Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Komendant straży pożarnej Jarosław Kuciński odwołany. Kto na jego miejsce?


St. bryg. Jarosław Kuciński, wieloletni szef Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie został wczoraj odwołany ze stanowiska komendanta. Na dzisiaj zaplanowane jest jego pożegnanie z mławską jednostką, którą kierował ponad 11 lat. Jak na razie nie są znane powody tego dość niespodziewanego odwołania z zajmowanego stanowiska, ani dalsze plany zawodowe st. bryg. Kucińskiego.

Przypomnijmy, decyzję o odwołaniu ze stanowiska komendanta powiatowego podejmuje Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Przy czym, zarówno przy odwołaniu dotychczasowego komendanta, jak i przy powołaniu nowego winien on zasięgnąć opinii właściwego starosty.  

Do czasu powołania nowego komendanta powiatowego, komendant wojewódzki powierza pełnienie obowiązków komendanta wyznaczonemu oficerowi Państwowej Straży Pożarnej, na okres nie dłuższy niż 2 miesiące i tak zapewne będzie w Mławie, gdzie jednostką pokieruje dotychczasowy zastępca st. bryg. Zbigniew Kąpiński.

Jak na razie nie wiadomo też, kogo wskaże komendant wojewódzki na nowego szefa straży pożarnej w Mławie. Odpowiedni przepis ustawy o Państwowej Straży Pożarnej mówi jedynie, że komendanta powiatowego PSP powołuje spośród oficerów Państwowej Straży Pożarnej komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w porozumieniu ze starostą.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

13
KOMENTARZE

avatar
1500
Emeryt
Gość
Emeryt

Tylko swojego chrzesniaka potrafił doceniać reszta nic nie miała oprócz biura pewnie zaraz i chrzesniak się przeniesie bo życia nie będzie miał 😉

emeryt
Gość
emeryt

Dla manipulantów którzy go otaczali był dobry, ale nie dla zwykłego strażaka – Godność, poszanowanie !!!

emeryt
Gość
emeryt

Czy komendant był dobry? Dla manipulantów, którzy go otaczali był dobry…., ale nie dla zwykłych strażaków.

Fhcs
Gość
Fhcs

Ciocia poseł ma już kandydata na to stanowisko.

kropek
Gość
kropek

muszą powołać takiego, który w końcu przepchnie zięcia burmistrza…

max
Gość
max

to może poda ktoś oficjalny powód jego odwołania ze stanowiska? bo nie rozumiem czemu odwoływać dobrego komendanta, tylko dla tego że został powołany za czasów rządu PO-PSL ?

Urzędnik
Gość
Urzędnik

„Przypomnijmy, decyzję o odwołaniu ze stanowiska komendanta powiatowego podejmuje Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Przy czym, zarówno przy odwołaniu dotychczasowego komendanta, jak i przy powołaniu nowego winien on zasięgnąć opinii właściwego starosty. ” To być może teraz konkubent córki kowalewskiego dostanie się do pracy w straży, bo już dwa razy próbował i nic z tego nie wyszło.

Lol
Gość
Lol

No cóż… 12 lat… czyli z jedynej i słusznej partii nie jest…
Najwyższy czas to zmienić i tak o 4 lata za późno…
Do…a zmiana. – Hemi czytaj tak jak ci pasuje.

Miejscowy
Gość
Miejscowy

Dlaczego tak późno? Kadra w KP PSP Mława jest od dawna w opłakanym stanie…

Nijaki
Gość
Nijaki

Powod…!Za brzydko kostkę polozyl na placu na miejsce dobrego asfaltu!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wielkie halo. Emerytura.

Ernest
Gość
Ernest

Emerytura emeryturą, ale trzeba zrobić gównoburze

Xzcz
Gość
Xzcz

Luakasik