja 72
2 lata temu
Reply to  Serengetti

A widziałeś stan Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu? A dokładnie jego bydynku?
U nas taki remont odbył się kilka lat temu. Przechodząc Starym Rynkiem można to zobaczyć.

Serengetti
Serengetti
2 lata temu
Reply to  Ja 72

Tak rzeczywiście piękny. Kino w środku po prostu wspaniałe. Tył budynku okazały i Rada Miasta może spokojnie obradować i 300.000 na dokumentacje. Załóż nowe drzwi do wc a w środku pozostaw dziurę i kij do wpychania i ogarniania się od much i opracuj dokumentacje założenia muszli klozetowej za 3000zł. Będziesz miał porównanie.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x