Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wzorowa postawa mławian w sąsiednim powiecie. Chcieli pomóc, a zatrzymali pijanego kierowcę


fot. ilustracyjne


Dzięki wzorowej postawie dwóch mławian kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Gdy kierowcy zobaczyli rozbity samochód w przydrożnym rowie, zatrzymali się, by pomóc. Chęć ratowania życia i zdrowia zakończyła się ujęciem nietrzeźwego kierowcy.

W sobotę mieszkaniec powiatu mławskiego przejeżdżając przez powiat żuromiński zauważył w przydrożnym rowie uszkodzony samochód. 39-latek bez wahania zatrzymał się, aby udzielić pomocy. Za kierownicą osobowej kia ceed, siedział mężczyzna, który na widok mławianina próbował uciec z miejsca. Widząc całe zajście, zatrzymał się kolejny kierowca, który pomógł 39-latkowi zatrzymać kierowcę kia. Od 57-latka wyczuli zapach alkoholu. O całej sytuacji powiadomili policję. Badanie 57-latka na zawartość alkoholu w organizmie wykazało blisko 2,5 promila.

Nieodpowiedzialny mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat. Na słowa uznania zasługuje postawa mieszkańców powiatu mławskiego, którzy przyczynili się do wyeliminowania kolejnego nietrzeźwego kierowcy z dróg powiatu żuromińskiego.

źródło: KPP Żuromin

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x