Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławianin Roku. To będzie jeden z czterech


Z końcem lutego br. minął termin składania wniosków o przyznanie tytułu Mławianin Roku 2019. W wyznaczonym terminie na ręce kapituły wpłynęły cztery wnioski.


Według nieoficjalnych informacji dotyczą następujących kandydatów (w kolejności alfabetycznej):

Michała Gogolewskiego (śpiewak operowy, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie, reżyser mławskich operetek),  phm. Kazimierza Lewandowskiego (Harcerski Krąg Seniorów im. Hm. Wandy Szczęsnej – Lesiowskiej przy Komendzie Hufca ZHP w Mławie), Jana Łukasika (działacz społeczny, wieloletni przewodniczący NSZZ Solidarność w Mławie, przewodniczący rady powiatu)  i Dariusza Tadrzyńskiego (fotografik, rekonstruktor w GRH LC Mława i Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej 79 p.p., członek Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej).

Z wnioskami o przyznanie tego tytułu mogły występować organizacje społeczne oraz co najmniej pięćdziesięcioosobowe grupy mieszkańców. Wniosek musiał zawierać uzasadnienie zgłoszonej kandydatury oraz opis  dorobku kandydata w pracy zawodowej i społecznej, lub na innych polach. Niewykluczone, że już w ciągu najbliższego tygodnia poznamy nazwisko kandydata, którego wybierze kapituła tytułu.

Tytuł Mławianina Roku przyznawany jest od 1999 r. Do tej pory otrzymały go następujące osoby: ks. kan. Henryk Lewandowski, prof. dr hab. Ryszard Juszkiewicz, Kazimierz Tański, Irena Wierzbowska, Zbigniew Wawrzyński, Edmund Grzebski, Jacek Białobłocki, ks. prałat Sławomir Malinowski, Janina Jaśkiewicz, Mirosław Koźlakiewicz, ks. kan. Sławomir Kowalski, Henryk Antczak, Jan Golec, dr Jerzy Kwiecień, Henryk Kacprzak, Lidia Halina Rzeplińska, ks. dr Ryszard Kamiński, śp.Henryk Sławuta i Maria Świtoń oraz ks. prał. dr Kazimierz Ziółkowski.

JK

Michał Gogolewski

phm Kazimierz Lewandowski

Jan Łukasik

Dariusz Tadrzyński

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
33 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Franciszek Murczakowski
Franciszek Murczakowski
2 lata temu

Mlawianinem roku powinien zostać proboszcz Kazimierz Ziółkowski za piękne homilię

Aniol
Aniol
2 lata temu

Ja popieram Pana Kazimierza oddany patriota, pełny zapału i pomocny dla wszystkich.

quesadilla
quesadilla
3 lata temu

Jeżeli jesteście przeciwko nominacji p.Dariusza to dlaczego sami nie postaracie się aby to Was nominowano? a co do odznaczeń i medali to jeszcze się trochę miejsca na ścianie znajdzie, ale czy to chodzi o medale… a może o coś więcej…-czy nie powinien się liczyć człowiek a nie to ile otrzymał i dostał, a sam sobie tego nie dał…

Mariusz
Mariusz
3 lata temu
Reply to  quesadilla

quesadilla oraz XXL, w 100% się z Wami zgadzam.
Poza tym jego ogromne zaangażowanie w różne projekty związane z nasza małą Ojczyzną nie powinno zostać niezauważone. To min. dzięki niemu GRHLC jest kojarzona z Mławą, a nagroda „Mławianin Roku” byłaby podziękowaniem dla wszystkich jej członków.
Darek, gratuluję nominacji do nagrody i trzymam kciuki, ale nawet jeśli jej nie dostaniesz to i tak dla wielu Mławian pozostaniesz SUPER GOŚĆ.

Beata
Beata
3 lata temu

Chciałam pogratulować wszystkim kandydatom, którzy zostali zgłoszeni do zdobycia tytułu mławianina roku. Uważam, że sama nominacja stanowi ogromy sukces. Aczkolwiek mój głos powędruje do ważnego i już cenionego przez mieszkańców miasta Pana Darka Tadrzyńskiego, który zdecydowanie wyróżnił się w swojej działalności dla społeczności choćby poprzez uczestnictwo w GRH LC. Dzięki swojemu zaangażowaniu Pan Darek (nie tylko nam dorosłym ale również i dzieciom) przybliża ciężkie życie mieszczan oraz ich losy w okresie II wojny światowej. Panie Darku, Pańskie wyróżnienie utwierdziło mnie przekonanie, że warto w życiu robić to, w co się wierzy i kocha. Właśnie taka powinna być idea wyboru mławianina roku!

Wiki
Wiki
3 lata temu

Gratuluję nominacji Panie Dariuszu, pięknie Pan uwiecznia Mławę na swoich zdjęciach, trzymam kciuki za Pana, to odznaczenie należy się

kebab
kebab
3 lata temu

Pan Dariusz za patriotyzm, wrażliwość artystyczną,coroczne zaangażowanie w rekonstrukcję Bitwy pod Mławą i osobowość która się rzadko zdarza

Mlawianka
Mlawianka
3 lata temu

Kto nominuje co nie których tych ludzi To kpiny z mławian

XXL
XXL
3 lata temu

Darek Tadrzyński to rekonstruktor z GRHLC Mława. Tak na prawdę to kto tyle zrobił bezinteresownie dla naszego miasta co rekonstruktorzy.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  XXL

To ze ktoś jest rekonstruktorem nie daje otwartej ścieżki do sławy i odznaczeń, ważne jakim ktoś jest człowiekiem i jak traktuje innych, a atmosfera w GRH momentami ocierała się o absurdy…

NAS
NAS
3 lata temu
Reply to  Anonim

Ocenę GRHLC Mława proszę nie mieszać z Mławianinem Roku.
Widać że to były członek grupy …
Proszę się lepiej zająć własnym życiem

aaa
aaa
3 lata temu
Reply to  NAS

Jeśli chodzi o nagrodę Mławianina roku należy brać pod uwagę całokształt osoby a nie tylko to co jest wygodne… Żyje w Mławie wiec po części to tez moja sprawa kto dostanie tą nagrodę

Dorota
Dorota
3 lata temu

Najlepsza kandydatura to Kazimierz Lewandowski. Mimo swojego wieku nadal aktywny, pełen zapału i pomysłów. To on jest osobą łączącą pokolenia młodych i starszych. Z wszystkimi znajdzie wspólny język i nić porozumienia. Kto był na ostatniej uroczystości odsłonięcia tablicy na budynku I LO w 2019 roku, to widział, jak młodzi druhowie „lgną” do niego i jakim jest dla nich autorytetem. Nie szczędzi swojego czasu na liczne spotkania z harcerzami. W dzisiejszych czasach brakuje takich ludzi. Otrzymanie tytułu Mławianina Roku byłoby dla Pana Kazimierza ukoronowaniem jego bogatego życia dla naszej mławskiej społeczności.

Media
Media
3 lata temu

Tu nie chodzi o partię ale pan Ł za co ….? czy zdajecie sobie sprawę ilu ludzi chodzi na tym świecie oddanych OJCZYŹNIE LUDZIOM UCZCIWYCH NIE MANIPULACYJNYCH nie wykorzystujących stanowiska TO CO SIĘ TERAZ DZIEJE TO PORAŻKA ŚWIATA !

fqdfb
fqdfb
3 lata temu

A czemu nie Pan Darek ?
Przecież był już odznaczony medalem Pro Partia i również Zasłużony dla Miasta Mława.
Były też liczne dyplomu i podziękowania.
Kto coś takiego z Was otrzymał ?

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  fqdfb

No to mu już chyba wystarczy tych odznaczeń.
Też jestem za odznaczeniem Pana K. Lewandowskiego – najwyższy cza docenić działania tego Pana.

anonim
anonim
3 lata temu
Reply to  fqdfb

Skoro tyle nagród i odznaczeń już otrzymał, to może teraz czas na innych

Irka
Irka
3 lata temu
Reply to  fqdfb

Po znajomości mu dali

Joanna
Joanna
3 lata temu

Czas najwyższy odznaczyć pana Kazia..

anonim
anonim
3 lata temu

Nie wiem co tam robi pan Dariusz, chyba za wywalanie osób z grupy rekonstrukcyjnej i bezczelne zachowanie w stosunku do nich….

Mławianka
Mławianka
3 lata temu
Reply to  anonim

Chyba tak. Ktoś taki nie powinien nawet nominacji dostać.

Poldi
Poldi
3 lata temu
Reply to  anonim

Jak ktoś nie umie się zachować to należy go z grupy usunąć aby nie przynosił wstydu grupie i przede wszystkim Mławie którą reprezentują. A niektórzy byli, podkreślam- byli ogromną porażką (delikatnie rzecz ujmując).

Echo
Echo
3 lata temu

Mam nadzieję, że tytuł Mławianina Roku otrzyma człowiek, który coś zrobił dla miasta i jego społeczności po za swoimi obowiązkami…
Tytuł Mławianina jest nagrodą za prace społeczne, a nie za obowiązki służbowe.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

głupota

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Pan Dariusz T.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

W zeszłym roku Pan Darek T. nie wepchnął się to w tym roku .

Tom
Tom
3 lata temu

Po co to przyznawać co roku w takiej małej mieścinie? Jeśli już to powinno być co 5 lat.

Mławianin
Mławianin
3 lata temu
Reply to  Tom

Tom zgadzam się z Twoją opinią. W Mławie nie ma osób które wybitnie założyłby na taki tytuł. To są wybory z przymusu

niezalezny
niezalezny
3 lata temu

Pewnie zostanie Łukasik. Zasłużony dla partii…

Jebeł
Jebeł
3 lata temu

Jak to z góry już jest przesądzone że Pan Łukasik. Wiadomo z jakiej partia i wiadomo jaka partia teraz się ustawia

Jotka
Jotka
3 lata temu

Ja glosowalabym na Kazimierza Lewandowskiego 🙂

Diabeł
Diabeł
3 lata temu
Reply to  Jotka

popieram !!!

anonim
anonim
3 lata temu
Reply to  Jotka

ja też popieram

33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x